Zpravodajství

17:05

Groupon po zvýšení doporučení sílí

Akcie předního zámořského slevového portálu jsou dnes v centru pozornosti na základě zvýšeného investičního doporučení ze strany Piper Jaffray z „držet“ na „koupit“. Analytici zámořské investiční banky rovněž navýšili cílovou cenu pro akcie Grouponu na 6 USD. Titul v reakci přidává 9,5 % na 3,82 USD.

16:38

Burlington Stores zvyšuje výhled

Představitelé zámořského řetězce prodejen zlevněného oblečení Burlington zvýšili výhled růstu srovnatelných tržeb pro 2Q fiskálního roku na 4,2-4,5 % z předchozích 2,5-3,5 %. Navýšen byl rovněž výhled zisku z pásma 20-23c na 28-30c. Výsledky za 2Q by měly být oznámeny 6. září. Titul reaguje na oznámení růstem o 5,8 % na 71,75 USD.

16:16

Výsledky Charles Schwab v souladu s odhady

Přední zámořský obchodník s cennými papíry vykázal tržby za 2Q ve výši 1,83 mld. USD, čímž mírně překonal predikce nastavené na 1,8 mld. USD. V případě zisku na akcii výsledkem 30c plně naplnil očekávání analytického konsensu. Dle slov CFO Martinetta se první pololetí vyvíjelo lépe než předpokládal, nicméně poslední týdny kvartálu byly negativně ovlivněny růstem obav ze slabého růstu globální ekonomiky, nízkých úrokových sazeb a vysoké valuace akcií. Pozitivně působí 4% meziroční nárůst otevřených obchodních účtů na 7 mil a mezikvartální nárůst spravovaných aktiv o 3 % na 2,62 bil. USD. Titul v úvodu obchodování ztrácí 0,3 na 29,94 USD.

15:43

Zámořské trhy otevírají bez výraznějších pohybů

Zámořské trhy se úspěšně brání poklesům, které lze vidět na burzách starého kontinentu. Sledovaný index S&P 500 se tak stále drží takřka na svých historických maximech, konkrétně přidává nepatrných 0,1 % na 2 163 bodů. Technologický Nasdaq přidává relativně shodně na 4 595 bodů. Výraznějším růstům brání klesající ceny ropy, která se v případě typu WTI obchoduje za 1,8% poklesu na úrovni 45,1 USD/barel. To dostává pod tlak sektor energií, který klesá jako celek o 0,7 %. Naopak nejlépe se daří společnostem z odvětví financí, utilit a informačních technologií.

15:07

Růst prodejů v segmentu hraček pokračuje

Zámořská společnost Hasbro v rámci startující výsledkové sezóny představila svá čísla za 2Q. Firma zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 10 % na 879 mil. USD, přičemž odhady byly nastaveny na 859 mil. USD. Na úrovni zisku na akcii došlo k meziročnímu růstu o úctyhodných 25 % na 41c, konsensus analytiků přitom predikoval hodnotu 38c. Odvětví tak zažívá další velmi silný rok, konkrétně Hasbro těží z 35% meziročního nárůstu prodejů v segmentu hraček pro dívky a představení produktů se Star Wars tématikou. Otazník visí nad negativním dopadem fenoménu posledních dní, hry Pokémon GO, na výsledky v dalších kvartálech. Část zákazníků by totiž mohla svůj zájem i peníze věnovat právě produktu japonské společnosti Nintendo. Akcie Hasbro v před-obchodní fázi odepisují 0,6 % na 85 USD.

14:27

Komodity dnes v červených číslech

Události spojené s neúspěšných pokusem o armádní puč v Turecku vyšší ceny komodit nepřinesly. Aktuálně se nejbližší kontrakt na severomořskou ropu Brent obchoduje za 1% poklesu na úrovni 47,1 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI ztrácí 1 % na 45,5 USD/barel. Ztrácí i drahé kovy, konkrétně stříbro klesá o 1,3 % na 19,87/unce, zatímco zlato se obchoduje o 0,2 % níže na hladině 1 329 USD/unce. To dostává pod tlak společnosti z energetického sektoru, které v rámci indexu STOXX Europe 600 jako celek ztrácejí 0,6 % a jsou tak nejhůře se vyvíjejícím odvětvím.

13:50

Bank of America představila výsledky za 2Q

Druhá největší zámořská banka podle výše spravovaných aktiv vykázala za 2Q tržby ve výši 20,56 mld. USD, čímž mírně překonala odhady nastavené na 20,37 mld. USD. Ziskem na akcii 0,37 USD rovněž porazila predikce ve výši 0,33 USD. Na meziroční úrovni však zisk poklesl o výrazných 21 %, zejména kvůli přetrvávajícímu prostředí nízkých úrokových sazeb a přísnějším nárokům ze strany regulátorů. Banka se tak zařadila po bok konkurenčních Citigroup a JPMorgan Chase, které svými reporty v minulém týdnu rovněž pokořily poměrně pesimistické odhady. Zítra svá čísla představí Goldman Sachs, ve středu poté přijde na řadu Morgan Stanley. Titul v pre-marketu ztrácí kosmetických 0,2 % na 13,64 USD.

13:16

SBM Offshore přidává bezmála 14 %

Akcie holandského poskytovatele vybavení a služeb v oblasti těžby ropy z podmořských ložisek sílí poté, co se bylo ukončeno jeho vyšetřování ze strany brazilských úřadů týkající se korupčního jednání. Společnost byla obžalována z podplácení úředníků polostátní ropné společnosti Petrobras, kteří měli upřednostňovat jejích služeb v zakázkách týkajících se těžebních plošin. Došlo k dohodě na vyrovnání, spočívající v pokutě ve výši 163 mil. USD a snížení bonusových plateb za služby o 179 mil. USD. Společnost SBM se tak může na základě ukončení sporu opět ucházet o zakázky v zemi. Titul aktuálně sílí o 13,7 % na 11,6 EUR.

11:57

Akcie cestovních kanceláří pod tlakem

V návaznosti na dění v Turecku se akcie cestovních kanceláří barví do červených čísel. Tržní účastníci očekávají, že zvýšená rizikovost spojená s cestami nejen do Turecka sníží poptávku po cestování. Akcie britské cestovní kanceláře Thomas Cook na dění reagují ztrátou o 2,4 % na 62,3 GBP. Událost silně dopadá i na akcie Turkish Airlines, které aktuálně na istanbulské burze odepisují 8,4 % na 5,46 TRY. Turecký index Borsa Istanbul 100 prohlubuje v průběhu dopoledne své ztráty a v tuto chvílí klesá o 5,1 % na 78 570 bodů.

11:31

Společnost Hapag-Lloyd vydala profit warning

Německý lodní dopravce snížil výhled pro celoroční zisk letošního roku, především z důvodu silného poklesu přepravních sazeb. V dubnu letošního roku došlo k dohodě s konkurenční arabskou společností UASC na vytvoření páté největší firmy zabývající se lodní přepravou na světě s cílem lépe se vypořádat se silným cenovým tlakem v odvětví. Ukončení procesu fúze se očekává do prosince letošního roku. Sektor je sužován kombinací nízké poptávky a nadmírou přepravních kapacit, s čímž se společnosti snaží vypořádat pomocí redukce nákladů a snahy využít úspor z rozsahu. Titul na vydaný profit warning reaguje poklesem o 8,4 % na 17,2 EUR.

11:08

Ericsson nařčen z klamání investorů

Švédský vývojář beztrátových sítí čelí nařčení deníku Svenska Dagbladet, podle kterého společnost údajně uměle navyšovala tržby. Zástupci firmy celou záležitost popřeli s tím, že její výkazy jsou prověřovány auditorskou společností PWC v souladu s mezinárodními účetními standardy. Již zítra přitom Ericsson představí výsledky za 2Q letošního roku. CEO Vestberg čelí vlně kriticismu z důvodu slabých hospodářských výsledků, problémem je velmi silná konkurence ze strany firem Huawei a Nokia. I z toho důvodu konsensus analytiků predikuje pro zítřejší výsledky meziroční pokles tržeb o 9 % a čistého zisku o 22 %. Společnost je navíc podezřená z užívání korupčních praktik na asijském a evropském trhu. Titul reaguje poklesem o 4,4 % na 63,6 SEK.

10:32

SoftBank koupí ARM Holdings

Japonská nadnárodní telekomunikační společnost SoftBank se dohodla na převzetí britského vývojáře polovodičových součástek a softwaru ARM Holdings. Akviziční cena je nastavena na 24,3 mld. GBP, tedy 1700 GBp za akcii, což značí 43% prémii oproti páteční uzavírací ceně. Jde tak o největší akvizici britské společnosti od zveřejnění výsledku referenda o vystoupení země z EU. Zároveň je koupě ARM největším obchodem společnosti SoftBank v historii. ARM je lídrem v odvětví mobilních zařízení, přičemž mezi její klienty se řadí giganti jako Apple, Samsung či výrobce mikroprocesorů QualComm. Akcie ARM v reakci raketově rostou o 43 % na 1 699 GBp, zatímco SoftBank reaguje na německém trhu poklesem o 3,3 % na 49,8 EUR.

9:51

Evropa sílí, dění v Turecku navzdory

Akciové indexy starého kontinentu se navzdory dění v Turecku zabarvují do zelených čísel. K zanedbatelnému dopadu na kurzy akcií vyspělých zemí přispělo relativně rychlé uklidnění situace potlačením armádního puče. Německý DAX tak v úvodní hodině obchodování přidává 0,8 % na 10 147 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 roste o 0,7 % na 2 979 bodů. Negativně je situací v Turecku ovlivněn tamní akciový trh, konkrétně Borsa Istanbul 100 Index ztrácí 3,4 % na 79 990 bodů. Naopak turecká lira koriguje předchozí ztráty a vůči dolaru sílí o 2,5 % na 2,939 USD/TRY.

Komentář

Ranní komentář k 18.7.2016

Páteční obchodní seance starého kontinentu probíhala za snížené volatility v postranním trendu. Hlavní akciové indexy tak hájily zisky dosažené v posledních dvou kalendářních týdnech. Konkrétně německý DAX uzavřel beze změny na 10 067 bodech, zatímco širší EURO STOXX 50 ztratil kos...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.