Zpravodajství

16:52

FTC ukončila vyšetřování společnosti Herbalife

Americká Federální obchodní komise (FTC) ukončila vyšetřování společnosti Herbalife, které byla udělena pokuta ve výši 200 mil. USD za klamání spotřebitele. Mimo to se firma rovněž zavázala ke kompletnímu přepracování svého systému odměňování v USA. Herbalife nicméně nebyl shledán pyramidovým schématem, díky čemuž se vyhnul pokutě výrazně vyšší. Společnost tak může pokračovat ve svém způsobu přímého prodeje, aniž by musela provést signifikantní změny business modelu. Titul aktuálně připisuje téměř 14 % na 67,6 USD.

16:26

Výsledky USB nad odhady

U.S. Bancorp se zařadila po bok společností Wells Fargo a Citigroup, a je tak třetí významnou zámořskou bankou, která dnes zveřejnila své hospodářské výsledky za druhý kvartál. USB ve 2Q dosáhla zisku na akcii ve výši 83c, čímž mírně překonala analytický konsensus, který predikoval 80c připadajících na akcii. Výnosy společnosti pak vrostly o 8,1 % na 5,45 mld. USD, přičemž tržní odhady byly nastaveny na úroveň 5,19 mld. USD. Na dobré hospodářské výsledky měl pozitivní vliv především nárůst objemu depozit, která vzrostla o 7,6 %, i poskytnutých úvěrů. Ty zaznamenaly 8,1% nárůst. Titul aktuálně připisuje téměř 2 % na 41,9 USD.

15:44

Americké akciové trhy mírně rostou

Navzdory mírným poklesům, které provází dnešní seanci na evropských akciových trzích, nabraly zámořské indexy opačný směr a v úvodu závěrečného obchodního dne tohoto týdne lehce rostou. Nejvýznamnější z nich, index S&P 500 aktuálně připisuje 0,1 % na 2 166 bodů. Shodnou výkonnost vykazuje i technologický Nasdaq 100, který se tak nachází na úrovni 4 599 bodů. Příznivý vliv na americké akcie má především dnešní report červnových maloobchodních tržeb ve Spojených státech, které investory příjemně překvapily a ukázaly na zlepšující se stav zámořské ekonomiky ve druhém čtvrtletí.

15:11

Zámořské maloobchodní tržby nad tržním očekáváním

Zámořské maloobchodní tržby v červnu meziměsíčně vzrostly o 0,6 %, ačkoliv analytický konsensus predikoval 0,1% růst. Jedná se tak již o třetí měsíc v řadě, kdy se maloobchodní tržby zvyšují, což poukazuje na zlepšující se stav americké ekonomiky ve druhém čtvrtletí. Za těmito dobrými výsledky pak stojí především nárůst nákupů motorových vozidel.

14:42

Banky Wells Fargo a Citigroup zveřejnily výsledky hospodaření

Dvě významné zámořské banky dnes reportovaly výsledky hospodaření za druhý kvartál. Společnost Citigroup dosáhla ve zmíněném období výnosů ve výši 17,5 mld. USD, ukazatel kapitálové přiměřenosti CET1 činil 12,5 %, přičemž obě hodnoty plně korespondují s analytickým konsensem. Zisk na akcii 1,24 USD pak tržní odhady, které byly nastaveny na úrovni 1,1 USD, překonal. Hospodářské výsledky banky Wells Fargo, jejíž zisk na akcii dosáhl hodnoty 1,01 USD a výnosy činily 22,2 mld. USD, pak skončily v souladu s odhady analytiků. Akcie Citigroup v před-obchodní fázi aktuálně připisují 1 % na 44,87 USD, akcie Wells Fargo pak před otevřením zámořských trhů ztrácí 0,7 % na 48,6 USD.

14:08

Společnost Line vstoupila na NYSE

Jako největší technologické IPO letošního roku by se dal označit včerejší vstup japonské technologické společnosti Line, která se zabývá poskytováním telefonních a textových služeb na mobilních telefonech, na NYSE. Upisovací cena akcií činila 32,84 USD. Titul uzavřel při 26,6% růstu na 41,6 USD, přičemž v růstu pokračuje i v dnešní před-obchodní fázi, kde aktuálně připisuje 1 % na 42 USD.

12:50

Společnost Atlas Copco svými výsledky překonala tržní očekávání

Švédská průmyslová společnost Atlas Copco zveřejnila hospodářské výsledky za druhý kvartál, které překonaly tržní očekávání. Za 2Q firma utržila 25,4 mld. SEK, přičemž analytický konsensus hovořil o tržbách ve výši 24,7 mld. SEK. Provozní zisk činil 4,78 mld. SEK, oproti predikovaným 4,67 mld. SEK. Celoroční výhled pak zůstal nezměněn. Titul aktuálně připisuje 3,4 % na 239 SEK.

12:35

Klesající cena ropy táhne dolů energetické tituly

Snižující se cena ropy nepříznivě působí na energetický sektor, který tak během dnešní obchodní seance vykazuje podprůměrnou výkonnost. Americká lehká ropa WTI i severomořský Brent aktuálně shodně klesají o 1 % na 45,2 USD/barel, respektive na 46,9 USD barel.

11:43

Swedish Orphan Biovitrum po solidních výsledcích hospodaření roste

Švédská farmaceutická společnost Swedish Orphan Biovitrum svými hospodářskými výsledky za druhé čtvrtletí investory příjemně překvapila. Firma ve zmíněném období dosáhla výnosů ve výši 1,47 mld. SEK, oproti predikovaným 1,33 mld. SEK. Zisk připadající na akcii pak činil 0,99 SEK, a rovněž tak překonal tržní odhady, které byly nastaveny na úroveň 0,95 SEK. Titul aktuálně připisuje 3,7 % na 110 SEK.

10:47

Japonská měna po dobrých čínských makrodatech oslabuje

Dnes reportovaná čínská makrodata ukázala na stabilizaci tamní ekonomiky, díky čemuž došlo ke snížení averze investorů k riziku. Tato situace nepříznivě ovlivňuje aktiva, která jsou tradičně vnímána jako bezpečné přístavy. Mezi ně patří i japonský jen, jenž dnes oslabuje vůči všem významným světovým měnám. Měnový pár USD/JPY tak aktuálně roste o 0,5 % na 105,9 USD/JPY. Proti společné evropské měně pak japonský jen klesá o 0,8 % na 117,9 EUR/JPY.

10:22

Akcie společností, zaměřených na cestovní ruch pod tlakem

Včerejší teroristický útok v Nice nepříznivě ovlivňuje především akcie společností, orientující se na podnikání v oblasti cestovního ruchu. Ty tak dnes patří k nejméně výkonným na trhu. Mezi tituly, které aktuálně zaznamenávají nejvyšší poklesy, se řadí například francouzská hotelová síť Accor (-3,1 % na 37,4 EUR) či britský nízkonákladový letecký přepravce EasyJet (-3 % na 1 136 GBp)

10:06

Volkswagen zaznamenal v Evropě nejnižší tržní podíl v prvním pololetí od roku 2011

Červnové prodeje aut v Evropě zaznamenaly meziroční růst o 6,5 %, přičemž nejlépe se vedlo společnostem Renault a Daimler. Špatným obdobím naopak prochází německá automobilka Volkswagen, jejíž tržní podíl v Evropě dosáhl v prvním pololetí výše 23,8 %. To představuje nejnižší úroveň od roku 2011. Britská banka HSBC pak varovala před výrazným poklesem poptávky po automobilech ve Velké Británii. K jeho přenesení na kontinentální Evropu by však nemělo dojít.

Komentář

Ranní komentář k 15. 7. 2016

Po středeční korekci se, během včerejší obchodní seance, na akciové trhy vrátila dobrá nálada, a ty tak pokračovaly v silném růstu z předchozích dnů. Německý index DAX připsal 1,39 % na 10 068 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak vzrostl o 1,26 % na 2 963 bodů.

Celý komentář
9:40

Evropa po teroristických útocích otevírá v červeném

Včerejší teroristický útok, který se odehrál v jihofrancouzském městě Nice při oslavách výročí pádu Bastily, způsobil napětí i na akciových trzích. Německý index DAX tak aktuálně ztrácí 0,3 % na 10 034 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,4 % na 2 952 bodů. Mimo zmíněných útoků působí na indexy nepříznivě rovněž výběr zisků, které byly realizovány během posledních dní.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.