Zpravodajství

17:00

Wynn po snížení doporučení ztrácí

Akcie zámořského provozovatel kasin Wynn Resorts ztrácí na základě snížení investičního doporučení ze strany JPMorgan z „koupit“ na „držet“ s cílovou cenou 94 USD. Valuace společnosti, dle komentáře analytiků banky, již není tak atraktivní vzhledem k růstu ceny akcií o 37 % v letošním roce. Wynn rovněž snížil výhled provozního zisku pro svá kasina v čínském Macau. Titul v reakci ztrácí 3,5 % na 91,6 USD a je nejhůře se vyvíjejí akcií z širokého indexu S&P 500.

16:33

Yum! Brands navýšila celoroční výhled

Zámořská společnost působící v sektoru rychlého občerstvení, mimo jiné provozovatel a franchisor řetězců KFC či Taco Bell, představila včera po trhu svá čísla za 2Q. Na úrovni tržeb bylo dosaženo mírného zklamání, kdy společnost reportovala hodnotu 3,01 mld. USD oproti odhadovaným 3,09 mld. USD. Naopak zisk na akcii 0,75 USD nepatrně porazil predikce nastavené na 0,74 USD. Yum! Brands se se zpomalující čínskou ekonomikou a sílící tamní konkurencí hodlá vypořádat pomocí odštěpení čínské divize do samostatné společnosti. Management navýšil výhled růstu celoročního provozního zisku o 2 procentní body na 14 %. Tržby společnosti byly pravděpodobně negativně ovlivněny kroky konkurenčního McDonald´s, který pokračoval v nabídce zvýhodněných balíčků a zavedl koncept celodenního podávání snídaňové nabídky. Titul reaguje růstem o 3,3 % na 88,6 USD.

15:48

Zámořské akcie na nových maximech

Zámořské akcie pokračují v nastaveném býčím trendu a opět překonávají historická maxima. Sledovaný index S&P 500 otevírá za 0,5% růstu na 2 164 bodech, zatímco technologický Nasdaq sílí o 0,6 % na 4 591 bodů. Velmi dobře si vede bankovní sektor, podpořený silnými hospodářskými výsledky JPMorgan Chase, který jako celek sílí o 1,6 %.

15:33

Erste Bank navýšila celoroční výhled

Akcie rakouské Erste výrazně posílily poté, co management navýšil celoroční výhled zisku společnosti. Management předpokládá čistý zisk za 2Q ve výši 560 mil. EUR, přičemž oficiální výsledky budou zveřejněny 5.8. v ranních hodinách. Pozitivně působí rozpuštění rezerv v objemu 30 mil. EUR, které bude zaúčtováno ještě do výsledků 2Q. Titul na pražské burze připisuje 6,1 % na 590 CZK.

15:09

UniCredit přidává 5 %

Bankovní sektor roste již popáté v rámci posledních šesti obchodních dnů. Aktuálně jako celek připisuje 2,1 % a překonává tak průměrnou výkonnost evropských akcií, jejichž reprezentant STOXX Europe 600 sílí o 1 % na 339,2 bodů. Italská UniCredit zvažuje možnost navýšení kapitálu poté, co podstoupené odprodeje některých aktiv nebudou ECB stačit pro naplnění kapitálových požadavků. Titul dnes přidává 5 % na 2,12 EUR.

14:42

Žádosti o podporu v nezaměstnanosti nepřekvapily

Odpolední report zámořských žádostí o podporu v nezaměstnanosti do kurzů výrazněji nepromluvil. Nové žádosti dosáhly v minulém týdnu hodnoty 254 tisíc, přičemž predikce hovořily o 265 tisících. Pokračující žádosti byly vykázány v objemu 2 149 tisíc oproti odhadům 2 130 tisíc. Eurodolar na report reagoval mírným oslabením, daleko podstatnější bylo ovšem vyhlášení úrokových sazeb ze strany BoE, která ponechala jejich nastavení beze změny, což vedlo k posílení jak libry, tak eura. Nejobchodovanější měnový pár aktuálně přidává 0,3 % na 1,114 EUR/USD.

14:11

Čísla BlackRocku v souladu s odhady

Zámořská společnost BlackRock, největší světový správce aktiv, vykázala v uplynulém kvartále zisk na akcii ve výši 4,78 USD, což je plně v souladu s konsensuálními odhady. Oproti 2Q roku 2015 se však jedná o 3,7% pokles. Tržby dosáhly 2,8 mld. USD a nepatrně tak překonaly predikce nastavené na 2,79 mld. USD. Negativně působí pokles poplatků spojený s příklonem klientů k dluhopisům a hotovosti. Dle slov CEO společnosti Finka klienti reagují na nárůst politické a ekonomické nejistoty, historicky velmi nízkých výnosů fixně úročených aktiv a zvýšenou volatilitu akciových trhů. Kvůli složité tržní situaci BlackRock již dříve přikročil k propuštění 3 % zaměstnanců. Titul v před-obchodní fázi reaguje poklesem o 0,7 % na 355 USD.

13:30

BoE ponechala sazby beze změny

Rada guvernérů BoE ponechala nastavení základní úrokové sazby beze změny na úrovni 0,5 %. Nadpoloviční většina analytiků dotázaných agenturou Bloomberg přitom predikovala její snížení na 0,25 %. Pro zachování současné politiky se vyjádřilo 8 z 9 bankéřů. Rovněž objem programu kvantitativního uvolňování byl ponechán na stávající úrovni. Libra reagovala vůči dolaru skokovým nárůstem o 1  % a aktuálně se obchoduje na úrovni 1,334 GBP/USD. Naopak evropské akciové indexy na zprávu reagují poklesy, konkrétně EURO STOXX 50 skokově oslabil o 0,7 % na aktuální hladinu 2 940 bodů.

13:11

Výsledky JPMorgan Chase nad odhady

Největší zámořská banka podle výše aktiv vykázala v rámci startující výsledkové sezóny solidní čísla. Provozní výnosy ve výši 25,2 mld. USD překonaly predikce nastavené na 24,5 mld. USD i přes to, že čistá úroková marže hodnotou 2,25 % zaostala za očekáváním ve výši 2,31 %. Ukazatel kapitálové přiměřenosti dosáhl 11,9 %, čímž o desetinu procentního bodu překonal konsensuální predikce. K solidním výsledkům přispělo svým 35% meziročním nárůstem tržeb obchodování s fixně úročenými aktivy. Z dalších velkých zámořských bank svá čísla zítra představí Citigroup a Wells Fargo, příští týden pak přijdou na řadu Bank of America, Goldman Sachs a Morgan Stanley. Tržní konsensus dle agentury Bloomberg predikuje pro bankovní sektor již čtvrtý pokles zisku v řadě. V prvním kvartále zažilo odvětví meziroční pokles zisku o 12 %. Titul v pre-marketu sílí o 1,8 % na 64,3 USD.

12:07

Ropa částečně koriguje včerejší poklesy

Ceny černého zlata se po včerejším reportu zásob dle DoE vydaly do negativního teritoria. Dnes své ztráty částečně korigují, konkrétně severomořský Brent přidává 1,2 % na 46,8 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI sílí relativně shodně na 45,3 USD/barel.

11:39

Storebrand po výsledcích roste

Norský poskytovatel finančních služeb se zaměřením na pojištění, společnost Storebrand, je dnes v hledáčku investorů z důvodu představeného reportu hospodářských výsledků. Tržby z předepsaného pojistného dosáhly v 2Q výše 5,9 mld. NOK oproti predikcím nastaveným na 5,8 mld. NOK. Na úrovni čistého zisku výsledkem 708 mil. NOK firma výrazně překonala konsensuální odhady ve výši 258 mil. NOK. Podle vyjádření analytiků Norské Banky DNB  jsou výsledky ovlivněny jednorázovými faktory a zisky z přecenění finančních aktiv. Titul reaguje růstem o 6 % na 33,1 NOK.

11:11

SEB představila silná čísla

Jedna z největších švédských bank reportovanými výsledky za 2Q pozitivně překvapila investory. Zisk na akcii ve výši 2,06 SEK výrazně předčil odhady nastavené na 1,78 SEK. Rovněž na úrovni tržeb výsledkem 11,14 mld. SEK společnost překonala predikce ve výši 10,72 mld. EUR. Pozitivní dopad má realizovaný prodej divize kreditních karet za 520 mil. SEK. Příznivě se rovněž projevilo dění okolo brexitu, které zvýšilo příjmy z obchodování. CEO společnosti Falkengrensová to komentovala slovy, že v převládajícím nejistém ekonomickém prostředí klienti více využívají služeb investičního poradenství a managementu. Titul přidává 1,6 % na 73,4 EUR.

10:37

Hays zvýšil celoroční výhled

Akcie londýnské personálně-poradenské společnosti dnes sílí na základě zvýšení výhledu pro celoroční zisk společnosti. Tržby z poplatků vzrostly v rámci 4Q meziročně o 12 %, v případě srovnatelných tržeb o 8 %. Dle komentářů představitelů zůstává pracovní trh ve veřejném sektoru napjatý. Před referendem navíc narůstala nervozita i na trhu práce soukromých společností, přičemž skutečný dopad výsledku referenda se ukáže až v následujících měsících. Zámořská investiční banka Jefferies zvýšila v reakci cílovou cenu ze 110 GBp na 120 GBp, rovněž její odhad celoročního zisku na akcii pro fiskální rok 2017 byl zvýšen o 4 %. Titul aktuálně na londýnské burze sílí o 7,4 % na 116 GBp.

Komentář

Daimler – černý kůň evropských automobilek

V Evropě jsme nyní svědky bezprecedentně dlouhé série již třiatřiceti měsíců, kdy dochází k růstu počtu registrací nových vozů. Za tímto příznivým jevem stojí zejména pokles nezaměstnanosti na starém kontinentě, který vede k růstu spotřebitelské důvěry a v konečném důsledku i k navýšení zájmu o n...

Celý komentář
Komentář

Ranní komentář k 14.7.2016

Včerejší obchodní den se na evropských trzích nesl ve smíšeném duchu, avšak v závěru se nejdůležitější indexy zabarvily do červených čísel. Poklesy nebyly nijak dramatické, konkrétně německý DAX zakončil 0,3 % poklesem na 9 931 bodech, zatímco širší EURO STOXX 50 odepsal relativně ...

Celý komentář
9:55

Evropské trhy na zelené vlně

Nejdůležitější evropské indexy sílí již popáté v posledních šesti obchodních dnech. Německý DAX po úvodní hodině dnešní seance roste o 1,3 % na 10 059 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 přidává relativně shodně na 2 964 bodů. Investoři tak spekulují na uvolnění monetární politiky ze stany BoE, která dnes v poledne zveřejní nové nastavení úrokových sazeb. Pozitivně rovněž působí reportované výsledky společností v posledních dnech, kdy Alcoa, Daimler i Burberry vykázali lepší než očekávaná čísla. To přináší optimismus v rámci startující výsledkové sezóny.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.