Zpravodajství

17:00

Wynn po snížení doporučení ztrácí

Akcie zámořského provozovatel kasin Wynn Resorts ztrácí na základě snížení investičního doporučení ze strany JPMorgan z „koupit“ na „držet“ s cílovou cenou 94 USD. Valuace společnosti, dle komentáře analytiků banky, již není tak atraktivní vzhledem k růstu ceny akcií o 37 % v letošním roce. Wynn rovněž snížil výhled provozního zisku pro svá kasina v čínském Macau. Titul v reakci ztrácí 3,5 % na 91,6 USD a je nejhůře se vyvíjejí akcií z širokého indexu S&P 500.

16:33

Yum! Brands navýšila celoroční výhled

Zámořská společnost působící v sektoru rychlého občerstvení, mimo jiné provozovatel a franchisor řetězců KFC či Taco Bell, představila včera po trhu svá čísla za 2Q. Na úrovni tržeb bylo dosaženo mírného zklamání, kdy společnost reportovala hodnotu 3,01 mld. USD oproti odhadovaným 3,09 mld. USD. Naopak zisk na akcii 0,75 USD nepatrně porazil predikce nastavené na 0,74 USD. Yum! Brands se se zpomalující čínskou ekonomikou a sílící tamní konkurencí hodlá vypořádat pomocí odštěpení čínské divize do samostatné společnosti. Management navýšil výhled růstu celoročního provozního zisku o 2 procentní body na 14 %. Tržby společnosti byly pravděpodobně negativně ovlivněny kroky konkurenčního McDonald´s, který pokračoval v nabídce zvýhodněných balíčků a zavedl koncept celodenního podávání snídaňové nabídky. Titul reaguje růstem o 3,3 % na 88,6 USD.

15:48

Zámořské akcie na nových maximech

Zámořské akcie pokračují v nastaveném býčím trendu a opět překonávají historická maxima. Sledovaný index S&P 500 otevírá za 0,5% růstu na 2 164 bodech, zatímco technologický Nasdaq sílí o 0,6 % na 4 591 bodů. Velmi dobře si vede bankovní sektor, podpořený silnými hospodářskými výsledky JPMorgan Chase, který jako celek sílí o 1,6 %.

15:33

Erste Bank navýšila celoroční výhled

Akcie rakouské Erste výrazně posílily poté, co management navýšil celoroční výhled zisku společnosti. Management předpokládá čistý zisk za 2Q ve výši 560 mil. EUR, přičemž oficiální výsledky budou zveřejněny 5.8. v ranních hodinách. Pozitivně působí rozpuštění rezerv v objemu 30 mil. EUR, které bude zaúčtováno ještě do výsledků 2Q. Titul na pražské burze připisuje 6,1 % na 590 CZK.

15:09

UniCredit přidává 5 %

Bankovní sektor roste již popáté v rámci posledních šesti obchodních dnů. Aktuálně jako celek připisuje 2,1 % a překonává tak průměrnou výkonnost evropských akcií, jejichž reprezentant STOXX Europe 600 sílí o 1 % na 339,2 bodů. Italská UniCredit zvažuje možnost navýšení kapitálu poté, co podstoupené odprodeje některých aktiv nebudou ECB stačit pro naplnění kapitálových požadavků. Titul dnes přidává 5 % na 2,12 EUR.

14:42

Žádosti o podporu v nezaměstnanosti nepřekvapily

Odpolední report zámořských žádostí o podporu v nezaměstnanosti do kurzů výrazněji nepromluvil. Nové žádosti dosáhly v minulém týdnu hodnoty 254 tisíc, přičemž predikce hovořily o 265 tisících. Pokračující žádosti byly vykázány v objemu 2 149 tisíc oproti odhadům 2 130 tisíc. Eurodolar na report reagoval mírným oslabením, daleko podstatnější bylo ovšem vyhlášení úrokových sazeb ze strany BoE, která ponechala jejich nastavení beze změny, což vedlo k posílení jak libry, tak eura. Nejobchodovanější měnový pár aktuálně přidává 0,3 % na 1,114 EUR/USD.

14:11

Čísla BlackRocku v souladu s odhady

Zámořská společnost BlackRock, největší světový správce aktiv, vykázala v uplynulém kvartále zisk na akcii ve výši 4,78 USD, což je plně v souladu s konsensuálními odhady. Oproti 2Q roku 2015 se však jedná o 3,7% pokles. Tržby dosáhly 2,8 mld. USD a nepatrně tak překonaly predikce nastavené na 2,79 mld. USD. Negativně půso