Zpravodajství

16:55

Ropa po reportu DoE prohlubuje ztráty

Po zveřejnění ropných zásob ze strany DoE se černé zlato dostává pod tlak. Dle reportovaných makrodat došlo v uplynulém týdnu k poklesu zásob o 2,5 mil. barelů oproti predikcím nastaveným na jejich snížení o 2,25 mil barelů. Objem skladovaného benzínu vzrostl o 1,2 mil. barelů, přičemž odhady předpovídaly pokles o 1 mil. barelů. Americká lehká ropa WTI v reakci prohlubuje dnešní ztráty a odepisuje 2,9 % na 45,5 USD/barel.

16:21

Tesla zlevnila crossover Model X

Již podruhé v letošním roce zámořská automobilka Tesla Motors snížila základní cenu Modelu X poté, co nedokázala splnit své plánované objemy prodejů. Nová verze crossoveru s označením 60D bude stát 74 000 USD a bude tak o 9 000 USD levnější než verze 75D, avšak za cenu kratšího dojezdu a nižšího kroutícího momentu. V tomto měsíci automobilka prohlásila, že neplní své cíle ohledně dodávek a bude mít pravděpodobně problém s dodáním 80-90 tisíc vozů v letošním roce. Titul aktuálně odepisuje 1,3 % na 221,7 USD.

16:03

Německé utility v zeleném

Německé utility dnes rostou na základě neoficiální informace, že německá vláda zvažuje návrh RWE, který hovoří o úhradě nákladů na uskladnění jaderného odpadu ve splátkách, nikoliv jednorázovou platbou. Podporu přináší i rostoucí cena silové elektřiny, která aktuálně zpevňuje o 1,5 % na 27,7 EUR/MWh. Akcie společnosti RWE přidávají 4 % na 15,87 EUR, zatímco konkurenční E.ON sílí o 1,7 % na 9,45 EUR.

15:43

Zámoří otevírá smíšeně

Na amerických burzovních parketech se v úvodních minutách obchoduje bez jasného směru. Široké indexy tak brání historická maxima, dosažená během úterní seance. Sledovaný index S&P 500 zůstává beze změny na hladině 2 152 bodů, stejně tak technologický Nasdaq hájí včerejší závěrečnou úroveň 4 577 bodů. Nejlépe se vyvíjí sektor utilit a zdravotní péče. Naopak růstům brání energetické firmy a výrobci spotřebního zboží.

15:15

Juno Therapeutics bude pokračovat v klinických testech

Akcie zámořské biotechnologické společnosti Juno Therapeutics v před-obchodní fázi silně rostou v návaznosti na zveřejnění informací, že Úřad pro kontrolu potravin a léčiv FDA povolil v pokračování klinických testů buněčné terapie proti leukémii. Testování bylo zastaveno z bezpečnostních důvodů po tom, co několik pacientů v průběhu terapie zemřelo, s největší pravděpodobností z důvodu užití nového typu chemoterapie. Titul v pre-marketu přidává bezmála 25 % na 34,6 USD.

14:49

American Airlines v pre-marketu sílí

Největší světová aerolinka z hlediska počtu zaměstnanců a letadel, zámořská American Airlines, představila červnové statistiky obsazenosti letů. Celkem platící pasažéři uletěli 20,9 mld. mil, což značí meziroční nárůst o 2,2 %. Obsazenost letů se naopak mírně snížila, meziročně o 0,5 % na 84,9 %. Aerolinka predikuje pro 2Q letošního roku pokles tržeb při přepočtu na letovou míli o 6-7  %, přičemž dřívější odhady hovořily o 6-8% poklesu. Titul po včerejší oznámení, že se společnost dohodla s bankami Citigroup a Barclays na výhodnějších podmínkách při placení letenek kartami, připsal 11,2 %. Dnes v pre-marketu rozšiřuje zisky, konkrétně sílí o 1,4 % na 35,15 USD.

14:14

Playtech koupí Best Gaming Technology

Britská společnost působící v odvětví vývoje softwaru pro herní průmysl je dnes v hledáčku investorů po oznámení, že koupí konkurenční rakouskou firmu Best Gaming Technology za 138 mil. EUR. Akvizice pomůže Playtechu rozšířit nabízené portfolio produktů i klientskou základnu. Díky synergiím lze navíc předpokládat úsporu nákladů. Titul v reakci přidává 4 % na 849 GBp.

13:41

Nokia docílila dohody se Samsungem

Akcie finské společnosti Nokia, působící v sektoru komunikačních technologií, dnes sílí na základě dosažené dohody s jihokorejským Samsungem ohledně sdílení patentů. Představitelé Nokie odhadují, že celoroční čisté tržby z poskytování patentů a licencování značky dosáhnou ke konci roku výše 950 mil. EUR. Titul dnes přidává 5 % na 5,32 EUR.

13:17

Accor odštěpí divizi HotelInvest

Největší evropský provozovatel hotelů, společnost Accor SA, oznámil svůj záměr na odštěpení divize HotelInvest s cílem umožnění případného prodeje části nově vzniklé dceřiné společnosti. Inkasované prostředky by byly použity na rozšíření a vylepšení stávajících ubytovacích zařízení. Britská Barclays zvýšila v návaznosti na oznámení cílovou cenu z 34 EUR na 39 EUR, s ohledem na rostoucí pravděpodobnost případné akvizice části aktiv společnosti ze strany konkurentů. Akcie Accor reagují růstem o 4,4 % na 39,3 EUR.

11:54

Ropa po reportu API ztrácí

Ceny černého zlata klesají v návaznosti na report Amerického ropného institutu (API), podle kterého zásoby ropy ve Spojených státech vzrostly v uplynulém týdnu o 2,2 mil. barelů oproti odhadovanému poklesu o 3 mil. barelů. Podobným vývojem si prošly i zásoby benzínu a destilátů, které byly navýšeny o 1,5 mil. barelů, respektive o 2,6 mil. barelů. Před zveřejněním reportu komodita sílila na základě zprávy kartelu OPEC, podle které by měl ropný trh v příštím roce dosáhnout rovnováhy nabídky a poptávky. Investoři očekávají dnešní report vládních dat ropných zásob dle DoE naplánovaný na 16:30 SELČ. Severomořský Brent aktuálně ztrácí 1,5 % na 47,8 USD/barel, zatímco americký lehký typ WTI odepisuje 1,2 % na 46,2 USD/barel.

11:33

Po představení tržeb Burberry sílí

Britský výrobce luxusního zboží reportovanými tržbami za první kvartál ve výši 423 mil. GBP mírně překonal odhady nastavené na 415 mil. GBP. CEO společnosti Baileywill v tomto týdnu překvapil investory oznámením, že odstoupí ze své pozice a bude se nadále plně soustředit na vedení oddělení designu. Dle jeho slov bude nový ředitel společnosti Gobbetti pokračovat ve snaze orientovat se na zúžení produktové řady, módní kabelky, on-line prodeje a redukci nákladů. Burberry bude v příštích měsících těžit ze slabé domácí měny a rostoucího nákupního apetitu turistů přijíždějících do Velké Británie. Titul přidává 5,1 % na 1 263 GBp.

9:58

Evropské trhy otevírají mírně níže

Na kurzovních lístcích burz starého kontinentu převažuje v úvodu dnešní seance červená barva. Německý DAX vrací část předchozích zisků a odepisuje 0,2 % na 9 940 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 ztrácí relativně shodně na 2 926 bodů. Investoři vzhlíží vstříc zítřejšímu zasedání guvernérů BoE, od nichž se očekává snížení úrokových sazeb v návaznosti na dopad výsledku referenda na britskou ekonomiku.

Komentář

Ranní komentář k 13.7.2016

Evropské akciové trhy během včerejší seance pokračovaly v nastaveném růstovém trendu. Ke kompletnímu vymazání realizovaných ztrát po britském referendu chybí širokému indexu STOXX Europe 600 pouhá 3 %. Německý DAX včera připsal 1,3 % na 9 964 bodů, zatímco diversifikovanější E...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.