Zpravodajství

16:18

Zámořské indexy v zelených číslech

Optimismus, panující na akciových trzích, se přenesl z Evropy i do zámoří, a tamní indexy se tak v úvodu dnešního obchodního dne pohybují opět v zelených číslech. Index S&P 500 aktuálně připisuje 0,4 % na 2 146 bodů. Stejnou výkonnost vykazuje i technologický Nasdaq 100, který se tak nachází na 4 574 bodech. Trhy táhnou nahoru především energetické tituly, které jsou podpořeny zpevňujícími cenami ropy. Americká lehká ropa WTI aktuálně roste o 2,5 % na 45,8 USD/barel, severomořský Brent pak přidává 3 % na 47,6 USD/barel.

15:30

Akcie společnosti Asos na dvouletých maximech

Britský výrobce módního oblečení dnes investory příjemně překvapil, když reportoval růst tržeb za období březen až červen ve výši 30 %, oproti predikovanému růstu 23 %. Společnosti se dařilo především na zámořských trzích. Celoroční tržby by pak měly vzrůst o 20-25 %. Akcie firmy Asos se v reakci na tyto informace dostaly na nejvyšší úroveň za poslední dva roky, přičemž aktuálně titul připisuje téměř 5 % na 4 499 GBp.

14:37

OPEC v příštím roce předpokládá růst poptávky po ropě

14 členských zemí organizace OPEC bude muset vytěžit 33 mil. barelů ropy za den, aby uspokojily světovou poptávku. To je zhruba o 142 tis. barelů denně více než červnový výstup. Celosvětová poptávka podle organizace vzroste v roce 2017 téměř stejně jako letos, produkce nečlenských států však poklesne. Podmínky, které na trhu budou panovat, pak pomohou odstranit aktuální přebytečně zásoby ropy. Dnes to ve své měsíční zprávě uvedlo výzkumné oddělení organizace OPEC, které má sídlo ve Vídni.

14:09

Peugeot očekává slabší druhé pololetí na evropském trhu

Francouzský výrobce automobilů zaznamenal v prvním pololetí pokles prodejů vozů o 0,2 %. Společnosti se nedařilo především v Číně a jihovýchodní Asii, kde Peugeot čelí slabší poptávce, a počet prodaných automobilů se tak na tamních trzích snížil o 19 %. Dobře si naopak firma vedla na evropských trzích, na nichž zaznamenala 7,4% nárůst odbytu. Ve druhém pololetí však podle vyjádření zástupců automobilky dojde k mírnému poklesu poptávky i zde, a to díky dopadům výsledku britského referenda o odchodu země z EU.

13:30

Oslabující americký dolar podporuje ropu

Americký dolar, který dnes oslabuje na většině významných měnových párů (eurodolar aktuálně roste o 0,3 % na 1,11 EUR/USD), pozitivně působí na cenu ropy. Americká lehká ropa WTI tak aktuálně připisuje o 2,8 % na 46 USD/barel, severomořský Brent pak přidává 3,1 % na 47,7 USD/barel. Zvyšující se cena ropy naopak příznivě ovlivňuje komoditní měny, které dnes prochází opačným vývojem než USD. Kanadský dolar proti společné evropské měně aktuálně posiluje o 0,45 % na 0,69 CAD/EUR, vůči americkému dolaru CAD přidává 0,7 % na 0,77 CAD/USD. Obdobně reaguje také australská a novozélandská měna.

12:52

Seagate Technology chystá propouštění zaměstnanců

Zámořský výrobce pevných disků Seagate Technology rozšířil plán na redukci počtu zaměstnanců na 14 %. Společnost, kterou sužuje pokles poptávky na trhu osobních počítačů, se tak snaží o snížení nákladů. Do roku 2017 tedy zruší okolo 6 500 pracovních pozic. Původní plán počítal s propuštěním 1 600 zaměstnanců, tedy zhruba 3 % z celkového počtu pracovníků. Firma rovněž uveřejnila předběžné výsledky hospodaření za druhý kvartál, podle nichž dosáhla tržeb 2,65 mld. USD, oproti predikovaným 2,3 mld. USD. Titul v před-obchodní fázi připisuje necelých 13 % na 27,2 USD.

12:22

Evropské burzy rozšiřují zisky

Evropské akciové trhy během dnešní obchodní seance pokračují v nastaveném růstovém trendu, a rozšiřují tak zisky z předchozích tří dnů. Německý index DAX aktuálně připisuje 1,5 % na 9 980 bodů, a přibližuje se tak na dosah úrovní, na nichž se pohyboval před výsledkem britského referenda o vystoupení země z EU. Index EURO STOXX 50 pak roste o 1,6 % na 2 932 bodů. Mezi dominantní témata, která na trhy pozitivně působí, spadá především snížení nejistoty ohledně budoucího politického vývoje ve Velké Británii, očekávané fiskální stimuly v Japonsku a pokles nervozity kolem italského bankovního sektoru.

11:48

UniCredit prodala část podílu ve FinecoBank

Italská banka UniCredit oznámila prodej 10% podílu v internetové bance FinecoBank za částku 328 mil EUR. Zbylých 55,4 % si prozatím ponechá. Díky tomuto odprodeji, došlo ke zvýšení ukazatele kapitálové přiměřenosti CET1 o 0,08 procentního bodu. Nový CEO UniCredit pak zamýšlí zvážit prodej dalších nejádrových aktiv. Titul aktuálně připisuje téměř 9 % na 2,01 EUR.

11:18

Akcie banky DNB pod tlakem

Největší norská banka DNB svými hospodářskými výsledky investory nemile překvapila, a její akcie tak dnes výrazně klesají. Společnost reportovala čistý zisk za druhé čtvrtletí ve výši 4,45 mld. NOK, přičemž tržní odhady byly nastaveny na úroveň 4,85 mld. NOK. Za horšími výsledky stojí především ztráty z poskytnutých úvěrů, které se ztrojnásobily na sumu 2,3 mld. NOK. Norsko je největším evropským producentem ropy, a tak byla tamní ekonomika silně zasažena propady v cenách černého zlata. Titul aktuálně ztrácí bezmála 8 % na 93,95 NOK.

10:38

Japonská měna pokračuje v oslabování

Japonský premiér, po vítězství vládní koalice ve volbách do horní komory parlamentu, oznámil přípravy nového fiskálního balíčku na podporu tamní ekonomiky. Jeho objem by měl dosáhnout výše 200 mld. USD. Na tyto informace negativně reaguje japonská měna, která pokračuje v poklesech na všech významných měnových párech. Proti společné evropské měně oslabuje japonský jen o téměř 1 % na 0,0087 JPY/GBp. Aktuálně nejvýrazněji pak klesá JPY na páru s GBp, a to o více než 1,6 % na 0,0074 JPY/GBp. Britská libra je naopak podpořena zprávami o odstoupení jedné z kandidátek na post britského ministerského předsedy z boje o premiérské křeslo a urychlení rezignace současného premiéra Camerona, který odstoupí z úřadu již zítra, což značně snížilo nejistotu ohledně budoucího politického vývoje ve Velké Británii.

10:05

Daimler zveřejnil předběžné výsledky EBIT

Německá automobilka Daimler včera reportovala předběžný zisk před zdaněním a úroky. Ten vrostl meziročně o 5,6 % na 3,97 mld. EUR. Daří se především vozům značky Mercedes-Benz, které upevnily svoje vedoucí postavení na trhu s luxusními automobily. Společnost rovněž přepokládá, že celoroční EBIT za rok 2016, by měl dosáhnout mírně vyšší úrovně než v roce předchozím. Titul v úvodu dnešní obchodní seance připisuje bezmála 4 % na 57,24 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 12. 7. 2016

Akciové trhy na starém kontinentu během včerejší obchodní seance rozšířily zisky ze závěru minulého týdne. Německý index DAX připsal 2,12 % na 9 833 bodů, širší EURO STOXX 50 pak vzrostl o 1,67 % na 2 885 bodů.

Celý komentář
9:41

Alcoa odstartovala výsledkovou sezónu

Zámořský výrobce hliníku včera oznámil své hospodářské výsledky za druhý kvartál, čímž neoficiálně odstartoval výsledkovou sezónu ve Spojených státech. Zisk na akcii za 2Q činil 15c, a společnost tak poměrně výrazně překonala odhady analytiků, které byly nastaveny na výši 9c na akcii. Příznivě by se mělo vyvíjet i druhé pololetí letošního roku, a to vzhledem k tomu, že Alcoa očekává nárůst poptávky z leteckého průmyslu. Titul v po-obchodní fázi připsal 3,55 % na 10,5 USD. V závěru tohoto týdne pak výsledky hospodaření zveřejní další významné americké společnosti, mezi nimiž budou vyčnívat především banky Citygroup a Wells Fargo.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.