Zpravodajství

16:18

Starbucks zvýší zaměstnancům mzdy

Největší světový řetězec kaváren Starbucks dnes oznámil plánované zvýšení základních mezd pracovníků a manžerů v USA, a to po té, co byl svými zaměstnanci obviněn ze snahy snížení nákladů na pracovní sílu. K jejímu růstu dojde v říjnu letošního roku, přičemž konkrétní čísla budou dána geografickými a tržními faktory. Minimálně se však mzdy zvednou o 5 %.

15:41

Index S&P 500 překonal historická maxima

Pozitivní vývoj obchodování se ze starého kontinentu přenesl i na zámořské akciové trhy, a ty tak do dnešní obchodí seance vstupují mírným růstem. Nejvýznamnější index S&P 500 aktuálně připisuje 0,4 % na 2 137 bodů, díky čemuž překonal svá historická maxima. Technologický Nasdaq 100 pak roste o 0,6 % na 4 555 bodů. V rámci odvětví se aktuálně nejvíce daří finančním a technologickým titulům. Vyšší zisky naopak brzdí klesající sektor utilit a telekomunikací.

15:04

SunTrust Robinson Humphrey snížila investiční doporučení na akcie společnosti Twitter

Zámořská firma SunTrust Robinson Humphrey snížila investiční doporučení na akcie společnosti Twitter z předchozího „koupit“ na nynější „držet“. Navzdory inovacím z posledního roku ve snaze zlepšit uživatelské prostředí totiž bude, podle analytiků SunTrust Robinson Humphrey, růst počtu uživatelů jen obtížně dosažitelný. Cílová cena akcií zůstala nezměněna na 18 USD. Titul krátce před otevřením zámořských trhů odepisuje více než 2 % na 17,66 USD.

14:00

Andrea Leadsom se britskou premiérkou nestane

Ministryně energetiky a zastánkyně vystoupení Velké Británie z Evropské unie Andrea Leadsom, která prosazovala co nejrychlejší aktivaci článku 50 Lisabonské smlouv