Zpravodajství

16:18

Starbucks zvýší zaměstnancům mzdy

Největší světový řetězec kaváren Starbucks dnes oznámil plánované zvýšení základních mezd pracovníků a manžerů v USA, a to po té, co byl svými zaměstnanci obviněn ze snahy snížení nákladů na pracovní sílu. K jejímu růstu dojde v říjnu letošního roku, přičemž konkrétní čísla budou dána geografickými a tržními faktory. Minimálně se však mzdy zvednou o 5 %.

15:41

Index S&P 500 překonal historická maxima

Pozitivní vývoj obchodování se ze starého kontinentu přenesl i na zámořské akciové trhy, a ty tak do dnešní obchodí seance vstupují mírným růstem. Nejvýznamnější index S&P 500 aktuálně připisuje 0,4 % na 2 137 bodů, díky čemuž překonal svá historická maxima. Technologický Nasdaq 100 pak roste o 0,6 % na 4 555 bodů. V rámci odvětví se aktuálně nejvíce daří finančním a technologickým titulům. Vyšší zisky naopak brzdí klesající sektor utilit a telekomunikací.

15:04

SunTrust Robinson Humphrey snížila investiční doporučení na akcie společnosti Twitter

Zámořská firma SunTrust Robinson Humphrey snížila investiční doporučení na akcie společnosti Twitter z předchozího „koupit“ na nynější „držet“. Navzdory inovacím z posledního roku ve snaze zlepšit uživatelské prostředí totiž bude, podle analytiků SunTrust Robinson Humphrey, růst počtu uživatelů jen obtížně dosažitelný. Cílová cena akcií zůstala nezměněna na 18 USD. Titul krátce před otevřením zámořských trhů odepisuje více než 2 % na 17,66 USD.

14:00

Andrea Leadsom se britskou premiérkou nestane

Ministryně energetiky a zastánkyně vystoupení Velké Británie z Evropské unie Andrea Leadsom, která prosazovala co nejrychlejší aktivaci článku 50 Lisabonské smlouvy, odstoupila z boje o premiérské křeslo. Britskou premiérkou se tak s velkou pravděpodobností stane Theresa May, která je v současnosti jedinou kandidátkou na post ministerského předsedy. Ta chce přitom zahájit jednání o vystoupení země z evropského bloku až v příštím roce.

13:50

Jižní Korea rozhodne o pozastavení prodeje vozů Volkswagen

Jižní Korea v průběhu tohoto měsíce vydá rozhodnutí o odebrání certifikace vozů společnosti Volkswagen a pozastavení jejich prodeje na tamním trhu. V dnešním prohlášení to uvedla jihokorejská ministryně životního prostředí. Německý výrobce automobilů čelí obžalobě kvůli falšování emisních a hlukových testů. Již dříve byl kvůli této kauze zatčen ředitel jihokorejských aktivit a společnost v zemi zaznamenala za první polovinu letošního roku 33% meziroční pokles prodejů.

13:15

Akcie společnosti Nintendo prudce rostou

Akcie japonské společnosti Nintendo, zabývající se výrobou her a herních konzolí, během dnešní obchodní seance připsaly na tokijské burze bezmála 25 %, a rozšířily tak páteční výrazné zisky. Oproti čtvrteční uzavírací ceně přidal titul celkem 36 %. Tržní hodnota firmy během těchto dvou dnů vzrostla o 7,5 mld. USD. Za prudkým růstem akcií stojí nebývalý úspěch hry Pokemon GO, která představuje první pokus společnosti na poli her pro mobilní telefony.

12:22

Boeing navýšil odhad celosvětové poptávky po nových letadlech

Zámořský výrobce letadel navýšil odhad celosvětové poptávky po nových letadlech na následujících 20 let. Podle upravených predikcí, budou v tomto období aerolinky poptávat celkem 39 620 letadel v hodnotě 5,9 bln. USD. Jedná se o 4,1% navýšení loňské prognózy. Zvýšení poptávky by mělo být způsobeno především růstem nízkonákladových leteckých přepravců a rozvíjejících se trhů.

11:48

Ceny ropy klesají

Ceny černého zlata během dnešní obchodní seance prochází poklesem. Důvodem pro tento vývoj je především slábnoucí asijská poptávka, která indikuje ekonomické problémy tamních zemí. Nepříznivě působí také situace v USA. Američtí těžaři se pravděpodobně adaptovali na ceny ropy pohybující se kolem 45 USD/barel, což potvrzuje pouze minimální počet červnových bankrotů zámořských těžebních společností. Americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o 1,2 % na 44,8 USD/barel, severomořský Brent pak ztrácí 1,1 % na 46,3 USD/barel.

11:30

Japonský jen po výsledku voleb oslabuje

Jasné vítězství japonské vládnoucí koalice, v jejímž čele stojí premiér Shinzo Abe, ve včerejších volbách do horní komory parlamentu, přiživuje spekulace ohledně dalšího navýšení stimulů pro podporu tamní ekonomiky. Japonský jen tak během dneška oslabuje na všech významných měnových párech.  Vůči americkému dolaru JPY klesá o 1,6 % na 0,0097 JPY/USD, měnový pár EUR/JPY pak roste o 1,4 % na 112,65 EUR/JPY.

11:10

Cerillion přidává bezmála 10 %

Akcie britské softwarové společnosti pozitivně reagují na informace, podle nichž Cerillion vyhrál zakázku na zajištění softwaru pro nejmenovanou telekomunikační společnost v celkové hodnotě 2,1 mil. GBp. Titul akuálně připisuje téměř 10 % na 111 GBp.

11:01

LafargeHolcim prodá indickou divizi

Výrobce stavebních materiálů LafargeHolcim avizoval ukončení svých podnikatelských aktivit v Indii. Tamní továrny, které firma provozuje, odkoupí indická společnost Nirma, přičemž celková hodnota obchodu se bude pohybovat okolo 1,4 mld. USD. Do konce letošního roku pak plánuje LafargeHolcim prodat majetek za 3,6 mld. USD. Největší světový producent cementu se redukcí celkového množství aktiv snaží snížit svoji zadluženost, a udržet se tak v investičním pásmu kreditního ratingu. Titul aktuálně připisuje více než 2 % na 41,64 CHF.

10:27

Airbus blízko zakázce za 12,6 mld. USD

Podle nepotvrzených informací obdrží výrobce letadel zakázku na dodávku 100 letadel Airbus A321neo. Celková hodnota obchodu by činila 12,6 mld. USD. Dohoda mezi francouzskou společností a malajsijským nízkonákladovým leteckým přepravcem AirAsia by mohla být oznámena během zítřka. Titul aktuálně připisuje 2,77 % na 50,41 EUR.

9:59

Evropské akciové trhy pokračují v růstu

Evropské akciové trhy se v úvodním dnu nového týdne pohybují v zelených číslech, a rozšiřují tak poměrně výrazné páteční zisky. Na nich se podílely především bankovní tituly, které reagovaly na zprávy z Apeninského poloostrova. Tamní bankovní sektor podpořila především italská banka Banco Popolare, která zveřejnila dobré výsledky interních testů.  Pozitivně zapůsobila i příznivá americká makrodata, která ukázala, že zámořská ekonomika vytvořila v červnu nejvíce pracovních míst od loňského října, přičemž reportovaná čísla výrazně překonala tržní odhady. Německý index DAX aktuálně připisuje více než 1,1 % na 9 738 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak roste o 1 % na 2 867 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 11. 7. 2016

Evropské akciové trhy během páteční obchodní seance pokračovaly v korekci poklesů, kterými prošly v průběhu prvních tří dnů uplynulého týdne. Německý DAX připsal 2,42 % na 9 629 bodů, širší EURO STOXX 50 pak vzrostl o 2,08 % na 2 838 bodů. Přes tyto výrazné zisky v&n...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.