Zpravodajství

16:55

Alcoa před pondělními výsledky v zeleném

Zámořský výrobce hliníku Alcoa svým pondělním reportem hospodářských výsledků za 2Q neoficiálně odstartuje výsledkovou sezónu ve Spojených státech. Analytici odhadují meziroční pokles zisku firem obsažených v indexu S&P 500 o 5,7 %, což by představovalo již pátý sestupný kvartál v řadě. Alcoa v úvodu dnešní seance sílí o 3,6 % na 9,68 USD.

15:48

Amerika po silných makrodatech roste

Po zveřejnění červnových payrolls, které potvrdily solidní kondici zámořského trhu práce, se akciové indexy vydaly v úvodních minutách obchodování směrem vzhůru. Široký index S&P 500 aktuálně připisuje 0,8 % na 2 114 bodů, zatímco technologický NASDAQ zpevňuje o 0,9 % na 4 498 bodů.

14:45

Zámořské payrolls výrazně nad odhady

Ekonomika Spojených států vygenerovala podle aktuálně reportovaných makrodat v červnu 287 tisíc pracovních míst, odhady byly přitom nastaveny na 180 tisíc. Po velmi slabých číslech za květen tak zámořská ekonomika ukázala velmi solidní kondici. Míra v nezaměstnanosti dosáhla 4,9 % a o desetinu procentního bodu tak předčila konsensuální predikce. Eurodolar skokově oslabil o přibližně 0,5 % na 1,1 EUR/USD, zatímco německý DAX skokově posílil o 50 bodů. Aktuálně tak přidává 1,9 % na 9 595 bodů.

14:09

Juno Therapeutics pod tlakem

Akcie zámořské biotechnologické společnosti reagují na zprávu, že americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv FDA po úmrtí tří pacientů během klinických testů buněčné terapie proti leukémii zastavil její schvalovací proces. Společnost musí pro pokračování testů zajistit nápravu a potlačit vedlejší účinky terapie, která způsobuje u některých pacientů otok mozku. Titul v před-obchodní fázi odepisuje výrazných 25 % na 30,75 USD.

13:30

Britské stavební společnosti dnes sílí

Po silných poklesech odstartovaných výsledkem britského referenda dnes britský stavební sektor výrazně roste. Dle vyjádření analytiků švýcarské banky UBS je přibližně 40% pokles přehnaný a doporučují zmíněné tituly k nákupu. Současné ocenění sektoru odpovídá situaci, kdy by došlo k poklesu cen nemovitostí o 10 % a ke snížení objemu stavebních prací o 25 %. Zástupce odvětví Bovis Homes Group dnes přidává 10,7 % na 730 GBp, zatímco Taylor Wimpey sílí o 8,3 % na 132,3 GBp.

12:04

Bankovní tituly táhnou Evropu výše

Po předešlých výprodejích, které zasáhly evropský finanční sektor v posledních dnech, dnes bankovní tituly korigují ztráty. Poklesy byly způsobeny obavami investorů ohledně budoucí ziskovosti finančních institucí poté, co se začalo hovořit o dalších krocích centrálních bankéřů směrem k monetární expanzi. Prostředí extrémně nízkých úrokových sazeb obecně bankám příliš nesvědčí, neboť negativně působí na jejich úrokové marže. Například italská Banca Monte dei Paschi di Siena přidává 5,5 % na 0,28 EUR poté, co se její představitelé potvrdili plnou součinnost s ECB na požadovaném snížení objemu špatných úvěrů, který v jejím případě činí bezmála 47 mld. EUR. Banco Popolare sílí dokonce o 9,5 % na 2 EUR v návaznosti na výsledek interního stress testu, který prokázal její solidní kondici. Bankovní sektor tak táhne evropské indexy výše, konkrétně přidává jako celek 2,8 %.

11:24

Evropské automobilky sílí

Akcie evropských automobilek dnes rostou na základě reportu čínských prodejů osobních vozů. Za červen vzrostly registrace meziročně o 19 % na 1,7 mil kusů, přičemž nejvyšší relativní nárůst zaznamenal Mercedes-Benz, jehož prodeje se v Číně zvýšily o 32 %. Jako celek dnes evropský automobilový sektor přidává 2,3 % a řadí se tak mezi nejlépe se vyvíjející odvětví.

11:01

Ropa po včerejším reportu zásob oslabila

Včerejší odpolední report zámořských zásob dle DoE vyvolal skokový pokles cen černého zlata. Vládní data ukázala, že skladové zásoby poklesly o 2,2 mil. barelů oproti predikcím nastaveným na snížení o 2,5 mil. barelů. Čísla představená agenturou API přitom hovořila o poklesu o 6,7 mil. barelů. Ropa WTI oslabila o 4,8 % a uzavřela včerejší seanci na úrovni 45,1 USD/barel. Dnes včerejší ztráty americká lehká ropa částečně koriguje a přidává 0,7 % na 45,5 USD.

10:40

Air-France bude hledat nového CFO

Největší evropská aerolinka je dnes pod tlakem po oznámení CFO Riolacciho, který ke konci roku odstoupí ze své pozice. Zpráva přichází pouhý týden poté, co se do čela Air-France postavil nový CEO Janaillac. Ten se snaží tišit napětí mezi piloty, kteří jsou nespokojeni kvůli pokračujícímu úsilí společnosti na růst nákladových úspor. Negativně působí pokles poptávky zákazníků, která se v případě letů společnosti v červnu snížila o 2,1 %. Titul ztrácí 1,5 % na 5,58 EUR.

10:15

Soukromý investor má údajně zájem o TDC

Největší dánský telefonní operátor se dnes těší přízni investorů po tom, co se objevily zprávy, že private equity společnost Apollo Global Management má zájem o akvizici TDC a jeho stažení z burzy. Tiskový mluvčí dánského operátora odmítl celou záležitost komentovat. Akcie TDC se obchodují poblíž nejnižších úrovní od roku 2009 v návaznosti na zastavení výplat dividend a predikce analytiků hovořící o poklesu zisku z důvodu silného cenového tlaku ze strany konkurence. CEO Erenbjerg se snaží svými kroky udržet rating společnosti v investičním pásmu, přičemž v červnu došlo k odprodeji švédské divize do rukou Tele2 za cenu 2,9 mld. DKK, včetně hodnoty převzatého dluhu. Titul reaguje růstem o 6,8 % na 34,77 DKK.

Komentář

Před a po referendu o brexitu

V současné době je na amerických a zejména evropských trzích tématem číslo jedna brexit. Význam tohoto termínu a jeho příčiny i důsledky byly a jsou odbornými i populárními médii popisovány ze všech možných stran. Cílem tohoto komentáře je však spíše zhodnocení dosavadního reálného dopadu vš...

Celý komentář
Komentář

Ranní komentář k 8.7.2016

Evropské trhy během včerejší seance umazaly část ztrát akumulovaných za první tři obchodní dny tohoto týdne. Německý DAX připsal 0,5 % na 9 419 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 posílil o 0,7 % na 2 780 bodů. Nepříznivě v dnešních úvodních minutách obchodování působí slab...

Celý komentář
9:39

Investoři vyčkávají na zámořské payrolls

Evropské trhy otevírají závěrečnou seanci tohoto týdne mírnými růsty. Německý DAX přidává 0,4 % na 9 458 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 sílí o 0,1 % na 2 782 bodů. Nejdůležitější událostí dne bude bezesporu představení změny počtu pracovních míst v USA za červen, tzv. payrolls. Po květnovém negativním překvapení, kdy zámořská ekonomika vytvořila pouhých 38 tisíc míst, se v rámci dnešního reportu za červen očekává nárůst pozic o 180 tisíc.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.