Zpravodajství

16:46

Roche údajně přemýšlí o akvizici BioMarinu

Švýcarská farmaceutická firma podle neoficiálních informací zamýšlí koupi zámořské biotechnologické společnosti BioMarin Pharmaceutical. Spekulace se objevily poté, co bývalý finanční reportér Daily Telegraph Harrington zveřejnil na svém blogu článek založený na dvou zdrojích, které potvrzují akviziční zájem švýcarské společnosti. Harrington zmiňuje, že kupní cena by se měla pohybovat v pásmu 130-150 USD za akcii. Akcie BioMarin reagují růstem o 8,2 % na 87,4 USD.

16:27

Micron přidává 6,5 %

Na základě spekulací na silné prodeje paměťových čipů typu NAND v uplynulých měsících se akcie Micronu dnes těší přízni investorů. Jako nejvíce rostoucí titul z indexu S&P 500 Micron přidává 6,5 % na 12,5 USD.

16:02

Předběžné výsledky Western Digital nad odhady

Zámořský výrobce pevných disků Western Digital sílí na základě reportu předběžných výsledků za 4Q fiskálního roku. V jeho rámci byl vykázán zisk na akcii 72c oproti dřívějším odhadům 67c. Rovněž předběžné tržby ve výši 3,46 mld. USD překonaly předchozí výhled 3,41 mld. USD. Zároveň dojde k personální změně, CFO Leonetti bude s účinností od 1. srpna ve své pozici nahrazen Markem Longem, současným ředitelem vývoje. Titul v návaznosti na report přidává 5 % na 47,7 USD.

15:37

Zámořské trhy otevírají mírnými růsty

Umírněný růstový sentiment se z evropských burz přenáší i na parkety ve Spojených státech. Sledovaný index S&P 500 připisuje 0,2 % na 2 104 bodů, zatímco technologický NASDAQ sílí o 0,3 % na 4 457 bodů. Nejlépe si vede odvětví energetiky a materiálů. Naopak silnějším růstům indexů brání poklesy telekomunikačních firem a utilit.

15:16

Rentokil expanduje na zámořském trhu

Britská firma zabývající se hubením škůdců se dohodla na převzetí zámořské konkurenční společnosti Residex za 30 mil. USD. Rentokil by měl těžit z růstu tržeb ve Spojených státech, které jsou navíc umocněny slabou domácí měnou. Pozitivem je rovněž vítězství společnosti v tendru americké vlády na boj proti viru Zika, který se přenáší zejména komářím bodnutím. Titul připisuje 2,9 % na 202 GBp.

14:36

Lepší makrodata z amerického trhu práce

Dle reportu agentury ADP vytvořila v červnu zámořská ekonomika 172 tisíc pracovních míst, čímž byly překonány odhady předpokládající navýšení o 160 tisíc. Příznivě působí i vyhlášení nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které v minulém týdnu dosáhly 254 tisíc oproti predikcím nastaveným na 269 tisíc.

14:12

Linde čelí žalobě v USA

Akcie německé firmy působící zejména v sektoru strojírenství a plynárenství jsou pod tlakem v návaznosti na obvinění dceřiné zámořské společnosti Lincare z nekalé činnosti. Obžaloba se týká vykazování nezákonných platebních požadavků na státní program Medicare. Podle žaloby by mělo jít o částku ve výši desítek až stovek milionů dolarů. Titul reaguje poklesem o 3,3 % na 118 EUR.

13:37

RWE rozšíří nákladové škrty

Dle slov managementu dojde v rámci zaváděných úsporných opatření k dodatečnému snížení počtu zaměstnanců dceřiné společnosti RWE Generation o 2 300 do konce roku 2020. Důvodem jsou přetrvávající nízké ceny silové elektřiny, která se aktuálně pohybuje na úrovni 27,7 EUR/MWh. CEO společnosti Hartung ve svém prohlášení zdůraznil nutnost zvýšení efektivnosti v současných pro utility nepříznivých dobách. Titul reaguje růstem o 4,9 % na 14,7 USD.

13:19

Výsledky PepsiCo nad odhady

Zámořská potravinářská společnost vykázala solidní hospodářské výsledky za 2Q fiskálního roku. Zatímco tržby 15,4 mld. USD jsou plně v souladu s odhady, zisk na akcii ve výši 1,35 USD překonal konsensuální predikce nastavené na 1,29 USD. Management zároveň navýšil výhled růstu ziskovosti pro letošní rok na 9 %. Dle slov CEO jsou výsledky PepsiCo podpořeny relativně silným trhem Spojených států a provedenými opatřeními na redukci nákladů. Naopak působení na rozvíjejících se trzích bylo negativně ovlivněno silným dolarem a nestabilitou globální ekonomiky jako celku. PepsiCo čelí rovněž legislativním překážkám. Ve Philadelphii, jako v první zámořské metropoli, došlo v minulém měsíci k zavedení daně ze slazených nápojů ve výši 1,5 centu za unci nápoje. Titul reaguje na výsledky v před-obchodní fázi 1,5% růstem na 107,5 USD.

11:58

Ropa rozšiřuje včerejší zisky

Ropa sílí po včerejším zveřejnění zásob agenturou API, podle níž došlo v minulém týdnu k poklesu skladovaného objemu ve Spojených státech o 6,7 mil barelů. Brent se aktuálně zpevňuje o 1,2 % na 49,4 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI se obchoduje za shodného relativního růstu na úrovni 48 USD/barel.

11:39

Meyer Burger po solidním výhledu sílí

Švýcarská společnost podnikající v oblasti polovodičů a fotovoltaiky svým představeným výhledem pozitivně překvapila investory. Za prvním pololetí fiskálního roku management očekává tržby ve výši 215 mil. CHF, což představuje meziroční nárůst o 72 %. Fiskální rok se dle prohlášení vyvíjí velmi pozitivně, zejména v oblasti ziskovosti. EBITDA se dle očekávání dostane do černých čísel, v minulém roce bylo přitom dosaženo na této úrovni ztráty ve výši téměř 33 mil. CHF. Titul připisuje 15,2 % na 3,8 CHF.

11:08

Avast převezme AVG za 1,3 mld. USD

Tuzemská antivirová společnost Avast převezme konkurenční AVG za cenu 1,3. mld. USD, respektive 25 USD za akcii, což představuje 33% prémii oproti středeční uzavírací ceně. Dle slov CEO Avastu Kovacse podpoří akvizice růstové vize společnosti a zajistí dlouhodobou profitabilitu pro akcionáře. Technologie AVG pomohou Avastu zlepšit postavení v oblasti ochrany mobilních zařízení, nositelné elektroniky a IoT.

10:39

Associated British Foods přidává téměř 8 %

Britská společnost, mimo jiné vlastník oděvního řetězce Primark, zvýšila výhled celoročního zisku v návaznosti na oslabení libry a s tím souvisejícího růstu konkurenceschopnosti na zahraničních trzích. Příznivě se projevuje rovněž zlepšující se výkonnost divize prodeje cukru, která zaznamenala v uplynulém kvartále očištěný meziroční růst tržeb o 4 %. V rámci kompenzace slabého růstu prodejů na domácím trhu se společnost v minulém roce rozhodla expandovat se svým maloobchodním řetězecem Primark i na trh Spojených států. Nicméně CFO společnosti Bason věří, že by se případný pokles spotřebitelského sentimentu související s brexitem neměl na výsledcích výrazněji projevit. Titul sílí o 7,6 % na 2 748 GBp.  

10:13

Danone koupí WhiteWave

Francouzský potravinářský gigant Danone se dohodl na převzetí zámořského výrobce sójového mléka WhiteWawe za cenu přibližně 10 mld. USD, respektive 56,25 USD za akcii, což představuje 19% prémii oproti středeční uzavírací ceně. Akvizice zdvojnásobí expozici Danone na trhu Spojených států a zlepší postavení společnosti v sektoru biopotravin. Akcie francouzského koncernu reagují růstem o 5,7 % na 66,9 EUR.

9:53

Evropa částečně koriguje předchozí ztráty

Evropské akciové trhy přerušují tři dny trvající sestupný trend vyvolaný rostoucí nervozitou ohledně kondice italských bank a dopadu vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Německý DAX po první hodině obchodování přidává 0,7 % na 9 442 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 sílí o 1,2 % na 2 794 bodů. Evropské akcie, reprezentované indexem EURO STOXX 600, se od zveřejnění výsledku britského referenda nacházejí o 7 % níže. Nejvíce je poznamenán bankovní a nemovitostní sektor.

Komentář

Ranní komentář k 7.7.2016

Evropské obchodování posledních dnů se neslo v medvědím sentimentu. Trhy byly pod tlakem z důvodu přetrvávající nejistoty ohledně brexitu a rostoucích obav z kondice italského bankovního sektoru. Ten je sužován velkým objemem nesplácených úvěrů, přičemž nervozita roste rovněž kvůli...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.