Zpravodajství

16:14

Banka Barclays snížila cílovou cenu akcií společnosti Rightmove

Analytici britské banky Barclays snížili cílovou cenu akcií společnosti Rightmove, podnikající v oblasti nemovitostí, na 3 300 GBp z předchozích 4 550 GBp. Důvodem je především nejistota panující po výsledku britského referenda o vystoupení země z EU, která by mohla vést k poklesům cen nemovitostí ve Velké Británii. Titul aktuálně odepisuje téměř 7,7 % na 3 452 GBp.

15:27

Komoditní měny posilují

Zvyšující se ceny komodit pozitivně působí na komoditní měny, které tak dnes posilují na všech významných měnových párech. Nejlépe se daří drahým kovům, které táhnou nahoru především spekulace o uvolnění měnových politik některých centrálních bank. Cena stříbra tak aktuálně roste o téměř 6 % na 20,55 USD/oz., cena zlata se pak zvyšuje o 1,2 % na 1 352 USD/oz. Nejvýrazněji z této situace profituje australský dolar, který vůči USD posiluje o 0,43 % na 0,75 AUD/USD, měnový pár AUD/EUR se pak aktuálně obchoduje rovněž při 0,43% růstu za 0,68 AUD/EUR. Obdobným vývojem prochází i dolar kanadský a novozélandský.

14:59

Stříbro na dvouletých maximech

Cena stříbra prorazila ráno hranici 20 USD/oz., díky čemuž se dostala na nejvyšší úrovně za poslední dva roky a pokračuje v růstu i nadále. Aktuálně se tak tento kov obchoduje za 20,69 USD/oz. při více než 6% růstu. Na stříbro pozitivně zapůsobila především nejistota pramenící z brexitu i výhled dalšího uvolňování měnové politiky centrálních bank.

14:31

Ceny ropy se mírně zvyšují

Ceny ropy pozitivně reagují na dnešní vyjádření saudskoarabského ministra energetiky, který prohlásil, že trh s ropou směřuje k rovnováze, a to navzdory náznakům klesající poptávky v Asii. Americká lehká ropa WTI aktuálně roste o 0,3 % na 49,2 USD/barel, severomořský Brent pak přidává 0,4 % na 50,6 USD. Analytici zámořské společnosti Morgan Stanley nicméně poukazují na možný pokles cen ropy, který by mohl způsobit především nárůst produkce černého zlata v Nigérii a Kanadě a slabší poptávka po benzínu.

14:07

Italský bankovní sektor pod tlakem

Akcie italských bank se dnes řadí k nejméně výkonným na trhu. Reagují tak na informace, podle nichž Evropská centrální banka požádala italskou banku Banca Monte dei Paschi di Siena, aby vypracovala plán na snížení hodnoty nesplácených úvěrů o 40 % v následujících třech letech, a to za účelem stabilizace italského bankovního systému. Její akcie aktuálně ztrácejí více než 8 % na 0,35 EUR.

13:04

Barclays snižuje investiční doporučení na Moneysupermarket.com

Akcie společnosti Moneysupermarket.com Group, která provozuje webový srovnávač finančních služeb, se dnes dostaly pod tlak v reakci na snížení investičního doporučení na „neutrální“ britskou bankou Barclays. Její analytici tak reagovali na změnu měnových kurzů a předpoklady nižšího ekonomického růstu po výsledku referenda o odchodu Velké Británie z EU. Titul aktuálně ztrácí 11,5 % na 243,3 GBp.

10:15

Australský dolar před zasedáním RBA posiluje

Červencové zasedání australské centrální banky RBA, které proběhne zítra, podle analytického konsensu pokles klíčové úrokové sazby, která se aktuálně nachází na úrovni 1,75 %, nepřinese. Australský dolar tak dnes posiluje na všech významných měnových párech. Proti společné evropské měně roste AUD o 0,43 % na 0,68 AUD/EUR. Vůči USD australská měna posiluje o 0,26 % na 0,77 AUD/USD. V budoucnu by nicméně podle některých analytiků, v důsledku britského odchodu z Evropské unie, k uvolnění měnové politiky mohlo dojít.

Komentář

Ranní komentář k 4. 7. 2016

Akciové trhy převážnou část minulého týdne korigovaly ztráty způsobené výsledkem britského referenda o odchodu země z EU. Stejně tak tomu bylo i během páteční obchodní seance. Německý index DAX uzavřel při 1% růstu na 9 776 bodech, širší EURO STOXX 50 pak připsal 0,64 % na 2 8...

Celý komentář
9:44

Evropské akciové trhy mírně klesají

Akciové trhy na starém kontinentu vstupují do dnešní obchodní seance pouze mírnými poklesy. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,1 % na 9 769 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,3 % na 2 874 bodů. Z důvodu státního svátku dnes zůstanou zámořské burzy zavřené, a výraznějších pohybů akciových indexů se proto pravděpodobně nedočkáme ani v průběhu dne.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.