Zpravodajství

16:14

Banka Barclays snížila cílovou cenu akcií společnosti Rightmove

Analytici britské banky Barclays snížili cílovou cenu akcií společnosti Rightmove, podnikající v oblasti nemovitostí, na 3 300 GBp z předchozích 4 550 GBp. Důvodem je především nejistota panující po výsledku britského referenda o vystoupení země z EU, která by mohla vést k poklesům cen nemovitostí ve Velké Británii. Titul aktuálně odepisuje téměř 7,7 % na 3 452 GBp.

15:27

Komoditní měny posilují

Zvyšující se ceny komodit pozitivně působí na komoditní měny, které tak dnes posilují na všech významných měnových párech. Nejlépe se daří drahým kovům, které táhnou nahoru především spekulace o uvolnění měnových politik některých centrálních bank. Cena stříbra tak aktuálně roste o téměř 6 % na 20,55 USD/oz., cena zlata se pak zvyšuje o 1,2 % na 1 352 USD/oz. Nejvýrazněji z této situace profituje australský dolar, který vůči USD posiluje o 0,43 % na 0,75 AUD/USD, měnový pár AUD/EUR se pak aktuálně obchoduje rovněž při 0,43% růstu za 0,68 AUD/EUR. Obdobným vývojem prochází i dolar kanadský a novozélandský.

14:59

Stříbro na dvouletých maximech

Cena stříbra prorazila ráno hranici 20 USD/oz., díky čemuž se dostala na nejvyšší úrovně za poslední dva roky a pokračuje v růstu i nadále. Aktuálně se tak tento kov obchoduje za 20,69 USD/oz. při více než 6% růstu. Na stříbro pozitivně zapůsobila především nejistota pramenící z brexitu i výhled dalšího uvolňování měnové politiky centrálních bank.

14:3