Zpravodajství

17:01

Hertz ukončil proces rozdělení společnosti

Dříve oznámený proces odštěpení divize půjčovny vybavení do samostatné entity je u konce. Původní společnost změnila název na Hertz Global Holdings a ponechá si původní ticker HTZ. Nadále zahrnuje celosvětovou síť půjčoven automobilů a leasingové aktivity pod značkou Donlen Corporation. Divize půjčoven vybavení bude začleněna do společnosti Herc Holdings, která se bude obchodovat pod označením HRI. Zároveň proběhl reverzní split akcií v poměru 1:15. Celou transakcí získá Hertz Global bezmála 2 mld. USD, které management hodlá použít na snížení zadlužení. Zároveň došlo, v rámci proinvestorského přístupu společnosti, ke schválení programu zpětného odkupu akcií v objemu 395 mil. USD.

16:33

Micron po zveřejnění slabého výhledu ztrácí

Představitelé zámořského výrobce paměťových čipů zveřejněným výhledem pro 4Q fiskálního roku investory nepotěšili. Management odhaduje tržby v rozmezí 2,9-3,2 mld. USD oproti predikcím 3,21 mld. USD. Negativním překvapením je rovněž výhled hrubé marže ve výši 15,5-18 %, přičemž konsensus analytiků očekával hodnotu 21 %. Příčinou je pokles poptávky a intenzivnější konkurence ze strany společnosti Samsung. Z důvodu nárůstu nákladů a poklesu cen produkce plánuje Micron provést restrukturalizaci, spočívající mimo jiné ve snížení počtu zaměstnanců. Titul v reakci ztrácí 9,9 % na 12,4 USD.

16:03

Prodeje Fordu nad odhady

Dnešní poměrně silný report červnových prodejů automobilů ve Spojených státech má pozitivní vliv na výkonnost zámořských automobilek. Například Ford vykázal meziroční nárůst o 6,4 %, přičemž odhady byly nastaveny na zvýšení o 4,9 %. Společnost tak uzavřela velmi silné první pololetí, během něhož dosáhla nejvyšších prodejů za posledních 10 let. Analytici snížili odhad očištěných celoročních prodejů v USA na 17,2 mil. vozů z květnových 17,5 mil, především z důvodu slabé tvorby pracovních míst a výsledku britského referenda. Objevují se názory, že je automobilový trh na vrcholu cyklu, čemuž odpovídá i relativně nízké ocenění sektoru. Akcie Fordu reagují nárůstem o 1,6 % na 12,77 USD.

15:51

Zámořské indexy otevírají růstově

Růstový evropský sentiment se přenáší i na zámořské burzovní parkety. Reprezentant amerického akciového trhu, index S&P 500, připisuje 0,2 % na 2 103 bodů, zatímco technologický NASDAQ sílí o 0,4 % na 4 434 bodů.

14:58

Moneta dnešním premiantem pražské burzy

Akcie tuzemské Moneta Money Bank mají vykročeno k nejrůstovější seanci od uvedení na pražskou burzu. Aktuálně připisují 4,2 % na 74,8 CZK. Včera zahájili analytici Deutsche Bank pokrývání titulu s doporučením „koupit“ a cílovou cenou 100 CZK.

14:22

Lapasan vytěsní minoritní akcionáře Lobkowicz

Valná hromada tuzemské pivovarské společnosti Lobkowicz rozhodla o vytěsnění minoritních akcionářů za cenu 208 CZK za akcii. Jediným vlastníkem se tak stane čínská společnost Lapasan, která již nyní vlastní 98,6 % akcií Lobkowicz. Po vytěsnění, které nabude účinnosti za měsíc, budou akcie pivovarů pravděpodobně staženy z parketu pražské burzy. Titul dnes přidává 0,8 % na 208 CZK.

14:06

ProSiebenSat.1 poprvé bez nároku na dividendu

Dnes poprvé se akcie německého provozovatele televizního vysílání obchodují bez nároku na dividendu ve výši 1,8 EUR. Zároveň britská HSBC snížila cílovou cenu pro zmíněný titul na 47 EUR, doporučení „koupit“ však zůstává zachováno. Akcie ProSiebenSat.1 Media aktuálně prochází technických poklesem o 3,1 % na 38 EUR.

13:25

Prodeje automobilů ve Francii vzrostly

Registrace nových automobilů ve Francii dosáhly v červnu hodnoty 227 tisíc vozů, což značí meziroční nárůst o 0,8 %. I díky tomu vzrostly francouzské prodeje za první pololetí o 8,3 %. Dařilo se spíše domácím automobilkám na úkor těch zahraničních. Například Volkswagen, postižený emisním skandálem Dieselgate, zaznamenal v červnu meziroční pokles prodejů o bezmála 11 %. Naopak Renault ve stejném období prodal o 7 % vozů více. Evropský automobilový sektor reaguje na report příznivě a jako celek přidává 2,6 %. Velmi příznivě reaguje například zmíněný Volkswagen, jehož akcie přidávají 4,9 % na 113,7 EUR.

12:04

Eurodolar mírně roste

Společná evropská měna umazává ztráty po tom, co guvernér BoE Carney naznačil možnost monetární expanze v letních měsících letošního roku. Ekonomický výhled se dle jeho slov v návaznosti na výsledek referenda zhoršil. Eurodolar reagoval oslabením až k úrovni 1,102 EUR/USD. Aktuálně nejobchodovanější měnový pár, mírně podpořený reportem PMI eurozóny, přidává 0,3 % na úroveň 1,111 EUR/USD.

11:33

Telefonica Deutschland ztrácí

Akcie německé telekomunikační společnosti jsou dnes pod tlakem v návaznosti na snížení investičního doporučení ze strany Credit Suisse z „držet“ na „prodat“. Analytici švýcarské banky varují před zintenzivněním tržní konkurence. Dle jejich slov má Deutsche Telekom a Vodafone lepší technické zázemí a vyšší popularitu u spotřebitelů. Titul odepisuje 4,7 % na 3,52 EUR.

10:57

Temenos uzavřel dohodu s Standard Chartered

Švýcarská softwarová firma oznámila, že její systém na správu aktiv WealthSuite bude využívat britská nadnárodní bankovní a finanční společnost Standard Chartered. Dle prohlášení představitelů IT společnosti vyjednávání probíhalo delší dobu a výsledek referenda neměl na dohodu vliv. Zároveň však management připustil, že brexit bude mít negativní dopad na finanční sektor a tím pádem i na hospodaření společnosti. Titul v reakci sílí o 4 % na 50,5 CHF

10:33

Drahé kovy v hledáčku investorů

Ceny stříbra zažívají od pátečního zveřejnění výsledku britského referenda strmou rally, během níž vzrostly o více než 10 %. Zlato zůstává za svým menším bratrem v závěsu, přičemž za stejné období posílilo o přibližně 5 %. Příčinou růstu cen drahých kovů je příklon investorů k bezpečným aktivům v současných dobách zvýšené volatility. Aktuálně stříbro připisuje 3,8 % na 19,18 USD/unce, zatímco zlato zpevňuje o 1,3 % na 1 333 USD/unce.

Komentář

Investoři mají za sebou nelehký půlrok

Dnešní datum přímo vybízí k bilancování. Máme za sebou totiž první polovinu roku 2016 a lze tak zhodnotit letošní výkonnost akciových trhů se srovnatelným obdobím posledních let.

Celý komentář
10:11

Evropa otevírá smíšeně, PMI nepřekvapilo

Po první hodině obchodování na starém kontinentu se hlavní akciové indexy pohybují bez jasného směru. Německý DAX přidává 0,1 % na 9 685 bodů, naopak širší EURO STOXX 50 ztrácí 0,3 % na 2 857 bodů. Zveřejnění ukazatele PMI dle Markit pro eurozónu a Německo na trhy výraznější dopad nemělo. Index nákupních manažerů pro země platící společnou evropskou měnou dosáhl hodnoty 52,8 bodů, čímž mírně překonal predikce nastavené na 52,6 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 1. 7. 2016

Evropské akciové trhy uzavřely včerejší obchodní seanci v zelených číslech. Příčinou je pokračující pokles obav z negativních dopadů brexitu a spekulace investorů na expanzivní kroky centrálních bankéřů, kteří by trhu měli dodat dodatečnou likviditu. Německý DAX zakončil 0,7% růstem na ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.