Zpravodajství

16:53

Ropa po reportu zámořských zásob sílí

Dle představeného reportu došlo v minulém týdnu k poklesu zámořských zásob ropy o 4,1 mil. barelů, což výrazně překonalo predikovaný pokles o 2,2 mil. barelů. Ceny černého zlata reagují skokovými růsty. Severomořský Brent sílí o 2,2 % na 49,6 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI připisuje 2,5 % na úroveň 49 USD/barel. Překvapení se objevilo i v případě stavu zásob benzínu, které vzrostly o 1,4 mil. barelů oproti odhadům nastaveným na pokles o 0,3 mil. barelů.

16:17

Monsanto svými výsledky zklamalo

Zámořská společnost Monsanto, největší světový výrobce osiva, představila hospodářské výsledky za 3Q fiskálního roku. Vykázané tržby ve výši 4,19 mld. USD zaostaly za predikcemi 4,49 mld. USD. Stejně tak zisk na akcii 2,17 USD nepokořil odhady nastavené na 2,42 USD. Představitelé Monsanta byli dle vlastních slov v posledních týdnech v kontaktu se společností Bayer ohledně zvažované akvizice ze strany německé firmy. Ta podala již dříve nabídku na převzetí Monsanta za 53,7 mld. USD, respektive 122 USD za akcii, která byla odmítnuta jako příliš nízká. Zdá se, že jednání se dostalo do slepé uličky. Slabé výsledky, způsobené výrazným poklesem cen osiva a herbicidů, zhoršují vyjednávací pozici zámořské společnosti ohledně případné akviziční ceny. Titul aktuálně připisuje 0,9 % na 102 USD.

15:40

Zámořské trhy otevírají v zeleném

Růstový sentiment se z evropských burz přenáší i na zámořské parkety. Sledovaný index S&P 500 přidává v úvodních minutách obchodování 0,8 % na 2 053 bodů, zatímco technologický NASDAQ sílí o 0,9 % na 4 328 bodů. Investoři se tak po silných výprodejích, v jejichž rámci světové akciové trhy odepsaly více než 3 biliony dolarů, opět přiklání k rizikovým aktivům.

15:15

Libra mírně koriguje předchozí propady

Britská libra dnes kosmeticky umazává výrazné propady posledních dní způsobené výsledkem pátečního referenda o vystoupení z EU. Vůči americkému dolaru sílí o 0,9 % na 1,347 GBP/USD, zatímco v páru s českou korunou přidává 0,6 % na 32,9 GBP/CZK.

14:47

Osobní výdaje v USA za květen vzrostly

Představená makrodata osobních příjmů a výdajů obyvatel Spojených států výraznější překvapení nepřinesla. V květnu došlo v souladu s konsensuálními odhady k nárůstu výdajů o 0,4 %, částečně z důvodu vyšších cen pohonných hmot. K výsledku přispěl i vyšší zájem o zboží dlouhodobé spotřeby a služby. Pozitivem je, že nedochází k výraznému útlumu poptávky spotřebitelů v návaznosti na zpomalení tvorby pracovních míst a nižší ekonomický růst zámořské ekonomiky. Osobní příjmy se zvýšily o 0,2 %, čímž mírně zaostaly za predikovaným 0,3% nárůstem. Eurodolar v reakci mírně sílí a dostává se za 0,5% růstu na hladinu 1,11 EUR/USD.

14:11

Inflace v Německu mírně pod odhady

Dle před několika minutami představeného reportu došlo v Německu k meziměsíčnímu nárůstu indexu spotřebitelských cen za červen o 0,1 %, což mírně zastalo za predikcemi nastavenými na 0,2% nárůst. Na meziroční bázi došlo v souladu s odhady k růstu cenové hladiny o 0,3 %.

13:59

GAM Holding koupí Cantab Capital

Švýcarský správce aktiv koupí konkurenční Cantab Capital Parners, tedy přední britskou investiční společnost využívající matematických modelů při alokaci aktiv spravující pod svými křídly 4 mld. USD. To umožní švýcarské GAM představit automatický obchodní systém zaměřený na dlouhé pozice a alternativních strategie. Akcie GAM ztratily za letošní rok již 43 %, zejména z důvodu vysoké volatility na trzích a s ní souvisejícím zvýšeným tlakem na výběr klientských aktiv. Titul v reakci sílí o 6,6 % na 9 CHF.

13:10

Eurodolar před makrodaty sílí

Nejobchodovanější měnový pár dnes mírně koriguje své poklesy vyvolané příklonem investorů k bezpečnějším aktivům, například k americkému dolaru. Aktuálně se eurodolar obchoduje za 0,4% růstu na úrovni 1,109 EUR/USD. Investoři nyní vyhlíží report německého indexu spotřebitelských cen v 14:00 či zámořských makrodat osobních příjmů a výdajů v 14:30.

11:56

Turkish Airlines po útocích v Istanbulu ztrácí

Akcie tureckých aerolinek jsou pod tlakem v návaznosti na včerejší sebevražedné útoky teroristů na mezinárodním letišti v Istanbulu. Turecký premiér z útoku obviňuje Islámský stát. Přibližně 200 zraněných a 40 zabitých civilistů mají na svědomí 3 sebevražední atentátníci, kteří nejprve zaútočili pomocí automatických zbraní a následně odpálili nálože. Tento incident dále prohloubí propad zájmu turistů o cesty do turecké metropole. Akcie Turkish Airlines v reakci ztrácí 2,2 % na 5,84 TRY.

11:24

Britské farmacie sílí, referendu navzdory

Evropský farmaceutický sektor již kompletně vymazal ztráty způsobené pátečním referendem. Jedná se tak o jediné odvětví, které překonalo své závěrečné úrovně ze čtvrtka minulého týdne. Sektor táhnou výše paradoxně britské farmacie, které budou díky své velmi výrazné expozici na zahraničních trzích těžit ze slabé domácí měny. Například jedna z největších světových farmaceutických společností, britská GlaxoSmithKline, připsala čtvrtečního závěru již 8,4 % a aktuálně se obchoduje za 1 542 GBp.

10:46

Ropa opět na dostřel 50 USD/barel

Cena černého zlata sílí na základě zlepšeného sentimentu investorů, kteří po výsledku pátečního referenda spekulují na další uvolnění monetární politiky ze strany centrálních bank. Zároveň je v rámci dnešního odpoledního reportu zámořských zásob dle DoE očekáváno prodloužení klesajícího trendu jejich stavu již na šestý týden v řadě. Predikce hovoří o poklesu zásob v uplynulém týdnu o 2,2 mil. barelů. Severomořský Brent zpevňuje o 1 % na 49,1 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI přidává 1,2% na 48,4 USD/barel.

10:07

Trhy částečně umazávají předchozí ztráty

Evropské akcie navazují na včerejší růst po tom, co prošly v návaznosti na výsledek britského referenda nejhlubším dvoudenním propadem od roku 2008. Německý DAX dnes po úvodní hodině obchodování sílí o 1,1 % na 9 548 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 přidává 1,4 % na 2 796 bodů. Investoři tak spekulují na další uvolnění již tak silně holubičí monetární politiky centrálních bank.

Komentář

Ranní komentář k 29 .6. 2016

Včerejší den přinesl první růstovou obchodní seanci po pátečním šokujícím výsledku britského referenda. Došlo tak k částečnému uklidnění investorů poté, co se Britové vyjádřili pro odchod z Evropské unie.  Německý DAX uzavřel za 1,9% růstu na 9 447 bodech, zatímco širší EURO S...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.