Zpravodajství

Komentář

Evropské akcie korigují předchozí propady

Dnešní obchodní seance se prozatím vyvíjí v optimistickém duchu. Včerejší snížení úvěrového ratingu Velké Británie agenturou S&P o dva stupně na úroveň AA s negativním výhledem již zřejmě kapitálové trhy započetly.

Celý komentář
14:43

Credit Suisse zvýšila investiční doporučení na akcie společnosti G4S

Švýcarská společnost Credit Suisse Group zvýšila investiční doporučení na akcie bezpečnostní firmy G4S z „neutrální“ na „koupit“. Podle analytiků z Credit Suisse bude G4S profitovat především z oslabující britské libry, která zaznamenala výrazný pokles po rozhodnutí britských voličů opustit Evropskou unii. Titul tak roste nejvýrazněji od října roku 2011, přičemž aktuálně připisuje téměř 10 % na 179,9 GBp.

11:01

Pfizer postaví v Číně biotechnologické centrum

Farmaceutický gigant Pfizer investuje 350 mil. USD do výstavby biotechnologického centra v Číně, které by mělo být dokončeno v roce 2018. Zařazuje se tak mezi další společnosti z odvětví, které se investicemi do výrobních závodů v Číně, akvizicemi, licenčními dohodami a společnými podniky, snaží získat lepší pozici pro vyjednávání s místními regulátory a vládou, a to ve snaze jednoduššího proniknutí na tamní trh léčiv, který je druhým největším na světě.

10:41

Brexit zvýší daně a utlumí státní výdaje ve Velké Británii

K překonání ekonomických následků a výzev, které přinesl výsledek čtvrtečního referenda ve Velké Británii o odchodu země z Evropské unie, bude zapotřebí zvýšení daní a snížení státních výdajů. Dnes to v rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC prohlásil britský ministr financí George Osborne.

10:20

Hrozící stávka v Norsku zvyšuje ceny ropy

Ceny ropy dnes rostou v reakci na rýsující se stávku v Norsku, která by mohla snížit výstup největšího producenta černého zlata v západní Evropě. Do té vstoupí od soboty zhruba 755 norských pracovníků, zaměstnaných v ropném průmyslu, a to v případě, že do pátku nedojde k uzavření nové dohody o mzdách. Americká lehká ropa WTI tak aktuálně přidává 2,2 % na 47,35 USD/barel, severomořský Brent pak roste o 2,1 % na 48,14 USD/barel.

10:06

Evropské akcie korigují ztráty

Evropské akciové trhy se v úvodu dnešní obchodní seance pohybují v zelených číslech a korigují tak výrazné ztráty, kterými prošly v posledních dvou dnech. Německý index DAX aktuálně připisuje 2,3 % na 9 482 bodů, EURO STOXX 50 pak roste o 2,5 % na 2 764 bodů. Ve vysoké míře k tomu přispívají množící se spekulace o opakovaném konání referenda ve Velké Británii o odchodu země z EU. To připustil i britský ministr zdravotnictví Jeremy Hunt, který je rovněž jedním z možných kandidátů na post ministerského předsedy. K tomuto tématu se na včerejší tiskové konferenci naopak nevyjádřil premiér Cameron, přestože se očekávalo, že možnost jeho opakování jednoznačně odmítne a mírně tak uklidní panující nejistotu.

Komentář

Ranní komentář k 28. 6. 2016

Uklidnění na akciových trzích, po šoku z výsledku britského referenda, nepřinesl ani nový týden. Evropské akciové indexy tak během včerejší seance rozšiřovaly ztráty, které zaznamenaly během pátečních výprodejů. Německý DAX zakončil při 3% poklesu na 9 268 bodech, širší EURO STOXX 50 od...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.