Zpravodajství

15:54

S&P 500 v úvodu ztrácí 2,5 %

Výrazné poklesy evropských akciových trhů se částečně přenáší i do zámoří. Sledovaný index S&P 500 se v úvodu dnešní seance obchoduje za 2,5% poklesu na 2 060 bodech, zatímco technologický NASDAQ ztrácí 2,6 % na 4 350 bodů. Investoři se tak obávají, že rozdělená Evropa může být další brzdou už tak slabého růstu globální ekonomiky. Guvernérka Fedu Yellenová se nechala slyšet, že výsledek referenda může mít výrazný dopad na finanční trhy a nepochybně ovlivní výhled ekonomiky Spojených států.

Komentář

Brexit

Na kapitálovém trhu i mimo něj jde o nejskloňovanější slovo posledních dní a týdnů. Investoři i odborná veřejnost se domnívali, že v referendu zvítězí zastánci setrvání VB v EU. Na to tento týden reagovaly akciové burzy silnými růsty. Bohužel odhady byly liché a referendum dopadlo volbo...

Celý komentář
14:46

Evropa zažívá nejsilnější propad od roku 2008

Šokující volba Britů ve včerejším referendu ukončila optimismus investorů, evropské akciové trhy si prochází největší vlnou výprodejů od finanční krize v roce 2008. Index EURO STOXX 600, za více než pětinásobných objemů obchodů oproti 30dennímu průměru, odepisuje 7,3 % na 321 bodů. Představitelé BoE a Mezinárodního měnového fondu varovali, že Brexit povede k ohrožení pracovních míst, tlaku na domácí měnu a poškodí ekonomiku Velké Británie jako celek. Slábnoucí libra naopak podporuje britské exportéry, jejichž majoritní zdroj tržeb se nachází mimo domácí ekonomiku. Například akcie tabákové společnosti British American Tobacco připisují 3,4 % na 4 420 GBp.

11:49

Politici se budou řídit volbou Britů

Z vyjádření britských politiků je patrné, že se budou řídit výsledkem referenda a zahájí jednání s Evropskou unií o vystoupení. David Cameron by měl odstartovat vyjednávací proces a po 3 měsících předat funkci novému premiérovi. Nadcházející politická nejistota by měla dlouhodoběji negativně ovlivnit sentiment investorů a zvýšit averzi k riziku. Britský index FTSE 100 ztrácí 4,8 % na 6 033 bodů a je tak paradoxně pod menším tlakem než širší akciové indexy starého kontinentu. Příčinou je slábnoucí libra a z ní pramenící podpora britských exportérů.

9:59

Trhy prudce oslabují, Cameron rezignoval

Evropské trhy prochází po otevření trhu výraznými výprodeji. Německý DAX v úvodní hodině obchodování částečně umazal počáteční ztráty a aktuálně se obchoduje za 7% poklesu na úrovni 9 540 bodů. Širší EURO STOXX 50 odepisuje 9,8 % na 2 742 bodů. Indexy táhne níže bankovní sektor, který jako celek ztrácí více než 12 %. Nejvíce pod tlakem jsou britské banky, například Barclays odepisuje 24 % na 142,5 GBp. Britský premiér Cameron uznal svou porážku a rezignoval ze své funkce, zemi povede jen další 3 měsíce.

Komentář

Ranní komentář k 24. 6. 2016

Výsledek včerejšího referenda o vystoupení Velké Británie z EU překvapil naprostou většinu investorů. Odhady tržních účastníků i bookmakerů hovořily o vítězství tábora zastánců integrace v Evropské unii. Prvotní předběžné predikce krátce po uzavření volebních místností předpovídaly těsn...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.