Zpravodajství

Komentář

Nesmyslná volatilita před referendem o brexitu

S blížícím se referendem o setrvání Velké Británie v Evropské unii jsme svědky čím dál většího odklonu cenového vývoje u akcií od jejich fundamentu. V dobách minulých, kdy investoři a spekulanti neměli možnost tak velkého a kvalitního informačního servisu, jako jim poskytují moderní technologie, ...

Celý komentář
15:43

Zámořské burzy otevírají v zeleném

Akciové trhy v zámoří vstupují do nového obchodního dne pozvolným růstem. Nejvýznamnější index S&P 500 aktuálně připisuje 0,1 % na 2 085 bodů, DJIA přidává 0,1 % na 17 820 bodů a technologický NASDAQ 100 roste o 0,4 % na 4 416 bodů. Nejlépe si v úvodu dnešního obchodování vedou finanční a IT tituly. Nedaří se naopak především energetickému a telekomunikačnímu sektoru, které brání vyšším růstům.

14:46

Akcie Whitbread přidávají

Britská společnost Whitbread dnes reportovala 1,8% meziroční růst tržeb v prvním čtvrtletí fiskálního roku. K dobrým číslům dopomohly především výsledky hotelů Premier Inn a kaváren Costa Coffee, které Whitbread provozuje. Největší britský řetězec hotelů vykázal za 1Q 2,1% nárůst tržeb, oproti predikovaným 1,6 %. Tržby sítě kaváren se pak meziročně zvýšily o 2,6 %, přičemž tržní odhady byly nastaveny na úrovni 1,9 %. Vzhledem k nepříliš dobrým podmínkám, které na britském trhu v rámci odvětví aktuálně panují, se tak jedná o velmi dobré výsledky. Titul aktuálně připisuje 2,6 % na 4 144 GBp.

13:44

Britská libra pokračuje v růstu

Rostoucí pravděpodobnost setrvání Velké Británie v EU podporuje britskou libru i během dnešní obchodní seance. Proti americkému dolaru se dnes GBp dostala na sedmitýdenní maxima, přičemž aktuálně se obchoduje tento měnový pár při 0,4% růstu za 1,47 GBp/USD. Proti japonskému jenu pak GBp posiluje o 0,8 % na 154,24 GBp/JPY.

13:26

RBS plánuje pokračovat v propouštění zaměstnanců

Britská banka Royal Bank of Scotland, která v posledních čtyřech měsících propustila zhruba 5 % z celkového počtu svých zaměstnanců, plánuje v redukci pracovníků pokračovat. Podle nepotvrzených informací by se další propouštění mělo týkat okolo 900 zaměstnanců ve Velké Británii. Největší banka na světě podle celkové výše aktiv se tímto způsobem snaží podstatně snížit náklady a po osmi letech ztrát tak dosáhnout kladného výsledku hospodaření.

12:32

Kion Group koupí Dematic

Německý výrobce vysokozdvižných vozíků Kion Group koupí zámořskou společnost Dematic, která se zabývá výrobou robotů. Hodnota transakce by se měla pohybovat okolo 2,1 mld. USD. Cílem expanze Kion Group na americké trhy je především snaha o profitování z tamního rostoucího zájmu o automatizaci skladů ze strany online maloobchodníků v čele s firmou Amazon. Akcie společnosti Kion Group aktuálně ztrácí téměř 3 % na 47,3 EUR.

10:27

Evropské akciové trhy lehce rostou

Evropské akciové trhy v úvodu dnešního obchodování velmi mírně rozšiřují včerejší výrazné zisky, které vyplynuly z polevení obav ohledně britského odchodu z EU. Německý DAX aktuálně připisuje 0,3 % na 9 989 bodů, index EURO STOXX 50 roste o 0,1 % na 2 945 bodů. Ve výraznějším růstu trhy brzdí především energetický sektor, který je ovlivněn lehkým poklesem cen ropy. Severomořský typ ropy Brent aktuálně ztrácí 0,9 % na 50,2 USD/barel, americká lehká ropa WTI pak klesá o 0,5 % na 49,1 USD/barel.

Komentář

Ranní komentář k 21. 6. 2016

Včerejší obchodní den se na starém kontinentu nesl v duchu výrazných růstů. Akciové trhy tak reagovaly na polevení obav ohledně možného britského odchodu z EU. Německý index DAX připsal 3,43 % na 9 962 bodů, regionálně diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak přidal 3,29 % na...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.