Zpravodajství

16:27

Akcie těžařů zlata pod tlakem

Optimismus, který na akciových trzích zavládl z důvodu polevujících obav investorů ohledně britského odchodu z Evropské unie, způsobil, mimo jiné, pokles ceny zlata. Ten nepříznivě ovlivňuje akcie firem zaměřených na jeho těžbu, které se tak během dnešní obchodní seance řadí mezi nejméně výkonné na trhu. Akcie společnosti Barrick Gold, jež je největším producentem zlata na světě, aktuálně ztrácí 4 % na 19,3 USD, akcie Newmont Mining pak odepisují 2 % na 35 USD.

15:46

Zámořské burzy otevírají v zeleném

Výrazný růst akciových trhů se ze starého kontinentu přenesl v o něco menší míře i do zámoří, kde se tak všechny sledované akciové indexy v úvodních minutách dnešní obchodní seance pohybují v zelených číslech. S&P 500 aktuálně připisuje 1,2 % na 2 096 bodů, DJIA přidává 1,3 % na 17 902 bodů a technologický Nasdaq 100 roste o 1,2 % na 4 428 bodů. V rámci sektorů se nejlépe vede finančním titulům. Trhy podporuje i zvyšující se cena ropy (americká lehká ropa WTI se aktuálně obchoduje při 1,7% růstu za 48,8 USD/barel, severomořský typ Brent pak roste rovněž o 1,7 % na 50 USD/barel). Vyšší růsty naopak brzdí mírně klesající sektor utilit.

14:43

Společnost Vivendi navýšila podíl v Ubisoft Entertainment

Francouzská mediální společnost Vivendi navýšila svůj podíl ve firmě Ubisoft Entertainment na 20,1 % z předchozích 18 %. V závislosti na vývoji tržních podmínek pak může, podle prohlášení Vivendi, dojít k dalšímu navýšení účasti. Došlo tak k obnovení spekulací ohledně chystané nabídky na převzetí francouzského vývojáře videoher. Představitelé Vivendi nicméně uvedli, že se k tomuto kroku společnost neuchýlí minimálně v následujících šesti měsících. Akcie Ubisoft Entertainment aktuálně připisují 6,1 % na 33,1 EUR.

14:10

Britská libra míří vzhůru

Polevující riziko brexitu výrazně prospívá britské libře, která tak dnes posiluje na všech významných měnových párech. Proti americkému dolaru aktuálně GBp přidává 1,9 % na 1,46 GBp/USD, měnový pár GBp/EUR se nyní obchoduje při 1,5% růstu za 1,3 GBp/EUR. Nejvýrazněji pak britská měna posiluje proti japonskému jenu, který je vnímám jako bezpečný přístav, a to o 2,4 % na 153,1 GBp/JPY.

13:37

Adidas prodlouží spolupráci s německou fotbalovou reprezentací o další 4 roky

Německá fotbalová asociace během včerejšího jednání v Paříži schválila návrh nové sponzorské smlouvy pro německou fotbalovou reprezentaci, která prodlouží spolupráci s výrobcem sportovního zboží Adidas o další čtyři roky. Nový kontrakt vstoupí v platnost v roce 2018, kdy vyprší stávající desetiletá smlouva. Ta zajišťuje fotbalové reprezentaci našeho západního souseda roční sumu ve výši 25 mil. EUR, přičemž podle nově dohodnutých podmínek se tato částka zvýší na 50 mil. EUR za rok. Akcie společnosti Adidas aktuálně připisují 2,4 % na 120 EUR.

13:23

Evropské akciové indexy výrazně rostou

Evropské akciové trhy pozitivně reagují na výsledky nových předvolebních průzkumů týkajících se referenda o vystoupení Velké Británie z EU, které ukázaly na opětovnou převahu odpůrců brexitu. Německý index DAX tak aktuálně přidává 3,5 % na 9 971 bodů, širší EURO STOXX 50 pak roste o 3,2 % na 2 939 bodů. V rámci sektorů se nejlépe vede finančním titulům, které jako celek připisují téměř 4 %.

10:07

Odpůrci brexitu opět vedou

Dle nových předvolebních průzkumů vzrostla podpora myšlenky setrvání Velké Británie v Evropské unii. Konkrétně 45 % dotázaných voličů bude hlasovat proti brexitu, vystoupení země z Evropské unie si přeje 42 % voličů. Zbytek zůstává nerozhodnut. Jedná se o obrat oproti stavu z konce minulého týdne, kdy rostla podpora politiků prosazujících brexit. Referendum proběhne už tento čtvrtek, přičemž jeho výsledek bude mít výrazný vliv na kapitálové trhy.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.