Zpravodajství

Komentář

Akcie Monety: Druhá šance

Historické zkušenosti říkají, že akciové trhy mají tendenci k přehnaným reakcím na neočekávané informace/události. Jedna z nich, rostoucí pravděpodobnost odchodu Velké Británie z EU (BREXIT), poslala trhy v posledních dnech výrazně níže. A výprodeje se nevyhnuly ani pražské bu...

Celý komentář
15:52

Americké burzy otevírají lehkým růstem

Zámořské akciové trhy vstupují do nového obchodního dne velmi pozvolným růstem. Nejvýznamnější index S&P 500 připisuje 0,3 % na 2 081 bodů, DJIA přidává rovněž 0,3 % na 17 716 bodů a technologický NASDAQ 100 roste o 0,2 % na 4 432 bodů. Nejlépe si v rámci indexu S&P 500 vedou finanční tituly. Nejvýrazněji naopak klesá energetický sektor, na nějž negativně působí snižující se ceny ropy (americká lehká ropa WTI aktuálně ztrácí 1,4 % na 47,8 USD/barel, severomořský typ Brent pak klesá o 1,9 % na 48,9 USD/barel).

15:10

Credit Suisse snižila snížila investiční doporučení na akcie Best Buy

Analytici společnosti Credit Suisse snížili investiční doporučení na akcie zámořského maloobchodního prodejce spotřební elektroniky Best Buy na „neutrální“. Důvodem jsou obavy ohledně vývoje tržeb firmy ve druhém pololetí, a to díky očekávaným prodejům mobilních telefonů, jejichž zvýšení by nemuselo dosáhnout na tržní odhady. Cílová cena akcií pak byla snížena na 31 USD z předchozích 36,5 USD. V před-obchodní fázi titul aktuálně odepisuje 1,8 % na 29,2 USD.

13:50

Eurodolar před zasedáním Fed posiluje

Blížící se zasedání americké centrální banky na sebe strhává pozornost investorů a obavy z výsledku britského referenda o vystoupení země z EU, které na trzích v posledních dnech dominovaly, jsou tak dnes mírně zastíněny. Očekávání holubičího tónu, který ze zámoří zazní, prospívá eurodolaru, který aktuálně posiluje o 0,2 % na 1,12 EUR/USD. Tato situace pomáhá i britské libře, která proti USD roste o 0,5 % na 1.41 GBp/USD. Na opačné straně pak stojí japonský jen a švýcarský frank. Obě měny z nervozity panující na akciových trzích profitovaly a dnes tak na všech významných měnových párech oslabují.

13:06

Berkeley Group čelí poklesu objednávek

Akcie britské stavitelské společnosti Berkeley Group Holdings nepříznivě reagují na slova představitelů firmy, podle kterých nejistota ohledně výsledku referenda o vystoupení Velké Británie z EU způsobuje obtížné tržní podmínky v odvětví. Počet rezervací nových domů tak za prvních pět měsíců tohoto roku poklesl o 20 %. Titul aktuálně ztrácí 1,7 % na 2 940 GBp.

13:01

Schneider Electric nekoupí majoritní podíl v Aveva Group

Jednání mezi Aveva Group a Schneider Electric ohledně nákupu majoritního podílu v britské softwarové společnosti, o který měla francouzská firma zájem již v minulosti, skončilo opět neúspěchem. Obě strany se na podmínkách obchodu nedohodly a rozhovory tak byly ukončeny bez dosažení dohody. Akcie společnosti Aveva Group aktuálně ztrácí 12,6 % na 1 620 GBp.

11:31

Společnost Zodiac Aerospace potvrdila celoroční výhled

Poté, co společnost reportovala 5,9% nárůst výnosů, které za posledních devět měsíců dosáhly celkové výše 3,8 mld. EUR, a 0,4% růst na úrovni tržeb ve stejném období, potvrdil francouzský výrobce sedadel, palubních systémů a dalšího příslušenství letadel výhled na fiskální rok 2015/2016. V minulosti přitom představitelé firmy vydali několik varování ohledně výše celoročního zisku z důvodu problému, se kterými se Zodiac Aerospace potýkal. Titul aktuálně přidává téměř 10 % na 20,9 EUR.

10:19

Evropské akcie rostou po pěti dnech

Evropské akciové trhy přerušily období poklesů, které provázely obchodování na starém kontinentu v posledních pěti dnech, a v úvodu dnešní seance se tak pohybují v zelených číslech. Německý DAX aktuálně připisuje 0,6 % na 9 581 bodů. EURO STOXX 50, v jehož rámci roste všech deset sektorů, pak přidává více než 1 % na 2 827 bodů, přičemž nejvyšší výkonnost vykazují finanční tituly.

Komentář

Ranní komentář k 15. 6. 2016

Nejistota ohledně výsledků blížícího se referenda o vystoupení Velké Británie z EU byla hlavním hybatelem akciových trhů i během včerejší obchodní seance. Německý index DAX tak zakončil 1,43% poklesem na 9 519 bodech, diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepsal téměř 2 % na 2 ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.