Zpravodajství

16:09

Zámořské burzy otevírají kosmetickými pohyby

Zámořské akciové trhy vstupují do dnešního dne pouze mírnými pohyby. Index S&P 500 v úvodu dnešní seance ztrácí 0,1 % na 2 075 bodů, DJIA pak odepisuje 0,2 % na 17 705 bodů. Technologický NASDAQ 100 naopak přidává 0,2 % na 4 433 bodů. Akcie táhne dolů především nadprůměrně klesající sektor spotřebního zboží, vyšší ztráty naopak brzdí mírně rostoucí IT sektor.

15:50

FirstGroup po výsledcích roste

Akcie firmy FirstGroup pozitivně reagují na dnes zveřejněné celoroční hospodářské výsledky, podle kterých zisk před zdaněním činil 615,6 mil. GBp, a o 2 % tak předčil analytický konsensus. Zisk na akcii překonal tržní očekávání rovněž, a to o 7 %. CEO britské dopravní společnosti také uvedl, že firma je chráněna proti případnému vystoupení Velké Británie z Evropské unie lépe než její konkurenti. Titul aktuálně přidává 6,1 % na 109,4 GBp.

13:52

EUR/JPY na tříletých minimech

Z rostoucí averze investorů k rizikovým aktivům, kterou způsobuje prohlubující se nejistota ohledně výsledku britského referenda o odchodu země z Evropské unie, nadále profituje japonský jen, vnímaný jako bezpečný přístav. Společná evropská měna se tak proti JPY aktuálně obchoduje při 0,8% poklesu za 118,8 EUR/JPY, což představuje nejnižší úrověň za poslední tři roky.

13:15

Daetwyler schválil nákup Premier Farnell

Představitelé švýcarské společnosti Daetwyler oznámili schválení nákupu britské firmy Premier Farnell. Celková hodnota obchodu, jehož cílem je především konsolidace roztříštěného evropského trhu elektronických komponent, činí 615 mil. GBp, což představuje 165 GBp za akcii. Premier Farnell v reakci na tyto informace aktuálně přidává více než 50 % na 164,1 GBp.

13:01

Evropské akciové indexy opět v červených číslech

Nové předvolební průzkumy, týkající se britského referenda o vystoupení země z EU, které byly publikovány včera večer, ukázaly na rostoucí trend zastánců odchodu Velké Británie z evropské osmadvacítky. Došlo tedy k dalšímu prohloubení nejistoty ohledně výsledku blížícího se hlasování, která způsobuje zvýšenou nervozitu panující na akciových trzích. Ty tak i během dnešní obchodní seance vykazují ztráty. Německý DAX se aktuálně nachází při 0,6% poklesu jen mírně nad hranicí 9 600 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepisuje téměř 1 % na 2 826 bodů. V rámci sektorů nejvyšší ztráty realizují energetické tituly, na které nepříznivě působí snižující se cena ropy (americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o 1,4 % na 48,2 USD/barel, obdobně si vede i severomořský Brent, který se tak nyní obchoduje za 49,7 USD/barel).

Komentář

Ranní komentář k 14. 6. 2016

Evropské akciové trhy i v úvodu nového týdne pokračovaly v korekci. Německý index DAX během včerejší obchodní seance odepsal 1,8 % na 9 657 bodů, širší EURO STOXX 50 pak ztratil téměř 2 % na 2 853 bodů. Hlavním tématem, které způsobuje nervozitu mezi investory, zůstá...

Celý komentář
Cyrrus - Zpravodajství</