Zpravodajství

Komentář

Vybírání zisků zasáhlo nejvíce pražskou burzu

Dnešní obchodní seance se nese v duchu poměrně výrazné nervozity. Příští týden bude velmi ostře sledované nejen zasedání amerického Fedu, ale i schůze bankéřů Bank of Japan. Pozornost na sebe pravděpodobně strhnou i poslední předvolební průzkumy před britským referendem, které proběhne 23. 6. 201...

Celý komentář
14:31

Společnost Mattress Firm snížila celoroční výhled

Zámořský výrobce matrací Mattress Firm snížil celoroční výhled zisku na akcii z dříve odhadovaných 2,6 USD na nynější rozpětí 2,25-2,35 USD. Horší odhady EPS jsou odrazem ochabující poptávky po produktech společnosti a komplikované situace v odvětví, což by se mělo negativně projevit na tržbách společnosti. Titul aktuálně odepisuje 14,8 % na 26,6 USD.

13:47

Zámořské akciové trhy otevírají v červeném

Pesimismus, který provází dnešní obchodování na evropských akciových trzích, se přenesl rovněž i do zámoří. Tamní indexy se tak v úvodu posledního obchodního dne tohoto týdne pohybují v červených číslech. Nejvýznamnější index S&P 500 aktuálně odepisuje 0,8 % na 2 097 bodů. Technologický NASDAQ 100 pak ztrácí 0,9 % na 4 473 bodů. Pod tlakem jsou, z důvodu poklesu cen ropy, zejména energetické tituly a podprůměrnou výkonnost vykazuje také finanční sektor.

13:06

Akcie H&R Block v před-obchodní fázi rostou

Akcie zámořské společnosti, zabývající se daňovým poradenstvím, pozitivně reagují na informace o 10% zvýšení čtvrtletní dividendy z předchozích 20c na nynějších 22c. Titul v před-obchodní fázi reaguje růstem o 3,34 % na 22,26 USD.

12:18

Japonský jen posiluje

Japonská měna i dnes pokračuje v posilování na všech významných měnových párech. Způsobuje to především rostoucí averze investorů k rizikovým aktivům, která se zvyšuje s blížícím se referendem o vystoupení Velké Británie z EU, z čehož profituje právě JPY. Proti společné evropské měně posiluje japonský jen aktuálně o 0,3 % na 0,0083 JPY/EUR, měnový pár JPY/USD pak přidává 0,15 % 0,0093 JPY/USD. Obdobný vývoj lze pozorovat i na švýcarském franku, který je investory rovněž považován za bezpečný přístav.

11:36

Tesla odmítla závady na elektromobilech

Zástupci zámořské společnosti Tesla dnes ve svém vyjádření odmítli jakékoliv bezpečnostní problémy na vyráběných elektromobilech. Reagovali tak na včerejší zprávy, podle nichž si americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu vyžádal podrobné informace od představitelů společnosti, a to z důvodu objevení závady na Modelu S, která by mohla způsobit ztrátu kontroly nad vozidlem. Titul během včerejší obchodní seance v reakci na tyto zprávy odepsal 2,6 % na 229,4 USD. V dnešní před-obchodní fázi aktuálně ztrácí 0,2 % na 229 USD.

11:00

Axel Springer koupí EMarketer

Mediální gigant Axel Springer odsouhlasil odkoupení zámořské společnosti EMarketer. Hodnota transakce by se měla pohybovat okolo 242 mil. USD, což představuje 93c za akcii. Německá společnost tak podniká kroky ve snaze naplnění svého cíle, kterým je získání anglicky mluvících čtenářů a větší angažovanost na poli online zpravodajství. Titul aktuálně ztrácí 1,8 % na 48,5 EUR.

10:17

Rostoucí nervozita táhne akciové trhy dolů

Poslední průzkumy týkající se referenda o vystoupení Velké Británie z EU, které proběhne 23. června, ukázaly, že se mírně zvyšuje podíl odpůrců setrvání země v evropské osmadvacítce. Rostoucí nejistota ohledně výsledku negativně působí na akciové trhy, především pak na finanční tituly, které se tak dnes řadí mezi nejméně výkonné na trhu. Index EURO STOXX 50 aktuálně ztrácí téměř 2 % na 2 929 bodů, v jehož rámci nejvýraznější ztráty zaznamenává právě finanční sektor s bezmála 3% poklesem.

9:43

Ropa opouští letošní maxima

Americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o 1,6 % na 49,8 USD za barel, severomořský typ Brent pak ztrácí 1,4 % na 51,2 USD/barel. Cena černého zlata tak opustila letošní maxima, přičemž tento vývoj je způsobený primárně posilujícím americkým dolarem, který nepříznivě ovlivňuje kromě ropy i další komodity.

9:02

Francie zamýšlí prodej části podílů ve společnosti Peugeot

Deset členů rodinného klanu Peugeot vyjádřilo ochotu k odsunutí vzájemných neshod za účelem společného zvážení navýšení své účasti ve stejnojmenné francouzské automobilce. Reagují tak na úmysl francouzského státu prodat část podílu, který v současnosti činí 13,66 %. Podle informací deníku Les Echos došlo již v květnu ke schůzi zástupců rodiny s představiteli francouzského ministerstva financí, kde vyjádřili svůj zájem na odkoupení podílu. Titul na pařížské burze aktuálně ztrácí 1,7 % na 13,45 EUR.

8:16

V Lufthanse končí finanční ředitelka

Letecký přepravce Lufthansa vydal překvapivé oznámení o odchodu finanční ředitelky Simone Menne. Ta byla přitom odbornou veřejností vnímána velmi pozitivně a očekávalo se, že v budoucnu nastoupí na pozici generální ředitelky německé společnosti. Podle zmíněného prohlášení nicméně upřednostnila individuální kariéru a firmu tak k 31.8. 2016 opouští. Titul aktuálně odepisuje 4,3 % na 11,48 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 10.6.2016

Po solidním vstupu evropských akciových trhů do tohoto týdne přišla citelnější korekce, která pokračovala i během včerejší obchodní seance. Akciové indexy tak již v podstatě předchozí zisky odepsaly a před dnešním otevřením burz se znovu pohybují na pondělních úrovních. Německý DAX zakončil včere...

Celý komentář
7:43

Evropské akciové trhy prohlubují ztráty

Akciové trhy na starém kontinentu vstupují do nového obchodního dne opět v červených číslech. Německý index DAX aktuálně ztrácí 1,3 %, a dostal se tak pod psychologickou hranicí 10 000 bodů. Diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepisuje 1,2 % na 2 953 bodů. Mezi nejméně výkonná odvětví se řadí energetický sektor, jenž je ovlivněn poklesem cen ropy. Podprůměrnou výkonnost rovněž vykazují i finanční tituly.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.