Zpravodajství

Komentář

Utility pod taktovkou zvyšující se ceny energie

DAX dnes otevíral mírně do červených čísel. V průběhu dopoledne postupně zvyšoval své ztráty a v poledne se obchodoval za 10.091 bodů, tj. při 1,24% poklesu. V posledních dnech nejvíce připisovaly zisky akcie utilit. Konkrétně hlavně E.ON, RWE nebo ČEZ. Hlavním důvodem je opětovný ...

Celý komentář
11:31

JPY/USD na měsíčních maximech

Měnový pár JPY/USD se během dnešní obchodní seance dostal na nejvyšší úroveň za poslední měsíc. Japonský jen, který je investory vnímán jako bezpečný přístav, dnes podpořily poklesy evropských akciových trhů spolu s přetrvávajícími pochybnostmi o brzkém utažení měnové politiky v USA. JPY tak aktuálně na páru s USD posiluje o 0,3 % na 0,009 JPY/USD.

10:47

Rémy Cointreau ztrácí

Společnost Rémy Cointreau se rozhodla nevydávat predikce tržeb na následující fiskální rok z důvodu vysoké volatility na trzích ve všech regionech. Obtížné situaci čelí francouzský výrobce alkoholu především na trzích ve Velké Británii a Africe, kde letos společnost zaznamenala vysoké tržby z prodeje koňaku, a to z důvodu blížícího se referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie a krizi v Nigérii. Titul tak aktuálně ztrácí 4,1 % na 73,6 EUR.

10:03

Seadrill sníží dluh emisí nových akcií

Představitelé společnosti Seadrill, která se zabývá poskytováním služeb těžařům ropy a zemního plynu, se v rámci snahy o snížení celkového dluhu rozhodli pro emisi nových akcií, které budou některým investorům vyměněny za emitované dluhopisy. Společnost vydá celkem 7,5 mil. nových akcií v nominální hodnotě 2 USD za kus výměnou za emitované dluhopisy v celkové hodnotě 50 mil. USD. Titul aktuálně odepisuje téměř 8,19 % na 28,9 NOK.

9:22

Rolls-Royce čelí zvýšenému riziku

Generální ředitel společnosti Rolls-Royce Warren East v dopise adresovaném zaměstnancům britského výrobce motorů varoval před výzvou v podobě termínů dodávek, pro jejichž splnění bude zapotřebí výrazné zvýšení pracovního úsilí ve druhém pololetí. V případě, že by nedošlo ke splnění těchto termínů, nemusela by společnost dosáhnout na odvážné predikce na úrovni zisku pro letošní rok. Titul se aktuálně na londýnské burze obchoduje při 2,53% poklesu za 596 GBp.

8:49

NZD výrazně posiluje

Novozélandský dolar během dneška výrazně posiluje proti všem významným světovým měnám. Reaguje tak na výsledek zasedání představitelů tamní centrální banky, kteří nechali úrokové sazby beze změny, ačkoliv některé hlasy predikovaly jejich snížení. Proti společné evropské měně NZD aktuálně posiluje o 1,8 % na 0,63 NZD/EUR. Na páru s USD novozélandský dolar přidává 1,5 % na 0,71 NZD/USD.

8:36

Akcie společnosti Essentra prudce klesají

Akcie britského výrobce plastových produktů negativně reagují na vyjádření představitelů společnosti, kteří uvedli, že predikovaných celoročních finančních výsledků pravděpodobně nebude dosaženo. Horší hospodářské výsledky na úrovni provozního zisku by měly být způsobeny špatnými podmínkami na trhu filtračních produktů, kvůli nimž bylo odloženo nebo zrušeno několik plánovaných projektů. Titul se aktuálně obchoduje při 27% poklesu za 606 GBp.

7:57

Evropské burzy otevírají v červeném

Evropské akciové trhy pokračují v korekci úterních výrazných zisků i v úvodu dnešní obchodní seance. Německý index DAX aktuálně ztrácí 1,2 % na 10 091 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,92 % na 2 991 bodů. V rámci odvětví zaznamenávají nejvýraznější poklesy především telekomunikační a energetické tituly.

Komentář

Ranní komentář k 9.6.2016

Včerejší obchodní den se na evropských burzách nesl v duchu korekce výrazných úterních zisků. Německý akciový index DAX zakončil středeční seanci 0,69% ztrátou na 10 217 bodů. Shodný pokles o 0,69 % zaznamenal i širší EURO STOXX 50, který uzavřel obchodování na 3 019 bodech.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.