Zpravodajství

Komentář

Ropa oslňuje investory

Po včerejším velmi příznivém vývoji obchodování, kdy evropské i americké trhy uzavřely v zelených číslech, začaly dnes evropské indexy hned po otevření nakukovat do temnějších vod k číslům červeným. Naštěstí však ne příliš výrazně. Vzhledem k tomu, že nevyšly žádné nové kurzotvorné...

Celý komentář
14:53

Zásoby ropy v USA klesají již třetí týden v řadě

V minulém týdnu došlo dle DoE k poklesu ropných zásob ve Spojených státech o 3,2 mil. barelů, což je takřka v souladu s predikovaným vývojem. Naopak zásoby benzínu vzrostly o 1 mil. barelů, zatímco odhady byly nastaveny na pokles o 1,3 mil. barelů. Podobně překvapil i vývoj destilátů, jejichž zásoby vzrostly o 1,8 mil. barelů oproti očekávanému poklesu o 0,5 mil. barelů. Ropa typu WTI reagovala na report krátkodobě zvýšenou volatilitou, přičemž aktuálně se obchoduje za 1,7% růstu na úrovni 51,2 USD/barel.

14:10

Wirecard přidává bezmála 5 %

Akcie německého poskytovatele technologií pro online platby dnes sílí na základě nepotvrzených informací o možném zájmu ze strany čínských investorů. Spekuluje se o China Mobile, která by měla ovládnout významnou část společnosti či ji převzít jako celek. Management německé firmy odmítá celou situaci komentovat. Titul roste o 4,7 % na 40,6 EUR.

13:54

Růstový apetit v zámoří přetrvává

Obchodování na akciových trzích Spojených států probíhá i dnes v mírně růstovém trendu. Index S&P 500 přidává 0,3 % na 2 119 bodů. Podporu přináší rostoucí cena ropy, které se před odpoledním reportem zásob dle DoE v případě typu WTI obchoduje za 1,6% růstu na úrovni 51,2 USD/barel. 

12:53

Valeant po výsledcích prohloubil ztráty

Zámořská farmaceutická společnost představila v průběhu včerejšího dne výsledky za 1Q. Dosažený zisk na akcii ve výši 1,27 USD zaostal za predikcemi konsensu analytiků ve výši 1,37 USD. Management rovněž snížil celoroční výhledy jak na úrovni tržeb, tak na úrovni zisku. Dle slov představitelů se na výsledcích podepsaly slabé prodeje kožních a očních léků, které se meziročně snížily o 43 %, respektive o 30 %. Reputace společnosti je poškozena kauzou nadhodnocování tržeb, v uplynulých měsících došlo k obměně managementu, přičemž do pozice generálního ředitele byl jmenován bývalý CEO konkurenční společnosti Perrigo J. Papa. Akcie Valeant Pharmaceuticals reagovaly na vyhlášení výsledků poklesem o 14,6 % na 24,6 USD.

12:36

Lululemon představil solidní výsledky za 1Q

Zámořský prodejce sportovního oblečení Lululemon vykázal v rámci 1Q tržby ve výši 496 mil. USD, čímž mírně překonal odhady nastavené na 488 mil. USD. Ziskem na akcii 30c naopak nepatrně zaostal za predikcemi 31c. Dle slov CEO Potdevina se společnost zaměřuje na inovace a efektivitu s cílem dosáhnout solidních hospodářských výsledků ve prospěch akcionářů. Management odhaduje celoroční zisk na úrovni 2,08-2,18 USD na akcii, což je mírně vyšší než předchozí výhledy. Titul v před-obchodní fázi přidává 1,5 % na 69,2 USD.

12:11

Eurodolar mírně posiluje

Nejobchodovanější měnový pár dnes rozšiřuje své zisky, aktuálně se obchoduje za 0,3 % růstu na úrovni 1,139 EUR/USD. Po pátečním slabém reportu z amerického trhu práce, kdy eurodolar skokově posílil z úrovně 1,115 EUR/USD, si tak měnový pár za snížené volatility drží dosažené zisky.

11:37

Stada Arzneimitt ztrácí

Německá farmaceutická společnost je dnes pod tlakem po zveřejnění informací, že nedošlo k žádným jednáním ohledně případného převzetí ze strany investiční skupiny CVC Capital Partners. Lucemburská skupina celou záležitost odmítla komentovat. Titul v reakci ztrácí 3,6 % na 46,8 EUR.

11:20

Ropa pokračuje v růstu, Brent pokořil 52 USD/barel

Ceny ropy se obchodují na nejvyšších úrovních za posledních 10 měsíců. K růstu dopomohl report zámořských zásob, které dle API v minulém týdnu poklesly o 3,57 mil. barelů. Podle predikcí by se měla v průběhu léta dostat spotřeba benzínu v USA, díky stále relativně nízkým cenám ropy, na historická maxima. Severomořský Brent aktuálně připisuje 1,3 % na 52,1 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI se obchoduje za 1,2% růstu na hladině 51 USD/barel.

9:55

Akcionáři E.ON hlasují na valné hromadě o rozdělení firmy

CEO společnosti Teyssen se na dnešní valné hromadě snaží přesvědčit investory ke schválení plánu na odštěpení aktiv týkajících se fosilních elektráren a obchodu s elektřinou do nové společnosti Uniper. Pro uskutečnění návrhu je potřeba souhlas alespoň 75 % akcionářů. Nová struktura by měla zajistit pro obě společnosti lepší postavení v rámci složité situace evropských utilit. Rovněž byla zveřejněna zpráva, že centrální banka začala kupovat dluhopisy společnosti v rámci programu kvantitativního uvolňování. Titul se tak dnešním 3,6% růstem dostává na úroveň 9,4 EUR, což představuje šestitýdenní maxima.

9:08

Ingenico klesá na základě slabého výhledu pro celý sektor

Francouzský poskytovatel platebních řešení Ingenico dnes ztrácí v reakci na snížení výhledu ze strany zámořské konkurenční společnosti VeriFone. Ta předpokládá nízké tržby zejména v Číně a USA, přičemž oba regiony jsou pro francouzské Ingenico klíčové. Pod tlakem jsou i ostatní přední hráči sektoru jako Gemalto, Worldpay či Paysafe. Akcie Ingenica aktuálně na pařížské burze odepisují 4,5% na 103,8 EUR.

7:52

Uniqa prodala svůj podíl v Erste Bank

Čtvrtý největší akcionář Erste Bank, rakouská Uniqa Foundation, oznámil prodej svého 4,1% podílu institucionálním investorům. Jedná se o 17,4 mil. akcií za cenu 22,5 EUR za kus, což představuje více než 5% diskont oproti včerejší uzavírací ceně. Na pražské burze titul v reakci na zveřejněnou informaci odepisuje 2,9 % na 621 CZK.

Komentář

Ranní komentář k 8.6.2016

Včerejší obchodní den se na evropských burzách nesl ve znamení poměrně výrazných růstů. Investory přiměl k nákupům holubičí proslov guvernérky Fedu Yellenové, která naznačila pokračování nastavené extrémně uvolněné monetární politiky i v následujících měsících. Německý DAX připsal 1,7 % na 10 288...

Celý komentář
7:30

Evropa čelí výběru předchozích zisků

Akciové trhy starého kontinentu v úvodních minutách obchodování odepisují část včerejších zisků. Německý DAX ztrácí 0,6 % na 10 222 bodů, relativně shodně odepisuje i širší EURO STOXX 50, který se obchoduje na úrovni 3 023 bodů.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.