Zpravodajství

Komentář

Pozitivní sentiment na trzích pokračuje

Investoři na akciových trzích nadále vzhlíží k zasedání zámořské centrální banky Fed, které je naplánováno na úterý a středu příštího týdne. Během včerejšího proslovu předsedkyně Rady guvernérů Yellenová naznačila, že ke zvýšení sazeb v červnu ani v červenci s největší pravděpodobností nedojde. G...

Celý komentář
14:21

Biogen klesá po zamítnutí léku na roztroušenou sklerózu

Akcie americké farmaceutické společnosti Biogen dnes ztrácí po oznámení, že vyvíjený lék na roztroušenou sklerózu Opicinumab byl v rámci schvalovacího řízení zamítnut. Titul reaguje poklesem o 12,3 % na 254,2 USD.

14:00

Sarepta Therapeutics raketově roste

Akcie zámořské farmaceutické společnosti výrazně rostou po zveřejnění zprávy, že vládní agentura FDA, mající na starosti schvalování léků, si vyžádala dodatečné informace ohledně vyvjíjeného léku Eteplirsen na doposud neléčitelnou Duchenneovu svalovou dystrofii. Analytik RBC Simeonidis odhaduje pravděpodobnost schválení léku na 30 % s tím, že v případě tohoto vývoje predikuje tržní cenu v pásmu 50-60 USD. Titul skokově roste o 28 % na 20,5 USD.

13:44

Zámořské trhy v zelném, ropa na letošních maximech

Akciové trhy spojených států otevírají dnešní seanci růsty. Sledovaný index S&P 500 připisuje 0,2 % na 2 113 bodů a dostává se tak na dostřel absolutních maxim dosažených v květnu minulého roku. Technologický Nasdaq se pohybuje bez výraznější změny na 4 525 bodech. Ceny ropy se dostávají na letošní maxima, konkrétně se americký lehký typ WTI obchoduje za 0,8 % růstu na úrovni 50,1 USD/barel.

13:06

Akcie Ralph Lauren pod tlakem

Zámořský výrobce luxusní módy a doplňků, společnost Ralph Lauren, dnes vydal výhled hospodaření pro následující fiskální rok. Na úrovni celoročních tržeb by mělo dojít ke snížení výsledku o 10-20 % z důvodu uzavření některých obchodů a jejich nižší návštěvnosti. CEO Larsson hodlá zeštíhlit strukturu managementu, zároveň v rámci zajištění dlouhodobé profitability ve prospěch akcionářů si klade za cíl snížení počtu zaměstnanců. Provedená restrukturalizace by měla přinést úsporu nákladů ve výši 180-220 mil. USD ročně. Larsson očekává celoroční provozní marži na úrovni 10 %, přičemž nákladové úspory by měly být potlačeny vyššími investicemi do infrastruktury a vybavení obchodů. Titul v před-obchodní fázi reaguje poklesem o 10,3 % na 86,4 USD.

12:17

Natixis po nákupním doporučení od Jefferies posiluje

Francouzská investiční banka Natixis dnes obdržela od americké Jefferies doporučení "koupit" s cílovou cenou 5,95 EUR, což indikuje 41% růstový potenciál. Dle vyjádření analytiků není v ceně plně zakomponována solidní ziskovost a možnost případné další expanze. Natixis rozšiřuje svou divizi správy aktiv pomocí akvizic, pozitivem je rovněž snížení valuace vůči konkurenci v uplynulých měsících. Titul reaguje růstem o 3,3 % na 4,32 EUR.

11:30

Eurodolar mírně koriguje předchozí růst

Nejobchodovanější měnový pár dnes, i přes solidní makrodata HDP eurozóny, mírně slábne. Aktuálně se obchoduje za 0,2% poklesu na hladině 1,135 EUR/USD. Výraznějšímu posilování dolaru brání včerejší komentář guvernérky Yellenové. Ten nepřinesl pro zámořskou měnu výraznější podporu, pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb na nejbližším zasedání FOMC konaném 14-15.6 se tak snížila prakticky na nulu.

9:54

ČEZ dnes naposledy s nárokem na dividendu

Akcie tuzemské energetické společnosti ČEZ se dnes na pražské burze naposledy obchodují s nárokem na dividendu ze zisku roku 2015. Výplata částky 40 CZK na akcii před zdaněním bude zahájena 1. srpna. Titul aktuálně, i přes stagnující ceny silové elektřiny na burze, přidává 1 % na 465 CZK.

9:22

HDP v eurozóně meziročně vzrostlo o 1,7 %

Podle před několika minutami zveřejněného reportu došlo v rámci zemí eurozóny k mezikvartálnímu růstu HDP za 1Q o 0,6 %, predikce konsensu analytiků byly přitom nastaveny na 0,5% nárůst. Na meziroční bázi došlo k navýšení ukazatele o 1,7 %, čímž byly překonány odhady ve výši +1,5 %. Evropské trhy během dopoledne rozšiřují své zisky, německý DAX aktuálně přidává 1,9 % na 10 310 bodů.

9:16

Ropa nadále zpevňuje

Ceny černého zlata v rámci nastaveného býčího sentimentu pokračují v posilování. Severomořský Brent přidává 0,6 % na 50,9 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI se obchoduje za 0,5% růstu na hladině 50 USD/barel. Z toho těží evropské energetické společnosti, které souhrnně jako sektor v rámci indexu EURO STOXX 600 připisují 2 % a jsou tak dnešním největším tahounem evropských trhů.

Komentář

Ranní komentář k 7.6.2016

Úvodní seance tohoto týdne se nesla v poklidném duchu, konkrétně německý DAX, až na drobný výkyv přibližně v polovině obchodního dne, osciloval v úzkém pásmu a uzavřel za 0,2% růstu na 10