Zpravodajství

Komentář

Zámořské akcie na dohled maxim

Po pátečním poměrně turbulentním obchodování, kdy investory zaskočila velmi slabá makrodata z amerického trhu práce jsme dnes svědky relativně klidné obchodní seance. Evropské akciové indexy prakticky již od otevření burz drží lehké zisky, přičemž například německý DAX aktuálně osciluje kole...

Celý komentář
14:17

Utility dnes tlačí výše rostoucí cena elektřiny

Zpevňující ceny silové elektřiny, která se aktuálně na burze obchoduje za 3,5% růstu na úrovni 27,7 EUR/MWh, tlačí evropské utility výše. Tuzemský ČEZ aktuálně připisuje 3 % na 460 CZK, německý E.ON přidává 2,3 % na 8,88 EUR. Nejlépe si z velkých energetik vede společnost RWE, která roste dokonce o 4 % na 12,61 EUR.

13:48

Zámořské trhy vyčkávají na proslov guvernérky Yellenové

Americké burzy otevírají kosmeticky výše, sledovaný index S&P 500 připisuje 0,2 % na 2 101 bodů, technologický NASDAQ roste relativně shodně na 4 516 bodů. Investoři vyčkávají na klíčový proslov guvernérky Fedu Yellenové, který se uskuteční v 18:30 SEČ. V jeho rámci by měl být naznačen postup Fedu v návaznosti na slabý páteční report makrodat ze zámořského trhu práce.

13:21

CNH Industrial po zvýšeném doporučení roste

Výrobce zemědělské techniky a užitkových vozů Iveco, společnost CNH Industrial, dnes roste na základě zvýšeného investičního doporučení ze strany Goldman Sachs. Analytici zámořské investiční banky navýšili své stanovisko z "držet" na "koupit" s cílovou cenou na 8,3 EUR. Pozitivně by se měla projevit zvýšená poptávka po zemědělské technice ze strany zemí sdružených v uskupení NAFTA. Rovněž příznivě působí navýšení marží, které umožnily rostoucí ceny kukuřice a stárnoucí vybavení zemědělců. Titul připisuje 2,8 % na 6,7 EUR.

12:43

Eurodolar rozšiřuje předchozí zisky

Nejobchodovanější měnový pár po páteční rally, způsobené slabým reportem ze zámořského trhu práce, pokračuje v nastaveném trendu. Eurodolar aktuálně připisuje 0,3 % na 1,136 EUR/USD.

12:29

Ropa po komentářích Saúdů sílí

Ceny černého zlata dnes rostou po zveřejnění předpovědi představitelů Abu Dhabi, která z důvodu rychle se snižujícího přebytku produkce klíčové komodity predikuje růst cen až k úrovni 60 USD/barel. Globální přebytek ropy se snížil ze 1,5 mil. barelů na 1,2 mil. barelů denně. Brent aktuálně připisuje 1,8 % na 50,5 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI zpevňuje o 2,2 % na 49,7 USD.

9:53