Zpravodajství

Komentář

Pravděpodobnost červnového zvýšení sazeb v USA se významně snížila

Dnes dopoledne na evropských trzích doznívala pozitivní nálada po včerejším zasedání OPEC, který ukázal větší odhodlání a soudržnost, než mnozí čekali. Zasedání OPEC nepřineslo žádnou dohodu, země OPEC tak můžou těžit podle svého uvážení. Důvodem obecného optimismu na zasedání je velká snaha Saúd...

Celý komentář
14:36

Akcie amerických bank klesají

Nejméně výkonným sektorem na zámořských burzách je aktuálně bankovní sektor, který táhne dolů nejistota ohledně brzkého zvýšení úrokových sazeb. Americká centrální banka Fed podmínila utažení měnové politiky dobrými makrodaty. Dnes reportované špatné výsledky z amerického trhu práce tak letní monetární restrikci ohrožují. Mezi nejvíce klesající bankovní tituly se řadí Bank of America (aktuálně -4,8 % na 14,2 USD), Goldman Sachs (-3,2 % na 154,2 USD) a Citigroup (-5,2 % na 44,5 USD).

13:40

Zámořské burzy otevírají v červeném

Zámořské akciové trhy vstupují do dnešního obchodního dne poklesy. Nejvýznamnější index S&P 500 v úvodu obchodování ztrácí 0,5 % na 2 095 bodů, technologický NASDAQ 100 pak rovněž odepisuje 0,5 % na 4 509 bodů. Pesimismus na akciových trzích je způsoben dnes zveřejněnými nepříznivými makrodaty z amerického trhu práce, na kterém došlo v květnu k vytvoření nejméně pracovních míst od roku 2010. Negativně na tyto informace reagovaly i evropské indexy, které se po jejich zveřejnění rovněž propadly. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,8 % na 10 129 bodů, širší EURO STOXX 50 klesá o 1,1 % na 3 000 bodů.

13:11

Americký dolar pod tlakem

Americký dolar se po reportu makrodat ze zámořského trhu práce, která investory nepříjemně překvapila, dostal pod silný tlak a na všech významných měnových párech tak poměrně výrazně oslabuje. Eurodolar se aktuálně obchoduje při 1,3% růstu za 1,13 EUR/USD, proti japonskému jenu USD klesá o 1,2 % na 107,56 USD/JPY.

13:00

Zámořská makrodata z trhu práce zklamala

Dle dnes reportovaných makrodat vytvořila v květnu americká ekonomika nejméně pracovních míst za posledních více než pět let. Počet nových pracovních pozic mimo zemědělství činil 38 tis., v soukromém sektoru pak došlo k vytvoření 25 tis. míst. Obě hodnoty tak výrazně zaostaly za analytickým konsensem, který predikoval vytvoření 160 tis. nových pracovních míst mimo zemědělství a 150 tis. pracovních pozic v soukromém sektoru.

11:54

Bank of America zvyšuje doporučení na RWE

Akcie německé energetické společnosti pozitivně reagují na zvýšení investičního doporučení ze strany zámořské banky Bank of America z předchozího „neutrální“ na současné „koupit“. Společnost by měla profitovat ze zvyšujících se německých cen energií a z nové struktury RWE, která by měla přinést daňové úspory. Titul aktuálně připisuje 7,1 % na 12,39 EUR.

11:09

PPF údajně zvažuje prodej O2

Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera podle nepotvrzených informací agentury Bloomberg zvažuje prodej svého podílu ve společnosti O2, který v současnosti činí 84 %. Ve hře jsou pak údajně dvě možnosti, a to buď prodej celého podílu, nebo pouze jeho části. V případě, že by se nenašel zájemce, který nabídne adekvátní cenu, prodej by se nemusel uskutečnit vůbec.

10:30

Akcie společnosti ICAP rostou

Britská brokerská společnost obdržela kontrakt v hodnotě 65 mil. USD na poskytování technologie pro čínskou oficiální mezibankovní obchodní platformu v následujících třech letech. ICAP rovněž otevře v Číně svoji pobočku a výzkumné centrum. Titul aktuálně připisuje 2,69 % na 426,8 GBp.

10:02

Airbus má problémy s vrtuln