Zpravodajství

14:29

Goldman Sachs snižuje doporučení na Apple

Akcie zámořského výrobce elektroniky klesají v návaznosti na snížení doporučení ze strany investiční banky Goldman Sachs. Její analytické oddělení snížilo roční cílovou cenu ze 136 USD na 124 USD, zejména z důvodu nižšího očekávaného růstu trhu mobilních telefonů. Nákupní doporučení zůstává zachováno, přičemž pozitivním impulsem by mělo být představení modelu iPhone 7. Titul reaguje 1% poklesem na 97,5 USD.

14:03

Zástupci OPEC se na zastropování produkce nedohodli

Ropný kartel OPEC bude pokračovat v současné politice neomezené produkce. Zástupci těžařů se na dnešní schůzi ve Vídni na konkrétních opatřeních nedohodli. Bylo dosaženo konsensu na jmenování nigerijského kandidáta Sudirmana Saida na pozici nového generálního tajemníka OPEC. Jednání ztroskotala na stanovisku zástupců Íránu, kteří jsou ochotni podpořit pouze ustanovení produkčních stropů na úrovni jednotlivých zemí. Ceny černého zlata reagují poklesy, ropa typu Brent ztrácí 1 % na 49,2 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI klesá o 1,4 % na 48,3 USD/barel.

13:38

Zámořské trhy otevírají mírnými poklesy

Akciové burzy ve Spojených státech zahajují dnešní obchodní seanci v červených číslech. Nejsledovanější index S&P 500 odepisuje 0,3 % na 2 093 bodů, zatímco technologický NASDAQ ztrácí relativně shodně na 4 507 bodů. Trhy tlačí níže ceny ropy, která se v případě typu Brent obchoduje za 1,8% poklesu na úrovni 48,2 USD/barel.

13:02

ECB navyšuje výhled HDP i inflace

Guvernér Evropské centrální banky Mario Draghi v rámci tiskové konference uvedl, že ECB navyšuje své výhledy růstu HDP pro letošní rok o 0,1 p.b. a inflace o 0,2 p.b. Příčinou je lehce expanzivní fiskální politika a opětovný růst cen energetických komodit. Nastavení úrokových sazeb by mělo zůstat na aktuálních či dokonce nižších úrovních nejméně do konce platnosti programu kvantitativního uvolňování, který by měl běžet do března 2017. Kroky ECB i slova guvernéra nepřináší nic překvapivého, finanční trhy tedy nijak výrazněji nereagují.

12:48

Žádosti o podporu v nezaměstnanosti klesají v USA již třetí týden v řadě

Pokračující trend poklesu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti indikuje rostoucí kondici pracovního trhu Spojených států. V posledním květnovém týdnu bylo zaznamenáno 267 tisíc nových žádostí, což zaostalo za predikcemi nastavenými na 270 tisíc. Počet pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti se mírně zvýšil na hodnotu 2,17 mil.

12:21

Ekonomika Spojených států generuje nová pracovní místa

Dle před několika minutami zveřejněného reportu vzniklo v zámoří během května 173 tisíc pracovních míst, což plně koresponduje s predikovanými úrovněmi.

11:53

ECB úrokové sazby podle očekávání nezměnila

Evropská centrální banka ponechala v rámci svého červnového zasedání nastavení úrokových sazeb beze změny. Refinanční sazba tak zůstává nastavena na 0 %, depozitní sazba na -0,4 % a výpůjční sazba na 0,25 %. Akciové ani měnové trhy na kroky evropské monetární autority výrazněji nereagovaly. Od 14:30 bude probíhat tisková konference guvernéra Draghiho.

11:11

Jefferies snižuje doporučení pro Moneysupermarket.com

Britský provozovatel webového srovnávače finančních služeb, společnost Moneysupermarket.com Group, je dnes pod tlakem kvůli snížení investičního doporučení bankou Jefferies. Nově zní doporučení „držet“ s roční cílovou cenou 312 GBp za akcii. Negativně by měly působit složité tržní podmínky, přičemž společnost navíc ztratila pozici lídra segmentu. Titul v reakci ztrácí 6,3 % na 310 GBp.

10:16

Voestalpine plánuje novou ocelárnu

Rakouský producent a zpracovatel oceli, společnost Voestalpine AG, dosáhl v 4Q fiskálního roku tržeb ve výši 2,7 mld. EUR, čímž mírně zaostal za predikcemi. Naopak na úrovni zisku na akcii výsledkem 0,69 EUR překonal odhady nastavené na 0,53 EUR. Dle slov CEO společnosti Edera je plánována investice do výstavby nové ocelárny v rakouském Kapfenbergu za 250-300 mil. EUR, což dle ohlasů analytiků svědčí o solidní schopnosti investovat firmy investovat do dalšího rozvoje. Management navrhuje ke schválení dividendu ve výši 1,05 EUR na akcii. Titul reaguje 6% růstem na 31,2 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 2.6.2016

Středeční obchodní seance přinesla na evropské trhy pokračování částečné korekce předchozích zisků. Německý DAX ztratil 0,6 % na 10 204 bodů, zatímco geograficky diverzifikovanější EUROSTOXX 50 odepsal 0,8 % na 3 039 bodů.

Celý komentář
7:39

Evropa otevírá smíšeně

Obchodování na akciových trzích starého kontinentu probíhá v úvodu dnešní seance v bočním trendu. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,2 % na 10 180 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50  připisuje kosmetických 0,1 % na 3 042 bodů. Reprezentant pražské burzy, index PX, posiluje o 0,2 % na 890 bodů. Největším tahounem tuzemského trhu je producent netkaných textilií Pegas, jehož akcie rostou o 2,9 % na 820 CZK.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.