Zpravodajství

Komentář

Trhy hledají směr

Dnešní obchodování v Německu je spojeno s mírným poklesem akciového indexu DAX (-0,6 % na 10.200 bodů). Tento lehký pokles je pravděpodobně způsoben negativní zprávou, která dnes přišla z německé ekonomiky. Zpracovatelský sektor se v květnu u našich západních sousedů nedostal ...

Celý komentář
12:14

Michael Kors příjemně překvapuje

Společnost za 1Q dosáhla na výnosech 1,2 mld. USD, což bylo lehce nad očekávaných 1,15 mld. USD. Čistý zisk na akcii byl reportován na 98c při odhadech nastavených na 97c. Management představil celoroční výhledy, které výrazněji překonaly analytická očekávání. Titul v předobchodní fázi posiluje o 7 %. 

Komentář

Jakou munici má ECB ještě v zásobě?

Už po tři dlouhé roky se Evropské centrální bance nedaří dosáhnout jejího inflačního cíle. Nepomohlo ani snížení úrokových sazeb na historicky nejnižší úrovně, ani spuštění programu odkupů cenných papírů, na který vynakládá měsíčně 80 mld. EUR. Tři roky už je dlouhá doba na to, aby ECB reálně hro...

Celý komentář
9:19

Evropská makrodata dostála očekávání

Index PMI v průmyslu za květen stagnoval na dubnových 51,5 bodech a přesně tak naplnil očekávání analytiků. Tato data indikují, že se evropská ekonomika dál nachází ve stádiu expanze. Akciové trhy na nové informace prakticky nereagovaly. 

6:53

Sell in May and Go Away se nepotvrzuje

Stejně jako v předchozích třech letech nedošlo k potvrzení této zažité pranostiky. Během května si naopak akciový index S&P 500 připsal 1,5 %, přičemž jeho celoroční zisky se navýšily již na 2,6 %. Velkou zásluhu na tomto vývoji má Fed, který investorům dodal důvěru v sílu ekonomiky Spojených států. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.