Zpravodajství

19:29

Měnový pár USD/JPY posiluje

Americký dolar už v pátek podpořila slova předsedkyně Rady guvernérů Fed Janet Yellenové, která se vyslovila pro brzké zvýšení úrokových sazeb. Do zástupu zastánců zvýšení úrokových sazeb se dnes přidal další z bankéřů Fed, James Bullard, kterému se podle jeho slov zdají trhy připravené pro letní utažení monetární politiky. Japonský jen naproti tomu negativně ovlivnilo především vyjádření tamního premiéra, který zamýšlí odložit plánované zvýšení daně z obratu až na rok 2019 a podpořit tak ekonomický růst. Měnový pár USD/JPY aktuálně posiluje o 0,77 % na 111,17 USD/JPY.

19:28

Boeing blízko zakázce od britského ministerstva obrany

Výrobce letadel Boeing je podle listu The Telegraph velmi blízko obdržení zakázky od britského ministerstva obrany na dodání padesáti nových vrtulníku Apache v celkové hodnotě 2 mld. GBp. Soupeřem zámořské společnosti v tendru o dodání bojových helikoptér byl italský výrobce letadel Leonardo Finmeccanica, který se snažil přesvědčit výrobou ve své továrně v anglickém městě Yeovil. Britské ministerstvo obrany nicméně údajně upřednostní firmu Boeing z důvodu výhodnější ceny.

19:28

Nižší cena ropy táhne CAD dolů

Kanadský dolar oslabuje na většině významných měnových párů díky dnešnímu poklesu cen ropy (americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o 0,2 % 49,2 USD/barel, ropa typu Brent ztrácí 0,5 % na 49 USD/barel). Proti společné evropské měně oslabuje CAD o 0,4 % na 0,69 CAD/EUR. Měnový pár CAD/USD se obchoduje při 0,15% poklesu za 0,77 CAD/USD.

19:27

DAX na měsíčních maximech

Německý index DAX se dnes vyšplhal na měsíční maxima. Pomáhá mu především relativně slabý eurodolar, který od květnových maxim poklesl o více než 4 %. To představuje příznivý vývoj pro evropské exportéry, zejména pak pro automobilky a strojírenské podniky. Na současné úrovni by se eurodolar mohl udržet až do konce roku, nicméně klíčové pro jeho další vývoj budou následující kroky ECB a Fed.

19:27

Bpost ukončila jednání o převzetí PostNL

Belgická poštovní společnost ukončila jednání o převzetí nizozemské PostNL. Tiskový mluvčí Bpost ve svém vyjádření odůvodnil toto rozhodnutí tím, že management společnosti dospěl k závěru o nemožnosti dosažení dohody v několika bodech a rozhodl se tak jednání zbytečně neprotahovat. Akcie Bpost reagují na tyto informace poklesem o 1,5 % na 23,9 EUR.

19:27

Akcie Banco Popular mírně korigují ztráty

Akcie Banco Popular dnes mírně korigují ztráty, které zaznamenaly v závěru minulého týdne, kdy dva dny po sobě silně klesaly kvůli zveřejnění plánu španělské banky na emisi nových akcií v hodnotě 2,5 mld. EUR. CEO společnosti Francisco Sancha se totiž podle dostupných informací sešel s více než 200 institucionálními investory, kteří vyjádřili zájem o nové akcie dohromady v hodnotě 4 mld. EUR. Titul aktuálně přidává 1 % na 1,44 EUR.

Komentář

Poklidný konec měsíce

Dnešní obchodní den se nese v relativně poklidném duchu, kdy se německý index DAX obchoduje v 16:00 lehce v záporu na 10 317 bodech. Dnes reportovala výsledky ostře sledovaná společnost Volkswagen, které trh vyhodnotil negativně, ale bezprostřední reakce -3,3 % postupně chladl...

Celý komentář
19:26

Evropské akciové trhy bez výrazných pohybů

Evropské akciové indexy v úvodu dnešního obchodního dne vykazují jen kosmetické pohyby. Německý DAX aktuálně roste o 0,3 % na 10 312 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 500 se pak drží na zelené nule na 3 079 bodech. V rámci sektorů se nejlépe vede sektoru spotřebního zboží a telekomunikací, vyšší růsty naopak brzdí energetické tituly, na které negativně působí pokles cen ropy. Z důvodu státního svátku dnes zůstanou zámořské burzy zavřené a výraznějších pohybů akciových indexů se proto pravděpodobně nedočkáme ani v průběhu dne.

19:25

Kanadská produkce ropy roste, jednání OPEC již tento týden

Ceny ropy dnes zaznamenaly mírný pokles, kterým reagují na zprávy přicházející ze Severní Ameriky. Podle nich Kanada zaznamenává rychlý pokrok v odstraňování škod po rozlehlém požáru, který snížil tamní produkci černého zlata. Americká lehká ropa WTI tak aktuálně klesá o 0,2 % na 49,2 USD/barel, severomořský typ Brent pak ztrácí 0,4 % na 49,1 USD/barel. Dalším pohybům cen ropy by mohl udat směr výsledek jednání zástupců členských zemí organizace OPEC o zmrazení produkce, které se uskuteční již tento čtvrtek. Saudská Arábie nicméně zamýšlí nadále vytlačovat nízkými cenami své rivaly z trhu. Neochotu ke snížení těžby dopředu avizoval i Írán, který se chce dostat na úroveň produkce před zavedením sankcí. Dohoda členů OPEC na čtvrtečním jednání je tak poměrně málo pravděpodobná.

Komentář

Poklidný konec měsíce

Dnešní obchodní den se nese v relativně poklidném duchu, kdy se německý index DAX obchoduje v 16:00 lehce v záporu na 10 317 bodech. Dnes reportovala výsledky ostře sledovaná společnost Volkswagen, které trh vyhodnotil negativně, ale bezprostřední reakce -3,3 % postupně chladl...

Celý komentář
Komentář

Ranní komentář k 30.5.2016

Závěr minulého týdne nepřinesl na akciové trhy výrazné pohyby. Evropské indexy uzavřely páteční obchodní seanci pouze kosmetickým růstem. Německý DAX v průběhu dne osciloval kolem hodnoty 10 280 bodů, přičemž uzavřel na 10 286 bodech a připsal tak 0,13 %. Více geograficky dive...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.