Zpravodajství

Komentář

Podpoří světoví lídři globální ekonomiku?

Dnešní obchodování v Německu se nese v klidnějším duchu. Německý index DAX během dne osciluje okolo hodnoty 10.280 bodů a bude pravděpodobně uzavírat na týdenních maximech.  Americký akciový trh zahajuje obchodování mírným růstem, index S&P 500 přidává 0,14 %. V pondělí nebudou otevřeny ...

Celý komentář
13:54

Zámořské trhy otevírají v zeleném

Americké akciové trhy vstupují do posledního obchodního dne tohoto týdne mírnými růsty. Nejvýznamnější index S&P 500 v úvodu obchodování připisuje 0,2 % na 2 094 bodů, technologický NASDAQ 100 pak přidává 0,3 % na 4 501 bodů. V rámci sektorů se nejhůře vede energetickým titulům, naopak nadprůměrnou výkonnost vykazuje finanční a spotřební sektor. Větší pohyby na akciových trzích by mohl způsobit investory očekávaný dnešní proslov předsedkyně Rady guvernérů Fed Janet Yellenové, který by mohl přinést další vodítka ohledně načasování zvýšení úrokových sazeb.

13:11

Růst amerického HDP překonal předběžné odhady

Americký hospodářský růst v prvním čtvrtletí zpomalil méně výrazně, než se čekalo. Ukázala to dnes reportovaná data, podle kterých zámořská ekonomika vykázala v prvním čtvrtletí anualizovaný růst o 0,8 %. Předběžné odhady, zveřejněné minulý měsíc, přitom hovořily o 0,5% růstu HDP.

11:47

Akcie Banco Popular pod tlakem

Akcie španělské banky Banco Popular silně klesají již druhý den v řadě. Reagují tak na včerejší zveřejnění plánu na emisi nových akcií v hodnotě 2,5 mld. EUR za účelem pokrytí ztrát, které banka realizovala díky bublině na španělském realitním trhu v minulé dekádě. Titul dnes oslabuje o 5 % na 1,64 EUR.

10:54

Kanadský dolar oslabuje

Dnešní pokles cen ropy působí negativně především na kanadský dolar. Ropa představuje pro severoamerickou zemi jednu z nejvýznamnějších exportních položek a kanadská měna je proto na vývoji její ceny silně závislá. CAD tak dnes oslabuje na všech významných měnových párech. Proti USD klesá kanadský dolar o 0,3 % na 0,77 CAD/USD, měnový pár CAD/EUR se pak aktuálně obchoduje při 0,33% ztrátě za 0,69 CAD/EUR.

10:22

Cena ropy koriguje předchozí růsty

Ceny ropy dnes korigují růsty z předešlých dní, které v investorech vyvolaly obavy o restart zvyšování produkce černého zlata, který by přispěl k převisu nabídky nad poptávkou. Americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o 0,7 % na 49 USD za barel, severomořský Brent pak ztrácí 1 % rovněž na 49 USD/barel.

9:47

Banka Berenberg navýšila odhad výnosů společnosti Voestalpine

Německá banka Berenberg navýšila odhad výnosů ocelárenské společnosti Voestalpine na fiskální rok 2016/2017. Rostoucí očekávání jsou podpořena příznivou situací v automobilovém průmyslu, který pro koncern představuje klíčové odbytiště a rovněž poklesem fixních nákladů. Titul aktuálně roste o téměř 3 % na 30,42 EUR.

8:56

Akcie Roche Holding míří vzhůru

Nový lék proti nádorovým onemocněním Gazyva, vyvíjený firmou Genentech, která je dceřinou společností švýcarského producenta léčiv Roche Holding, úspěšně prošel třetí fází testování. Nyní bude lék prezentován na zdravotnické konferenci a následně se podrobí přezkoumání regulátorem. Akcie Roche Holding na tyto informace reagují růstem o 3,5 % na 262,1 CHF.

8:09

Evropské akciové trhy mírně klesají

Evropské akciové trhy v úvodu poslední obchodní seance tohoto týdne mírně korigují zisky z přechozích dnů. Německý index DAX aktuálně ztrácí 0,2 % na 10 251 bodů, širší EURO STOXX 50 pak rovněž odepisuje 0,2 % na 3 064 bodů.  Indexy táhnou dolů především společnosti ze sektoru telekomunikací, spotřebního zboží a nedaří se ani energetickým titulům, vyšší poklesy naopak brzdí mírně rostoucí sektor informačních technologií.

Komentář

Ranní komentář k 27.5.2016

Včerejší obchodní seance na evropských akciových trzích se opět nesla v optimistickém duchu. Růsty indexů však byly, oproti předchozím dnům, pouze mírné. Německý DAX připsal 0,66 % na 10 272 bodů a aktuálně se tak nachází na nejvyšších úrovních od konce dubna. K posílení indexu pomohlo ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.