Zpravodajství

Komentář

I přes dobrá makroekonomická data hledají trhy další směr

Evropské akciové trhy si dnes udržují rostoucí trend ze včerejšího dne, kdy i indexy v USA pokračovaly v předvčerejších růstech. Růst je však již omezený, přičemž německý index DAX dnes připisuje jen 0,4 % na 10.255 bodů. Americké akciové trhy jsou na tom hůře a otevírají v červených číslech, kon...

Celý komentář
14:13

Rozjednané prodeje domů v USA rostou nejrychleji za deset let

Právě zveřejněná makrodata hovoří o 5,1% růstu ukazatele rozjednaných prodejů domů v USA, což výrazně překonává predikce nastavené na 0,7% nárůst. Jedná se tak o nejvyšší hodnotu od roku 2006. Nejvíce rozjednaných kontraktů proběhlo na jihu a západě Spojených států, naopak severovýchod a středozápad země za ostatními regiony zaostal.

13:51

Zámořské trh otevírají v zeleném

Akciové trhy ve Spojených státech zahajují dnešní obchodní den umírněnými růsty. Široce diverzifikovaný index S&P 500 aktuálně připisuje 0,1 % na 2 092 bodů, přičemž technologický NASDAQ přidává relativně shodně na úroveň 4 480 bodů. Akciové trhy jsou podpořeny solidním reportem objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, které zažily v dubnu růst o 3,4 %. Nejlépe se daří společnostem ze sektoru spotřebitelského zboží, naopak větší růsty indexů brzdí klesající finanční sektor.

13:16

Zpevňující ropa podporuje akcie v růstu

Po včerejším reportu nižšího než očekávaného stavu ropných zásob v oklahomském Cushingu dnes pokračují ceny černého zlata v růstu. Zatímco severomořský Brent připisuje 1 % na 50,2 USD/barel, americká lehká ropa WTI se za 0,9% růstu obchoduje na úrovni 50 USD/barel. Evropské akcie zažívají již třetí rostoucí seanci v řadě, konkrétně německý DAX přidává 0,6 % na 10 261 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 roste o 0,2 % na 3 068 bodů. Nejlépe se daří firmám ze sektoru materiálů, informačních technologií a spotřebitelského zboží.

12:38

Objednávky dlouhodobé spotřeby v USA výrazně vzrostly

Dle aktuálně reportovaných makrodat vzrostly objednávky dlouhodobé spotřeby v dubnu o 3,4 %, což podstatně překonalo predikce nastavené na růst o 0,5 %. K dobrému výsledku dopomohla solidní poptávka po nových automobilech a komerčních tryskových letadlech.

11:40

ArcelorMittal přidává 8 %

Akcie největšího světového producenta oceli sílí na základě spekulací, že Evropská komise rozšíří své vyšetřování ohledně importu oceli do EU za dumpingové ceny. Kromě vyšetřování čínských producentů, kteří jsou podezřelí z přijímání vládních dotací narušujících pravidla hospodářské soutěže, by se případné šetření mělo týkat i dovozů z Turecka, Ruska, Brazílie, Íránu a Ukrajiny. Tématem přebytku nabídky čínské oceli se bude zabývat i aktuálně probíhající summit zemí G-7 v Japonsku. Titul reaguje růstem o 8,4 % na 4,4 EUR.

10:05

Dolar částečně odevzdává předchozí zisky

Hlavním tématem na měnových trzích je dnes přerušení růstového apetitu amerického dolaru, který ztrácí vůči všem významným měnám. Eurodolar aktuálně přidává 0,2 % na úroveň 1,118 EUR/USD. Investoři vyhlíží report zámořských makrodat objednávek dlouhodobé spotřeby naplánovaný na 14:30, který by mohl dnes nastavený trend zvrátit.

9:37

Daily Mail trápí úbytek inzerentů

Vydavatel britských novin Daily Mail, společnost Daily Mail and General Trust, vykázal v rámci výsledků za první pololetí fiskálního roku pokles provozního zisku na 138 mil. GBP způsobený slábnoucí poptávkou po tištěné reklamě, která se meziročně snížila o 13%. Příklon čtenářů k internetovým zdrojům informací vedl v posledních letech k omezení nákladu a propouštění zaměstnanců. CEO společnosti Morgan predikuje celoroční provozní marži na úrovni 10 %, což znamená podstatné snížení oproti dříve indikované hodnotě 13 %. Pozitivem je 20% nárůst tržeb divize online zpravodajství na 44 mil. GBP, jejíž webové stránky patří v dané kategorii k nejčtenějším ve Velké Británii. Management se již dříve nechal slyšet, že společně se soukromými investory zvažuje podání nabídky na mediální sekci amerického Yahoo!. Titul reaguje na výsledky 8,5% poklesem na 681 GBp.

8:36

Banco Popular vydá nové akcie

Představitelé španělské banky zveřejnili informaci o plánované emisi nových akcií za cenu 1,25 EUR v celkovém objemu 2,5 mld. EUR s cílem pokrytí ztrát z nemovitých aktiv vzniklých v rámci španělského realitního boomu na konci minulé dekády. Titul reaguje silným 22,6% propadem na 1,82 EUR. Pod tlakem je dnes celý evropský bankovní sektor, který souhrnně ztrácí 1,2 % a je tak nejhůře se vyvíjejícím odvětvím v rámci indexu EURO STOXX 600. 

8:01

Pegas po výsledcích mírně ztrácí

Tuzemský výrobce netkaných textilií dnes představil výsledky za 1Q. Tržby meziročně poklesly o 9 % a svou hodnotou 55,1 mil. EUR mírně překonaly predikce konsensu analytiků nastavené na 54,7 mil. EUR. V souladu s odhady je reportovaná EBITDA ve výši 11,6 mil. EUR při 21,1% marži. Negativním překvapením je dosažená úroveň čistého zisku, která hodnotou 470 tis. EUR zaostala za očekáváním 1,5 mil. EUR, především z důvodu vyšší efektivní daně. Management společnosti potvrdil celoroční výhledy, v jejichž rámci předpokládá zisk EBITDA v rozmezí 43-49 mil. EUR. Titul v reakci odepisuje 0,6 % na 770 CZK.

Komentář

Ranní komentář k 26.5.2016

Na evropských akciových trzích během včerejší obchodní seance pozitivní sentiment nevyprchal a opět zavládli kupci. Německý DAX připsal 1,5 % na 10 205 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 uzavřel dokonce za 1,7% růstu na 3 062 bodech.

Celý komentář
7:39

Evropské trhy úspěšně brání dosažené zisky

Burzy starého kontinentu krátce po zahájení obchodování nenacházejí jasný směr. Zatímco německý DAX připisuje 0,2 % na 10 228 bodů, široký EURO STOXX 600 ztrácí nepatrných 0,1 % na 348,1 bodů. Po dvou dnech silných růstů, které vynesly evropské trhy na měsíční maxima, tak indexy úspěšně brání své nynější úrovně. Podporu přináší zpevňující ceny černého zlata, konkrétně severomořská ropa Brent překonala za 0,6% růstu úroveň 50 USD/barel.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.