Zpravodajství

Komentář

Fed a obavy z rostoucích úrokových sazeb

Dnešní obchodování v Evropě se nese v duchu spíše mírných korekcí. Německý index DAX se po otevření krátce udržel nad hodnotou 9.900 bodů, odpoledne ale vyklesal k denním minimům 9.850 bodů.

Celý komentář
14:52

Ceny ropy pod taktovkou medvědů

Ropa typu Brent se aktuálně obchoduje za 1% poklesu na hladině 48,2 USD/barel, zatímco americká lehká ropa WTI se nachází v těsném závěsu na úrovni 48,1 USD/barel. Na 2. června je naplánována další schůze těžařů sdružených v kartelu OPEC, společná dohoda na stanovení objemu těžby se však neočekává. Představitelé Íránu vyjádřili svou nevoli účastnit se jakékoliv dohody na zastropování produkce dokud se objem těžby země nedostane na úrovně před uvalením sankcí.

14:09

Spotřebitelská důvěra v eurozóně nad odhady

Před několika minutami reportovaný index spotřebitelské důvěry v eurozóně svou hodnotou -7 bodů překonal predikovaný údaj -9 bodů. Německý DAX reaguje mírnou korekcí dnešních ztrát, přičemž aktuálně se obchoduje za 0,4% poklesu na úrovni 9 880 bodů.

13:44

Zámořské trhy otevírají smíšeně

Široký americký index S&P 500 se aktuálně obchoduje beze změny na úrovni 2 053 bodů, zatímco technologický NASDAQ připisuje 0,3 % na 4 375 bodů. Investoři tak vyčkávají na vyjádření představitelů centrální banky Fed, kteří by v tomto týdnu měli naznačit další směr monetární politiky. Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb již na červnovém zasedání je aktuálně nastavena na 30 %.

10:41

Akcie Fiat Chrysler pod tlakem

Nejčtenější deník v Německu, Bild am Sonntag, uveřejnil informace, podle nichž Německý spolkový úřad pro motorová vozidla podezřívá italsko-americkou automobilku Fiat Chrysler z využívání nelegálního softwaru pro manipulaci emisních testů a v případě nálezu důkazů o ignorování emisních pravidel by mohla společnost dostat zákaz prodeje svých automobilů na německém trhu. Akcie automobilky se dnes na milánské burze dostaly v reakci na tyto informace na tříměsíční minima, aktuálně se při 3,3% poklesu obchodují za 6,1 EUR.

9:34

Akcie dodavatelů společnosti Apple míří vzhůru

Akcie dodavatelů společnosti Apple pozitivně reagují na neoficiální informace, podle kterých je zámořský výrobce elektroniky požádal, aby se připravili na výrobu 72-78 mil. kusů iPhone 7. Takový objem by byl vyšší než odhady analytiků, kteří očekávají výrobu 65 mil. kusů zmíněných telefonů. Akcie výrobce polovodičů AMS tak aktuálně připisují 5,8 % na 26,4 CHF, akcie dalšího z dodavatelů, společnosti Dialog Semiconductor, pak přidávají 6 % na 28,1 EUR.

9:00

Bayer nabízí za Monsanto 62 mld. USD

Německá společnost Bayer nabídla za převzetí zámořské konkurenční firmy Monsanto 62. mld. USD. Dřívější odhady přitom hovořily o hodnotě nabídky ve výši 40 mld. USD. Celá transakce by pak měla být uhrazena v hotovosti, což vyústilo ve spekulace o nutnosti prodeje aktiv, či o emisi nových akcií. Bayer si od převzetí Monsanta slibuje roční úspory ze synergií ve výši 1,5 mld. USD po třech letech od transakce. V případě, že se obchod uskuteční, dojde ke vzniku největšího dodavatele zemědělských chemikálií a geneticky modifikovaných osiv na světě. Akcie německé společnosti aktuálně ztrácí 2,4 % na 87,3 EUR.

8:36

Akcie společnosti Aixtron výrazně rostou

Akcie německé technologické společnosti Aixtron, která se zabývá výrobou zařízení pro výrobce polovodičů, silně rostou v reakci na informace o schválení nabídky na převzetí společnosti ze strany skupiny čínských investorů, jejíž hodnota se pohybuje okolo 670 mil. EUR. Pro Aixtron tento obchod znamená možnost, jak získat prostředky pro financování dalšího vývoje portfolia produktů a příležitost navýšení tržeb expanzí v Asii, především pak na čínském trhu. Titul reaguje růstem 15,6 % na 5,5 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 23.5.2016

Akciové trhy na starém kontinentu uzavřely minulý týden poměrně výraznými růsty. Investoři se tak vzpamatovali z překvapivého zápisu dubnového zasedání Fed, který zvýšil pravděpodobnost růstu úrokových sazeb a začali jej vnímat spíše jako pozitivní signál zlepšení kondice americké ekonomiky....

Celý komentář
7:47

Evropské akciové trhy klesají

Evropské akciové trhy vstupují do nového týdne poklesy. Německý index DAX v úvodu dnešního obchodování odepisuje 0,84 % na 9 830 bodů, širší EURO STOXX 50 pak ztrácí 1,23 % na 2 926 bodů. Evropské akcie táhnou dolů především snižující se ceny některých komodit v čele s ropou. Americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o 1,3 % na 47,7 USD/barel, severomořský Brent ztrácí téměř 1 % na 48,2 USD/barel.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.