Zpravodajství

Komentář

Zvyšování úrokových sazeb investory netrápí

Akciové trhy v Evropě dnes otevíraly v zelených číslech, postupně se uklidnily z překvapení, které přinesl zápis ze zasedání Fedu. Pozitivní sentiment si dnes investoři udržovali po celý den.

Celý komentář
14:25

Akcie Yahoo pod tlakem

Akcie společnosti Yahoo negativně reagují na informace, podle kterých nabízená částka za převzetí jádrového byznysu firmy nebude tak vysoká, jak si investoři představovali. Očekává se, že nevýraznější kandidát, společnost Verizon, a několik dalších zájemců nabídnou ve druhém kole probíhající tajné aukce částku v rozmezí 2-3 mld. USD. Dřívější odhady přitom hovořily o sumě výrazně vyšší (5-8 mld. USD). Titul aktuálně odepisuje téměř 2 % na 36,3 USD.

13:52

Zámořské trhy otevírají v zeleném

Optimismus z trhů na starém kontinentu se přenesl rovněž i do zámoří, kde tamní akciové trhy vstupují do dnešní obchodní seance v zelených číslech. Index S&P 500 připisuje v úvodu obchodování 0,6 % na 2 052 bodů. Zámořské akcie táhne nahoru především IT a finanční sektor, které shodně rostou o téměř 1 %. Technologický Nasdaq 100 pak přidává 0,8 % na 4 352 bodů a DJIA roste o 0,5 % na 17 536 bodů.

13:26

Společnost Deere snížila celoroční výhled

Největší výrobce zemědělských strojů na světě snížil výhled na fiskální rok na úrovni zisku z důvodu očekávaného snížení prodejů farmářského vybavení. Společnost tak zareagovala na obtížné podmínky zemědělců, kteří čelí snižujícím se ziskům kvůli poklesu cen komodit. Titul v před-obchodní fází odepisuje 2,29 % na 80,37 USD.

12:27

Tržby Financiere Richemont silně poklesly

Výrobce šperků Cartier a hodinek IWC Schaffhausen predikuje obtížnou první polovinu letošního roku. Společnost tak reaguje na prudký propad tržeb v minulém měsíci, které se snížily o 18 %. Na špatné výsledky má vliv silný švýcarský frank, nízká poptávka po výrobcích firmy v Asii, ale i nižší cestovní ruch, který je ovlivněn nedávnými teroristickými útoky v Evropě. Titul na tyto informace reaguje poklesem, přičemž aktuálně odepisuje 3,9 % na 59,2 CHF.

11:03

Očekávaný EPS Applied Materials nad tržními odhady

Zámořská společnost Applied Materials včera zveřejnila výsledky hospodaření za 2Q, které investory příjemně překvapily. Zisk na akcii hodnotou 34c, i tržby, které činily 2,45 mld., mírně překonaly odhady analytiků. Výrazně pak předčil tržní očekávání (36c) predikovaným rozpětím 46-50c odhadovaný zisk na akcii na 3Q. Titul v po-obchodní fázi reagoval růstem o 8,5 % na 21,6 USD.

8:21

Fúze Ladbrokers a Coral Group podmíněna prodejem poboček

Akcie společnosti Ladbrokers výrazně rostou v reakci na vyjádření britského úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který podmínil schválení fúze s konkurenční firmou Coral Group prodejem 400 poboček. Spojením obou společností by vznikl největší řetězec sázkových kanceláří ve Velké Británii. Titul aktuálně přidává 10,4 % na 131,9 GBp.

8:02

Evropské trhy otevírají růsty

Evropské akciové trhy vstupují do závěru tohoto týdne optimisticky. Německý akciový index DAX aktuálně připisuje 0,95 % na 9 889 bodů, širší EURO STOXX 50 pak roste o 1,3 % na 2 956 bodů. V rámci sektorů se nejlépe vede energetickým titulům, které jsou podpořeny zvyšujícími se cenami ropy. Ty jsou ovlivněny především nepokoji v Nigérii, pokračujícími bankroty zámořských těžařů i krizí ve Venezuele, což přispívá ke snižování produkce. Americká lehká ropa WTI tak aktuálně roste o 1 % na 48,64 USD/barel, severomořský Brent přidává 0,9 % na 49,25/barel.

Komentář

Ranní komentář k 20.5.2016

Včerejší obchodní seance se na starém kontinentu nesla na vlně pesimismu a všechny sledované akciové indexy tak zaznamenaly více než 1% ztráty. Německý DAX zakončil čtvrteční obchodování 1,48% poklesem na 9 795 bodů. Širší EURO STOXX 50 pak odepsal 1,26 % na 2 919 bodů. V rámci sektorů se nejhůře...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.