Zpravodajství

14:17

Společnost Bayer má zájem o konkurenční Monsanto

Jedním z nejvýkonnějších titulů na zámořských trzích je dnes společnost Monsanto. Akcie amerického giganta, podnikajícího v agrárním sektoru, agrochemickém průmyslu a v oblasti biotechnologií, pozitivně reagují na potvrzení nabídky na převzetí ze strany konkurenční německé firmy Bayer. Případné jednání o prodeji bude nicméně zahájeno až poté, co management společnosti Monsanto nabídku posoudí. Titul aktuálně posiluje o 4,75 % na 101,8 USD.

13:41

Zámořské trhy otevírají v červeném

Zámořské akciové trhy vstupují do dnešní obchodní seance poklesy. Nejvýznamnější index S&P 500 klesá o 0,4 % na 2 040 bodů, technologický NASDAQ 100 odepisuje 0,3 % na 4 326 bodů a DJIA ztrácí 0,4 % 17 465 bodů. Ze sektorů si nejhůře vede sektor telekomunikací a energií. Vyšší ztráty naopak brzdí především dobré hospodářské výsledky společností Wal-Mart a Cisco, které překonaly očekávání analytiků a oba tituly tak poměrně výrazně rostou.

13:11

Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA poklesl

Počet občanů USA nově žádajících o podporu v nezaměstnanosti v minulém týdnu spadl z čtrnáctiměsíčních maxim na 278 tis. a došlo tak k přerušení růstu ze tří předešlých týdnů. Oproti předminulému týdnu pak zaznamenalo množství těchto žádostí propad o 16 tis. z předchozích 297 tisíc.

12:06

Wal-Mart překonal tržní odhady

Americký řetězec obchodních domů Wal-Mart svými čtvrtletními hospodářskými výsledky investory příjemně překvapil a obavy ohledně propadu v maloobchodním sektoru se tak nenaplnily. Na úrovni zisku na akcii reportovala zámořská společnost hodnotu 98c, čímž došlo k překonání odhadů analytiků, které činily 88c. Výnosy společnosti ve výši 115,59 mld. USD rovněž předčily tržní očekávání nastavené na úrovni 113,3 mld. USD. Titul v před-obchodní fázi reaguje růstem o 7,6 % na 67,95 USD.

10:52

USD podpořen zápisem ze zasedání Fed, komoditní měny oslabují

Zápis dubnového zasedání Fed, v němž se centrální bankéři vyslovily pro červnovou monetární restrikci v případě zlepšení zámořských makrodat, má pozitivní vliv na americký dolar. Ten tak posiluje na všech významných měnových párech (eurodolar aktuálně ztrácí téměř 0,7 % na 1,12 EUR/USD, měnový pár USD/JPY pak připisuje 0,2 % na 109,9 USD/JPY). Nedaří se naopak komoditním měnám v čele s kanadským dolarem, který proti společné evropské měně aktuálně ztrácí 0,73 % na 0,68 CAD/EUR. Ty jsou pod tlakem díky dnešním poklesům cen kovů a ropy.

10:23

Akcie těžařských společností pod tlakem

Akcie těžařských společností se během dnešní obchodní seance dostaly pod tlak díky poklesům cen kovů a ropy. Ty způsobilo posílení amerického dolaru, který tak reagoval na zvýšení pravděpodobnosti červnového růstu zámořských úrokových sazeb. Ceny ropy byly rovněž negativně ovlivněny daty, která ukázala růst zásob černého zlata v USA a zvýšení íránských exportů ropy do Evropy a Asie. Výrazné poklesy v odvětví zaznamenávají akcie společností Anglo American (aktuálně -5,5 % na 572,7 GBp), BHP Billiton (-3,7 % na 18,7 AUD) a Glencore (-4 % na 127,6 GBp).

9:51

Technip se spojí s FMC Technologies

FMC Technologies a její francouzský konkurent Technip dnes oznámily dohodu o sloučení obou firem. Projevily se tak snahy o konsolidaci v sektoru těžce zasaženém krácením výdajů velkých producentů ropy, které bylo způsobeno poklesy cen černého zlata. Plánovaným spojením firem, zabývajících se poskytováním služeb a vybavení pro těžební společnosti, vznikne nový podnik TechnipFMC. Od roku 2019 by pak díky sloučení mělo dojít k celkovému poklesu nákladů o 400 mil. USD ročně. Akcie společnosti Technip na tyto informace reagují výrazným růstem (aktuálně přidávají 11,7 % na 51,8 EUR).

9:02

Akcie společnosti Thomas Cook prudce klesají

Cestovní agentura Thomas Cook oznámila, že celoroční zisky společnosti se budou pohybovat na dolním konci rozpětí tržních odhadů. K horším výsledkům podle společnosti přispěje především pokles poptávky po cestách do Turecka a Belgie, který je způsoben obavami o bezpečnostní situaci v obou zemích, jež byly vyvolány teroristickými útoky. Titul aktuálně na londýnské burze ztrácí 17,7 % na 73,8 GBp.

8:12

Evropské akciové trhy otevírají poklesy

Evropské akciové trhy vstupují do dnešní obchodní seance poklesy. Německý DAX v úvodu obchodování odepisuje 1,1 % na 9 831 bodů, širší EURO STOXX 50 pak ztrácí 0,8 % na 2 931 bodů. Projevují se tak negativní dopady včera zveřejněného zápisu z dubnového zasedání Fed, ve kterém se většina centrálních bankéřů vyslovila pro zvýšení zámořských úrokových sazeb již v červnu, a to v případě zlepšení makrodat ve druhém čtvrtletí.

Komentář

Ranní komentář k 19.5.2016

Včerejší obchodní seance se na starém kontinentu nesla v optimistickém duchu a všechny sledované akciové indexy tak zakončily obchodování v zelených číslech. Německý DAX připsal 0,54 % na 9 943 bodů. Širší EURO STOXX 50 pak vzrostl o 0,6 % na 2 956 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.