Zpravodajství

Komentář

Boční trend akciových trhů pokračuje

Dnešní obchodní den otevřela Asie velmi poklidnou seancí. Podobně se obchoduje i na evropských trzích, kde německý index DAX připisuje 0,15 % na 9.906 bodů a je tak nadále pod psychologickou hranicí deseti tisíc bodů. Po otevření akciových burz v USA se indexy S&P 500 a DJIA pohybují leh...

Celý komentář
14:17

Lowe´s po solidních výsledcích roste

Zámořský řetězec hobbymarketů dosáhl v 1Q tržeb ve výši 15,2 mld. USD, čímž překonal predikce analytického konsensu nastavené na 14,87 mld. USD. Rovněž na úrovni zisku na akcii Lowe´s pokořil výsledkem 87c očekávání 85c. Solidní čísla, která včera představila i konkurenční společnost Home Depot, potvrzují fakt, že spotřebitelé jsou i díky rostoucím cenám nemovitostí ochotni investovat do zlepšení kvality svého bydlení. Prodejům za uplynulý kvartál svědčilo i příznivé počasí, které umožnilo podnikat stavební práce i v zimních měsících. Příznivě působí rovněž krok managementu, který navýšil celoroční výhled zisku na akcii na 4,11 USD oproti dříve předpokládaným 4 USD. Titul aktuálně přidává 2,5 % na 78 USD.

13:51

Zámořské trhy otevírají v červeném

Medvědí sentiment se z burz starého kontinentu přenáší i do zámoří. Široký index S&P 500 odepisuje 0,3 % na 2 037 bodů, zatímco technologický Nasdaq klesá o 0,1 % na 4 317 bodů. V rámci sektorů si nejlépe vede obor financí a informačních technologií, naopak mezi propadlíky můžeme zařadit odvětví utilit a spotřebního zboží.

13:34

Sektor těžařů táhle evropské akcie níže

Z důvodu klesajících cen futures kontraktů na železnou rudu a ocel je sektor těžařů pod tlakem. Se svým dnešním téměř 4 % poklesem se jedná o nejhůře performující odvětví indexu EURO STOXX 600. Trh jako celek si vede o poznání lépe, zmíněný index odepisuje nepatrných 0,1 % na 344,4 bodů.

12:56

VIG dnes poprvé bez nároku na dividendu

Akcie rakouské pojišťovny VIG se dnes poprvé obchodují na pražské burze bez nároku na dividendu ve výši 0,6 EUR, což implikuje 3,2% dividendový výnos. Oproti loňské výplatě 1,4 EUR se tak jedná o výrazný pokles a zároveň nejnižší hodnotu od roku 2005. Titul se aktuálně obchoduje za nepatrného 0,1% poklesu na úrovni 505 CZK.

12:28

Sonova pod prodejním tlakem

Švýcarský výrobce pomůcek pro neslyšící vykázal tržby za uplynulý fiskální rok ve výši 2,07 mld. CHF, které mírně zaostaly za predikcemi nastavenými na 2,1 mld. CHF. Rovněž zisk na akcii 5,44 CHF nepokořil odhady ve výši 5,55 CHF. K výsledkům výrazně přispěly silné prodeje kochleárních implantátů, přičemž růst tržeb v tomto segmentu je očekáván i nadále. Co se týče výhledu pro následující fiskální rok, představitelé společnosti očekávají růstu tržeb o 4-6% a růst zisku EBITA o 3-7 %. Titul reaguje na výsledky 7% poklesem na 127 CHF.

11:50

Kuka AG raketově roste

Akcie německého výrobce průmyslových robotů dnes skokově posílily v návaznosti na informace, že čínská Midea Group se uchází o navýšení svého vlastnického podílu ve společnosti s cílem stát se největším akcionářem. Midea nabízí částku 115 EUR na akcii za podmínky získání alespoň 30% podílu, což by indikovalo ocenění společnosti jako celku ve výši 4,6 mld. EUR. CEO německého průmyslového závodu Till Reuter již v minulosti uvedl, že společnost Midea by mohla pomoci při budování pozice značky na lukrativním čínském trhu. Titul reaguje skokovým růstem o 30,3 % na 110 EUR.

11:20

Eurodolar slábne

Americký dolar dneškem navazuje na růstový apetit posledních dvou týdnů, konkrétně se hlavní měnový pár aktuálně obchoduje za 0,4% poklesu na hladině 1,128 EUR/USD. Sestupný trend společné evropské měny byl částečně korigován zveřejněním vývoje indexu spotřebitelských cen CPI v eurozóně, který v dubnu vykázal meziroční pokles o 0,2 %. Měnový obchodníci nyní vyčkávají na večerní zveřejnění zápisu zasedání zámořské centrální banky, tzv. Fed Minutes.

9:58

Burberry po výsledcích ztrácí

Britský producent luxusních oděvů a doplňků vykázal tržby za uplynulý fiskální rok v souladu s odhady ve výši 2,52 mld. GBP. Zisk na akcii 0,7 GBP mírně zaostal za predikcemi konsensu analytiků ve výši 0,71 GBP. Management představil novou strategii společnosti spočívající v zúžení produktové řady, redukci nákladů a zaměření se na módní kabelky a online prodej. Zároveň CEO společnosti snížil již podruhé v tomto měsíci výhled ziskovosti pro následující rok, na trhu se začínají množit spekulace ohledně jeho případné výměny. Titul reaguje 2% poklesem na 1 120 GBp.

9:21

Eurozóna v deflaci

Dle aktuálně zveřejněných makrodat došlo v eurozóně za měsíc duben k poklesu indexu spotřebitelských cen o 0,2 %, což plně koresponduje s předchozími odhady. Jádrová inflace,  očištěná o volatilní položky jako ceny energií a potravin, naopak vzrostla o 0,7 %.

Komentář

Ranní komentář k 18.5.2016

Včerejší obchodování na evropských akciových trzích se zpočátku neslo v růstovém duchu, postupem času však převážil medvědí sentiment, který stáhl indexy starého kontinentu do červených čísel.  Německý DAX uzavřel za 0,6% poklesu na 9 890 bodech, zatímco širší EURO STOXX 50 ztratil 0,5 % na ...

Celý komentář
7:51

Evropské trhy otevírají mírnými poklesy

Německý DAX zahajuje dnešní obchodní seanci mírnými poklesy, přičemž aktuálně ztrácí 0,3 % na 9 859 bodů. Podobným vývojem si prochází i širší EURO STOXX 50, který klesá o 0,2 % na 2 933 bodů. Index pražské burzy PX odepisuje kosmetických 0,1 % a obchoduje se na hladině 869 bodů. Největším tahounem tuzemského trhu jsou akcie rakouské pojišťovny VIG, které připisují 1,7 % na 498 CZK.  

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.