Zpravodajství

Komentář

Překoná ropa metu 50 USD/barel?

V zámoří je zajímavé sledovat vývoj akciového indexu S&P 500. Index dnes roste a na začátku obchodování přidává 8 bodů.  Avšak ze svých dubnových maxim klesl asi o 70 bodů, podle mnoha expertů je přitom klíčová hodnota na úrovni 2.040 bodů. Zatím se jeví tento technický support jako pevn...

Celý komentář
14:34

Akcie společnosti Anacor Pharmaceuticals silně rostou

Akcie zámořského výrobce léčiv Anacor Pharmaceuticals pozitivně reagují na informace o převzetí společnosti farmaceutickým gigantem Pfizer. Hodnota transakce by měla činit 5,2 mld. USD a celý obchod by měl být dokončen během třetího čtvrtletí tohoto roku. Titul aktuálně připisuje 54,5 % na 98,92 USD.

13:44

Zámořské trhy otevírají v zeleném

Akciové trhy v zámoří vstupují do nového týdne mírnými růsty. Nejvýznamnější index S&P 500 přidává 0,3 % na 2 052 bodů, přičemž nejvyšší výkonnost vykazuje energetický sektor podpořený aktuálně téměř 3% růstem cen ropy.  Technologický Nasdaq 100 i DJIA pak připisují rovněž 0,3 % na 4 338 bodů, respektive na 17 593 bodů.

13:31

Kanadský dolar pozitivně ovlivněn rostoucí cenou ropy

Z dnes rostoucích cen ropy (WTI aktuálně přidává již 2,6 % na 47,41 USD/barel) profitují komoditní měny v čele s kanadským dolarem. Měnový pár CAD/USD připisuje 0,22 % na 0,77 CAD/USD. Ještě výrazněji přidává kanadská měna na páru s japonským jenem, a to 0,42 % na 84,3 CAD/JPY.

12:17

Dubnové tržby H&M pod tržními odhady

Růst tržeb švédského módního řetězce H&M činil za minulý měsíc 5 % a skončil tak pod odhady analytiků, kteří očekávali zvýšení o téměř 8 %. Společnost horší výsledky zdůvodnila poklesem prodejů jarního oblečení, který byl způsoben špatným počasím, jež v dubnu panovalo v mnoha částech Evropy. Titul se na stockholmské burze aktuálně obchoduje při 1% poklesu za 262,5 SEK.

11:58

Telecom Italia výrazně navýšil plán na redukci nákladů

Italská telekomunikační společnost Telecom Italia dnes téměř ztrojnásobila hodnotu, o kterou zamýšlí snížit náklady do konce roku 2018. Reaguje tak na nečekaně vysoký 16% pokles zisku za první čtvrtletí. Titul aktuálně posiluje o 3,6 % na 0,88 EUR.

11:22

Ceny ropy rostou

Ceny ropy se dnes vyšplhaly na nejvyšší úroveň od října loňského roku. Reagují tak na pokles produkce černého zlata v Nigérii, kde počet barelů vytěžené ropy poklesl díky sérii sabotáží na 1,65 miliónů barelů za den, což představuje nejnižší výstup afrického státu za několik posledních dekád. Negativně zapůsobilo rovněž vyjádření banky Goldman Sachs, které uvedla, že převis nabídky nad poptávkou z posledních dvou let je u konce a trh s ropu se překlopí do deficitu. Americká lehká ropa WTI aktuálně přidává o 2,2 % na 47,22 USD/barel, severomořský Brent se pak při stejném růstu obchoduje za 48,9 USD/barel.

8:27

Západoevropské burzy dnes zůstávají uzavřeny

Kvůli státnímu svátku Svatodušního pondělí dnes některé burzy západní Evropy neotevřely. Týká se to například Německa, Nizozemí, Rakouska či Švýcarska. Zobchodované objemy na ostatních burzách jsou výrazně podprůměrné. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.