Zpravodajství

Komentář

Dnešní obchodování přineslo pro investory pozitivní zakončení týdne

Německý akciový index DAX i přes poklesy v ranních hodinách se z hodnoty 9.821 bodů postupně dostává až k psychologicky významné hranici 10.000 bodů. Růst Německého HDP za 1Q dopadl lehce nad očekávání, zároveň jde o nejrychlejší růst německé ekonomiky za poslední dva roky. Domácí spotřeba s přeh...

Celý komentář
14:32

Zámořské akciové trhy vstupují do dnešního dne smíšeně

Americké akciové indexy vstupují do posledního obchodního dne tohoto týdne smíšeně. S&P 500 odepisuje v úvodu dnešního obchodování 0,2 % na 2 060 bodů. Nejméně výkonným sektorem je sektor spotřebního zboží, který byl negativně ovlivněn reportem nižších něž očekávaných tržeb společností Nordstrom a J.C. Penney. Technologický Nasdaq 100 naopak přidává 0,1 % na 4 348 bodů, přičemž ho táhnou nahoru především akcie společnosti Nvidia, které aktuálně rostou o 12,6 % na 40 USD. Titul tak reaguje na predikce výnosů v tomto čtvrtletí, které překonaly tržní odhady.

13:18

Eurodolar zareagoval na americká makrodata poklesem

Eurodolar po zveřejnění zámořských maloobchodních tržeb, jejichž dubnový růst investory příjemně překvapil, prudce poklesl a otestoval podporu na hladině 1,13 EUR/USD. Od té se měnový pár mírně odrazil a aktuálně se tak obchoduje při  0,4% ztrátě za 1,133 EUR/USD.

12:54

Maloobchodní tržby v USA rostly nejvíce za poslední rok

Zámořské maloobchodní tržby v dubnu vykázaly nejvyšší meziměsíční nárůst od března loňského roku, a to o 1,3 %. Došlo tak k překonání odhadů analytiků, kteří očekávali růst o 0,8 %. Pozitivně zapůsobilo především zintenzivnění nákupů automobilů, které se za minulý měsíc zvýšily o 3,2 %.

9:15

Akcie společnosti Eutelsat Communications prudce klesají

Francouzská společnost provozující jednu z největších satelitních sítí na světě snížila výhled hospodářských výsledků na následující dva roky, na což reagují její akcie prudkým poklesem. Negativní vliv by mělo mít především zhoršení situace společnosti v Latinské Americe, silné cenové tlaky díky vyšší konkurenci a ztráta HTS kontraktů. Titul aktuálně odepisuje 29,7 % na 19,2 EUR.

8:21

Evropské akcie klesají třetí den v řadě

Akciové trhy na starém kontinentu vstupují do posledního obchodního dne tohoto týdne mírnými poklesy. Německý index DAX aktuálně ztrácí o 0,3 % na 9 834 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,4 % na 2 924 bodů. Mezi nejméně výkonné tituly se řadí ropné společnosti, na které působí pokles cen ropy. Americká lehká ropa WTI se nyní obchoduje při poklesu 0,9% za 46,3 USD/barel.

8:02

Německé HDP za první čtvrtletí mírně nad odhady

Dnes v ranních hodinách došlo k reportu vývoje německého HDP za první čtvrtletí. Ekonomika našeho západního souseda meziročně rostla o 1,6 %, mezičtvrtletně o 0,7 %, (odhady analytiků hovořily o 1,5%, respektive 0,6% růstu), což představuje nerychlejší růst za poslední dva roky. Na pozitivní výsledky má výrazný vliv především rekordně nízká nezaměstnanost, ale i mimořádně příznivé počasí, díky kterému došlo k vyšší stavební aktivitě za 1Q.

Komentář

Ranní komentář k 13.5.2016

Evropské akciové trhy během včerejší obchodní seance prošly poklesy. Německý DAX odepsal 1,13 % na 9 862 bodů. Širší EURO STOXX 50 ztratil 0,72 % na 2 935 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.