Zpravodajství

Komentář

Trhy na konci výsledkové sezóny hledají směr

Po velmi úspěšné výsledkové sezóně v USA se do závěrečné fáze dostává i výsledková sezóna v Evropě. Z indexu EuroStoxx 600 už svá čísla zveřejní jen necelých 20 % firem a proto se otevírá prostor k celkovému hodnocení. Z doposud zveřejněných čísel evropské firmy ve 43 % p...

Celý komentář
14:59

Zámořské trhy lehce ztrácí

Po včerejším silném růstu dochází na americkém trhu k částečnému výběru zisků, konkrétně nejsledovanější index S&P 500 ztrácí 0,2 % na 2 080 bodů, zatímco užší Dow Jones odepisuje 0,4 % na 17 850 bodů. Jeden z nejstarších indexů táhnou níže akcie zábavního gigantu Walt Disney, které klesají v návaznosti na slabé výsledky o 4,3 % na 102 USD.

14:41

Zásoby ropy v USA poklesly

Zásoby černého zlata v USA se dle reportu DoE snížily o 3,4 mil. barelů, konsensem analytiků byl přitom očekáván drobný nárůst o 80 tisíc barelů. Americká lehká ropa WTI v reakci částečně koriguje dnešní poklesy, aktuálně se obchoduje na úrovni 44,2 USD/barel.

14:19

Electronic Arts přidává téměř 16 %

Zámořský vývojář a distributor videoher dosáhl v minulém čtvrtletí zisku na akcii ve výši 50c, čímž překonal odhady nastavené na 42c. Rovněž tržby 924 mil. USD hladce překonaly očekávání ve výši 889 mil. USD. K velmi dobrým číslům dopomohly pokračující silné prodeje hry Star Wars Battlefront, konkrétně bylo v rámci ukončeného fiskálního roku prodáno 14 milionů kusů. Pokračoval nastavený trend růstu on-line prodejů formou přímého stažení her, naopak nákupy prostřednictvím fyzických paměťových nosičů ustupují. Managementu společnosti se podařilo navýšit provozní marži na hodnotu 23 %, čímž došlo k podstatnému meziročnímu zlepšení o 5 procentních bodů. Rovněž došlo k potvrzení dříve indikovaného výhledu společnosti. Titul aktuálně posiluje o 15,8 % na 74,7 USD.

13:14

Společnost Macy´s snížila celoroční výhled

Největší americký maloobchodní řetězec vykázal za uplynulý kvartál zisk na akcii ve výši 40c, čímž překonal očekávání nastavené na 46c. Naopak na úrovni tržeb výsledkem 5,8 mld. USD zaostal za predikovanými 5,9 mld. USD. Management snížil celoroční výhled zisku na akcii na 3,15-3,4 USD z předchozích 3,8-3,9 USD, především z důvodu silného dolaru a s tím související slabé poptávky ze strany turistů. Negativně se rovněž projevila zvýšená konkurence v odvětví spojná s diskontními řetězci. Společnost reagovala na nepříznivé faktory uzavíráním neprofitabilních obchodů a větším počtem zlevněných položek. Titul v před-obchodní fázi prochází výrazným 9,1% poklesem na 33,6 USD.

11:38

E.ON čelí nákladům na uzavření jaderných elektráren

Německá utilita vykázala za 1Q letošního roku čistý zisk ve výši 1,31 mld. EUR, čímž došlo k překonání odhadů nastavených na 1,28 mld. EUR. Titul je dnes pod tlakem z důvodu obav ohledně nákladů, které bude muset společnost vynaložit na ukončení produkce elektřiny z jaderných zdrojů v Německu. Dle slov CEO Michaela Sena by mohl příspěvek do státem zřízeného fondu činit 10 mld. EUR, přičemž společnost by mohla část prostředků získat i prostřednictvím kapitálového trhu. RWE, EON a další německé utility budou pravděpodobně nuceny uhradit náklady na likvidaci jaderného odpadu ve výši 23 mld. EUR, které vzniknou ukončením činnosti elektráren do roku 2022. Výměnou za to by se měla německá vláda zavázat převzít veškeré neočekávané závazky spojené s likvidací jaderného odpadu, které by přesáhly zmíněnou částku. Akcie E.ON aktuálně odepisují 4,6 % na 8,1 EUR.

10:15

Raiffeisen Bank International zvažuje fúzi s mateřskou společností

Veřejně obchodovatelná část rakouské skupiny představila tržby za 1Q ve výši 960 mil. EUR, čímž zaostala za odhady nastavenými na 1,16 mld. EUR. Zisk na akcii 0,385 EUR rovněž nepokořil konsensuální predikce analytiků nastavené na 0,42 EUR. Trh negativně reaguje na slova představitelů, dle nichž je zvažována fúze s mateřskou společností z důvodu usnadnění plnění regulatorních požadavků. Titul aktuálně odepisuje 8,6 % na 12,4 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 11.5.2016

Akciové trhy starého kontinentu v průběhu včerejšího obchodování navázaly na býčí sentiment posledních dní, přičemž německý DAX připsal 0,7 % na 10 045 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 uzavřel za 0,8% růstu na 2 979 bodech.

Celý komentář
7:40

Evropa mírně koriguje růsty posledních dní

Na akciových trzích starého kontinentu dochází v prvních minutách obchodování k mírnému výběru zisků. Německý DAX ztrácí 0,2 % na 10 030 bodů, zatímco diverzifikovanější EURO STOXX 50 ztrácí 0,9 % na 2 952 bodů. V červených číslech se obchoduje i index pražské burzy PX, který aktuálně ztrácí 0,2 % na 867 bodů. Příznivým vývojem si na tuzemském trhu prochází nově upsané akcie Moneta Money Bank, které přidávají 1,1 % na 71,7 CZK.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.