Zpravodajství

Komentář

Nezvyklé oživení pražské burzy

Index S&P 500 s otevřením burz přidává 0,9 % a opět tak míří k letošním maximům. Hlavní německý akciový index DAX dnes znovu překročil psychologickou hranici 10.000 bodů, a to růstem o 0,5 %. Jedním z hlavních tahounů jsou tituly spadající do automobilového sektoru. Volkswagen ...

Celý komentář
14:07

Zámořské trhy otevírají v zeleném

Na evropský růstový trend navazují i zámořské trhy, konkrétně nejsledovanější index S&P 500 přidává 0,7 % na 2 073 bodů, zatímco technologický NASDAQ připisuje 0,5 % na 4 365 bodů. Svými růsty vyčnívají energetické tituly, tažené vzhůru zpevňujícími cenami ropy. Zámořský typ WTI sílí o 1,8 % na 44,2 USD/barel a je tak v těsném závěsu za severomořskou ropou Brent, která se obchoduje za 2,8% růstu na úrovni 44,8 USD/barel.

12:05

Moneta Money Bank vstupuje do oficiálního obchodování

Nový bankovní titul se od dnešního dne začal oficiálně obchodovat na pražské burze. Na slavnostním uvedení bylo oznámeno, že od 20. června dojde k zařazení titulu do indexu PX. Spekuluje se o možné váze 10 %, čímž by se titul stal čtvrtým až pátým největším zástupcem v indexu. Moneta aktuálně připisuje 2,6 % na 70,9 CZK a nachází se tak nad upisovací cenou, která činila 68 CZK.

8:48

Akcie Pandory rostou nejvíce za posledních 15 měsíců

Výsledky hospodaření dánského výrobce šperků za první čtvrtletí investory velmi příjemně překvapily a titul se tak dnes řadí k nejvýkonnějším na evropském trhu. Společnost zaznamenala provozní výnosy ve výši 4,7 mld. DKK oproti predikovaným 4,3 mld. DKK. Čistý zisk pak dosáhl výše 1,3 mld. DKK a rovněž překonal odhady analytiků nastavené na úroveň 1,2 mld. DKK. Pandora také navýšila svůj celoroční odhad tržeb o 1 mld. na 20 mld. DKK. Pozitivní vliv na hospodářské výsledky má především pokles cen materiálů používaných k výrobě šperků a rostoucí poptávka po populárních náramcích společnosti v Asii. Titul aktuálně připisuje 10,3 % na 941 DKK.

8:20

ThyssenKrupp snížila svůj výhled

Největší německý producent oceli představil výsledky hospodaření za druhý kvartál fiskálního roku. Tržby společnosti činily 5,6 mld. EUR a skončily tak mírně pod odhady analytiků ve výši 10,3 mld. EUR. Čistý zisk meziročně stoupl o 27 % na 61 mil. EUR. Společnost nicméně snížila z důvodu nízké ceny oceli svůj výhled na EBIT z předchozího rozpětí 1,6-1,9 mld. EUR na 1,4 mld. EUR. Titul aktuálně odepisuje 4,71 % na 17,5 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 10.5.2016

Obchodování na evropských akciových trzích se včera neslo v pozitivním duchu, přičemž všechny sledované indexy uzavřely pondělí v zeleném. Německý index DAX se přiblížil k psychologické hranici 10 000 bodů, když připsal 1,12 % na 9 980 bodů, o něco hůře si vedl diverzifik...

Celý komentář
7:13

ČEZ svými výsledky hladce překonal odhady

Tuzemská energetická skupina reportovala, navzdory pokračujícímu poklesu cen silové elektřiny, meziroční růst čistého zisku za 1Q o 31 % na 9,9 mld. CZK. Tím výrazně pokořila predikce i těch nejoptimističtějších analytiků, tržní konsensus byl nastaven na 7,4 mld. CZK. K lepšímu výsledku přispěl příznivý měnový vývoj, zejména posílení turecké liry vůči americkému dolaru. Rovněž se pozitivně projevily aktivity spojené s obchodováním s elektřinou a prodejem koncovým zákazníkům. Celoroční výhled ponechal management beze změny, očekává tedy 60 mld. CZK na úrovni zisku EBITDA a 18 mld. CZK v případě čistého zisku. Z důvodu odstávek jaderných zdrojů došlo v 1Q k meziročnímu poklesu výroby o 5 %, negativně rovněž působil zmíněný trend poklesu velkoobchodních cen elektřiny. Tu bude ČEZ letos podle odhadů prodávat, díky zajišťování cen produkce, za zhruba 34 EUR/MWh, spotová cena se přitom pohybuje na úrovni 23,8 EUR/MWh. Titul v úvodních minutách obchodování přidává 3,5 % na 442 CZK.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.