Zpravodajství

Komentář

Český trh bohatší na zajímavé informace než DAX

Dnešek je na události poměrně bohatým, zejména pak to platí pro pražskou burzu. Obchodování na evropském i americkém trhu se dnes nese v pozitivní náladě. Německý DAX se k závěru obchodování drží v mírně kladných číslech (+0,27 %), stejně jako americký index S&P 500 (+0,28 %).

Celý komentář
13:41

Americké burzy zahajují obchodování lehkým růstem

Akciový index S&P 500 posiluje o 0,3 % na 2058 bodů, přičemž obdobný vývoj prozatím vykazují i ostatní významné indexy jako NASDAQ či DJIA. 

11:44

Sazby ČNB beze změny

Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %. Zároveň byl potvrzen závazek dál v případě potřeby intervenovat na devizovém trhu na oslabení kurzu koruny tak, aby udržovala kurz koruny vůči euru poblíž hladiny 27 CZK/EUR. Ve 14:15 začíná tisková konference guvernéra Singera. 

8:07

Fortuna zklamala nízkými maržemí, celoroční výhled byl potvrzen

Za uplynulý kvartál se Fortuně podařilo navýšit objem přijatých sázek o 26,3 % na celkových 249 mil. EUR. Z této sumy se však jen 15,1 % podařilo přetavit do úrovně hrubých výher, zbytek byl vyplacen sázkařům zpět na výhrách. Marže hrubých výher lehce nedosáhly na námi už tak velmi konzervativně odhadovaných 15,5 %. EBITDA poklesla kvůli vyšším daním, absenci příjmů z manipulačního poplatku na Slovensku a vyšším provozním nákladům o 37 % y/y na 4,6 mil. EUR. Management však potvrdil svůj celoroční výhled počítající s poklesem EBITDA o 10-15 % y/y. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.