Zpravodajství

14:14

Eurodolar po silných makrodatech slábne

Makrodata přicházející ze Spojených států dávají americkému dolaru prostor k posilování. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby narostly v březnu o 1,1 %, čímž překonaly predikovaný růst o 0,6 %. Pozitivně působí i představení indexu ISM ve službách, který se svými 55,7 body pokořil odhady nastavené na 54,8 bodů. Eurodolar reaguje skokovým oslabením na úroveň 1,147 EUR/USD.

13:47

Zámořské burzy otevírají v červeném

Negativní sentiment se z Evropy přenáší i do Spojených států, kdy nejsledovanější index S&P 500 ztrácí 0,7 % na 2 050 bodů. Akciové trhy táhne níže slabý report z amerického trhu práce, který podporuje obavy ohledně tempa růstu světové ekonomiky. Větším poklesům brání zpevňující cena ropy, konkrétně se zámořský lehký typ WTI obchoduje za 2,2 % růstu na úrovni 44,6 USD/barel.

13:06

Intercontinental Exchange se nebude ucházet o LSE

Dle aktuálních informací se Intercontinental Exchange, mimo jiné majitel NYSE, nebude ucházet o koupi London Stock Exchange. Deutsche Boerse tak odpadl jeden významný konkurent v souboji o novou akvizici, její akcie reagují prudkým posílením o 5,6 % na 74,6 EUR.

12:45

Růst počtu pracovních míst v USA oslabil

V dubnu vyprodukovala ekonomika Spojených států 156 tisíc nových pracovních míst, což zaostalo za odhady analytiků ve výši 195 tisíc. Jedná se o výraznější negativní překvapení a zároveň nejnižší hodnotu od dubna 2013. Kondice pracovního trhu patří mezi nejsledovanější statistiky ze strany zámořské centrální banky Fed, pravděpodobnost zvyšování sazeb na dalších zasedáních FOMC se tím pádem po dnešním reportu snižuje. Eurodolar v reakci posiluje a dostává se tak opět na úroveň 1,15 EUR/USD.

11:35

Priceline po výsledcích silně ztrácí

Provozovatel online rezervačních služeb, mimo jiné serveru Booking.com, představil výsledky za 1Q letošního roku. Zatímco dosažené tržby ve výši 2,15 mld. USD korespondují s analytickými odhady, na úrovni zisku na akcii výsledek 10,54 USD předčil predikce nastavené na 9,66 USD. Management výrazně snížil výhled zisku na akcii pro následující kvartál, nyní odhaduje 11,6-12,5 USD, což silně kontrastuje s očekáváním trhu ve výši 14,92 USD. Dle slov představitelů bude společnost nadále investovat do rozvoje svých služeb a značky, což zaručí její dlouhodobý růst. Titul v před-obchodní fázi reaguje výrazným 12,6% propadem na 1 185 USD.

10:04

Výsledky Anheuser-Busch InBev investory nepotěšily

Největší světový výrobce piva svými reportovanými výsledky investory zklamal, zejména kvůli slabé výkonnosti na brazilském trhu, kde byl zaznamenán pokles objemu prodeje o 10 %. Představený zisk na akcii ve výši 51c zaostal za predikovanými 87c. Rovněž tržby 9,4 mld. USD nepokořily odhady nastavené na 9,96 mld. USD. Brazilský trh je postižen nárůstem daní, což by dle slov CEO mohlo vést k rychlejšímu nárůstu cen produkce ve srovnání s mírou inflace, která aktuálně převyšuje 9 %. Představitelé společnosti zopakovali, že v druhé polovině roku by mělo dojít k převzetí druhého největšího světového výrobce piva, společnosti SABMiller, za cenu blížící se 108 mld. USD. Z důvodu požadavků antimonopolních úřadů bude muset dojít k odprodeji některých evropských pivovarů. Titul aktuálně reaguje 3,5% poklesem na 104,4 EUR.

9:12

Londýnská burza pozastavila obchodování s akciemi NWR

Po včerejším kroku společnosti OKD, která na sebe sama u soudu podala insolvenční návrh, dnes londýnská burza zastavila obchodování s akciemi NWR. Černouhelná firma OKD podle návrhu dluží více než 17 mld. CZK nejméně 650 věřitelům, hodnota jejího majetku však přitom dle odhadů nepřesahuje 7 mld. CZK. Pražská i varšavská burza právě zpracovávají požadavek NWR na pozastavení obchodování i na svých parketech. Titul aktuálně ztrácí 20 % na 0,08 CZK za akcii.

8:55

Société Générale po výsledcích v zeleném

Francouzská banka reportovala nečekaný nárůst čistého zisku za uplynulý kvartál na 946 mil. EUR, čímž překonala konsensus odhadů nastavený na 765 mil. EUR. K dobrému výsledku přispěla divize retailového bankovnictví a zrušení pokuty za údajné ovlivňování úrokových sazeb ze strany evropských regulátorů. Dle slov CEO však banka může mít problémy s dosažením výhledu zisku pro letošní rok, především z důvodu zvýšené volatility na trzích, náročnějších kapitálových požadavků a ztrát ruské divize. Zároveň dle jeho slov dojde k navýšení nákladových škrtů, které by měly přinést během pětiletého transformačního období úspory ve výši 2 mld. EUR. Již dříve proběhlo propuštění stovek zaměstnanců a představení záměru na redukci pobočkové sítě ve Francii o 20 % do roku 2020. Titul na pařížské burze připisuje 3,7 % na 34 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 4.5.2016

Na evropských akciových trzích během včerejšího dne převládl medvědí sentiment, kdy německý DAX odepsal bezmála 2 % na 9 926 bodů, čímž prorazil důležitou technickou a psychologickou úroveň 10 000 bodů. Širší EURO STOXX 50 prošel shodně silným poklesem a zakončil na 2 974 bodech.

Celý komentář
7:51

Komerční banka představila solidní čísla

Třetí největší tuzemská banka reportovala za 1Q čistý zisk ve výši 2,9 mld. CZK, čímž překonala predikce nastavené na 2,7 mld. CZK, přičemž pozitivně se na této úrovni projevily nižší náklady rizika. Ukazatel kapitálové přiměřenosti poklesl v souladu s odhady na 16 %, čímž se management přiblížil své cílované hodnotě 15,5 %. Banka zaznamenala růst vkladů o 6 % na 673 mld. CZK, zatímco úvěry vykázaly 6,8% růst na hladinu 549 mld. CZK. Dle slov představitelů provedené změny ve schvalování spotřebitelských úvěrů pomohly posílit pozici banky na retailovém trhu. Negativem zůstávají extrémně nízké úrokové sazby, které tlačí úrokové výnosy níže, a rostoucí zátěž ze strany regulátorů. Titul aktuálně reaguje růstem o 0,4 % na 4 800 CZK.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.