Zpravodajství

Komentář

Investoři po výsledcích přeskupují svá portfolia

Evropské akcie od začátku dnešního obchodování klesají s tím, že indexy odepsaly průměrně 2 % své hodnoty. Některé akcie poklesly i o více jak o 5 %. Důvodem negativního sentimentu jsou zejména horší korporátní výsledky velkých evropských firem: Commerzbank (reakce -9 %), Deutsche Lufthansa ...

Celý komentář
14:49

Zámořské trhy otevírají poklesy

Negativní sentiment se z evropských burz přenáší i do zámoří, tamní nejsledovanější index S&P 500 aktuálně ztrácí 1 % na 2 053 bodů, zatímco technologický Nasdaq odepisuje 0,9 % na 4 330 bodů. Negativně působí pokles cen ropy, přičemž americký lehký typ WTI zaznamenává 2,5% pokles na 43,6 USD/barel.

12:02

Pfizer po výsledcích roste

Zámořský farmaceutický gigant reportoval zisk na akcii ve výši 67c, čímž překonal predikce nastavené na 55c. Rovněž došlo k navýšení celoročního výhledu tržeb a zisku, konkrétně management předpovídá tržby pro letošní rok na úrovni 51-53 mld. USD a zisk na akcii mezi 2,38-2,48 USD. K dobrým číslům svými tržbami výrazně přispěla divize inovativních léků, která by se dle představitelů Pfizeru mohla do konce roku stát samostatnou společností. Titul v před-obchodní fázi reaguje 2,9% růstem na 33,75 USD.

10:13

Just Eat navýšila výhled na rok 2016

Britská společnost navýšila svůj výhled na úrovni tržeb a zisku pro letošní rok, čímž reaguje na zvyšující se objednávky. Just Eat profituje ze stále většího podílu zákazníků, kteří preferují dovoz jídla domů, díky čemuž její celkové objednávky vzrostly v prvním čtvrtletí meziročně o 41 % na 31,5 miliónů. Společnost očekává celoroční tržby ve výši 358 mil. GBp oproti dříve odhadovaným 350 mil. GBp. Zisk před úroky, zdaněním, depreciací a amortizací by měl činit 102–104 mil. GBp, přičemž předchozí predikované rozpětí činilo 98–100 mil. GBp. Titul aktuálně přidává 8,2 % na 414,6 GBp.

9:41

Akcie BNP Paribas po výsledcích rostou

Francouzská banka BNP Paribas reportovala 10% meziroční nárůst zisku za první čtvrtletí. Čistý zisk společnosti činil 1,8 mld. EUR a překonal tak odhady analytiků ve výši 1,26 mld. EUR. Management společnosti uvedl, že tržby jedné z největších bank v Evropě se přes nepříznivé prostředí v prvním čtvrtletí dobře vyvíjely jak na domácím, tak zahraničním trhu. Negativní výsledky ovšem zaznamenala divize investičního bankovnictví, která za 1Q zaznamenala 15% pokles tržeb. Titul na tyto informace reaguje 2% růstem na 46,9 EUR.

9:37

Americký dolar nadále pod prodejním tlakem

Eurodolar dneškem navazuje na své růsty z minulého týdne, nehledě na horší makrodata přicházející z Velké Británie. Za absence dalších kurzotvorných událostí tak bude dnes jeho další vývoj určovat spíše tržní sentiment a technické faktory. Aktuálně se měnový pár obchoduje za 0,6 % růstu na úrovni 1,16 EUR/USD. Z pohledu českého investora dolar slábne shodným tempem na 23,3 USD/CZK.

9:09

Lufthansa pod cenovým tlakem konkurence

Německá letecká společnost vykázala za 1Q provozní ztrátu EBIT ve výši 53 mil. EUR oproti očekávané ztrátě 71 mil. EUR. K překonání odhadů dopomohly příznivé ceny paliv, díky nimž došlo podle managementu k úspoře bezmála 240 mil. EUR. Čistá ztráta dosáhla 8 mil EUR, což silně kontrastuje se ziskem 425 mil. EUR ve stejném období minulého roku, kdy společnost zaznamenala jednorázový příjem z prodeje aerolinky JetBlue. Lufthansa zvažuje další snížení přepravních kapacit a restrukturalizaci divize zabývající se přepravou nákladů, zejména z důvodu silného konkurenčního prostředí a z něj vyplývajícího tlaku na pokles cen. Největší cenový tlak sužuje lety do Jižní Ameriky, přičemž nižší počet prodaných letenek byl zaznamenán především u čínských a japonských zákazníků. Titul reaguje 6,5% poklesem na 12,84 EUR.

8:55

RBA snížila úrokové sazby

Australská centrální banka RBA nečekaně snížila klíčovou úrokovou sazbu o 25 bp na 1,75 %, což negativně ovlivnilo tamní měnu a australský dolar tak oslabuje proti všem významným světovým měnám. Na páru se společnou evropskou měnou AUD aktuálně zaznamenává pokles o 1,2 % na 0,66 AUD/EUR, proti dolaru AUD ztrácí 0,6 % na 0,76 AUD/USD a měnový pár AUD/JPY pak odepisuje 1,3 % na 80,4 AUD/JPY.

Komentář

Ranní komentář k 3.5.2016

Včerejší obchodní seance se v Evropě nesla v převážně optimistickém duchu a všechny sledované akciové indexy vykázaly růst. EURO STOXX 50 přidal 0,14 % na 3 032 bodů, německý DAX pak připsal 0,84 % na 10 123 bodů.

Celý komentář
7:52

Evropské trhy ve znamení poklesů

Akciové trhy starého kontinentu se dnes ráno barví do červených čísel, kdy německý DAX ztrácí 1,5 % na 9 972 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 odepisuje 0,9 % na 3 005 bodů. Indexy táhne níže především sektor těžebních firem, který následuje cenový pokles hlavních průmyslových kovů. Příčinou je pokračující stagnace čínské poptávky, což tlačí na snížení produkce tamních továren a urychluje tempo redukce pracovních míst.

7:30

Kofola reaguje na výsledky růstem

Nápojářská společnost Kofola reportovala tržby za 1Q ve výši 1,47 mld. CZK, což značí 17% meziroční růst. Srovnání je pozitivně ovlivněno akvizicí slovinského výrobce minerálních vod Radenska, naopak negativní vliv má klesající výkonnost v Polsku. Z důvodu vyšších nákladů spojených se zmíněnou akvizicí, negativních kurzových vlivů a přecenění derivátů byla reportována čistá ztráta ve výši 21 mil. CZK. Na dividendách společnost vyplatí celkem 150 mil CZK, tedy 6,72 CZK na akcii, což značí 1,6% dividendový výnos. Pro Kofolu představuje 1Q relativně nevýznamnou částí roku, daleko podstatnější je letní sezóna, která je tradičně spojena s nejvyššími prodeji. Titul reaguje na pražské burze 1,3% růstem na 425 CZK.

7:13

BMW představilo výsledky za 1Q

Německá automobilka v rámci výsledkové sezóny oznámila meziroční pokles zisku za 1Q o 2,5 %, zejména kvůli zvýšeným investicím do nových technologií jako jsou samořídící vozy. Společnost představila tržby ve výši 20,9 mld. EUR, čímž zaostala za predikcemi nastavenými na 22,3 mld. EUR. Výsledek EBIT 2,46 mld. EUR rovněž nepokořil odhady ve výši 2,52 mld. EUR. Dle vyjádření CEO Kruegera je pro společnost rozhodující dlouhodobý růst a profitabilita, nikoliv krátkodobý zisk. Mnichovský výrobce automobilů se svou stárnoucí produktovou řadou čelí stále sílící konkurenci jak ze strany klasických rivalů jako Mercedes-Benz, tak i inovátorského výrobce elektromobilů Tesla Motors. Titul na výsledky reaguje 2,1% poklesem na 79,4 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.