Zpravodajství

Komentář

Makrodata neudala nový směr, dnešním vítězem je Allianz

Začátek týdne se na evropských trzích nese v pozitivním duchu. Německý index DAX osciluje u hodnoty 10.130 bodů a aktuálně tak přidává 0,91 %. V rámci indexu DAX se dnes jen dva tituly obchodují s více než 2% záporným rozdílem oproti ceně z pátečního závěru a to RWE a Deutsche Bank...

Celý komentář
14:42

USD/JPY koriguje ztráty

Měnový pár USD/JPY během dnešního obchodování mírně posiluje navzdory reportovaným americkým makrodatům, která skončila za tržním očekáváním a koriguje tak ztráty z minulého týdne. Index SMI v průmyslu za měsíc duben vykázal hodnotu 50,8, přičemž odhady byly nastaveny na 51,4. Meziměsíční výdaje na stavbu pak vzrostly o 0,3 % oproti odhadovaným 0,5 %. Měnový pár USD/JPY aktuálně přidává 0,25 % na 106,6 USD/JPY.

12:56

Cena ropy spadla z letošních maxim

Cena ropy dnes spadla z letošních maxim v důsledku zvýšení produkce černého zlata na Blízkém východě, které převážilo nad vlivem klesající těžby v zámoří a slábnoucího dolaru. Produkce ropy členskými zeměmi organizace OPEC v dubnu vzrostla na 32,64 mil. barelů za den a dostala se tak do blízkosti maxim z nedávné historie. Cena americké lehké ropy WTI dnes klesá o 0,5 % na 45,7 USD/barel, cena ropy Brent pak aktuálně odepisuje 1 % na 46,9 USD/barel.

12:26

Britské úřady údajně kritizují Deutsche Bank

Podle nepotvrzených informací jsou německé bance Deutsche Bank ze strany britského úřadu FCA (Financial Conduct Authority) vyčítány vážné nedostatky v boji proti praní špinavých peněz. Banka je údajně kritizována především kvůli své laxnosti v ověřování klientů, jejich cílů či zjišťování, zdali nedochází k napomáhání subjektům, na které jsou uvaleny mezinárodní sankce. Na tyto informace negativně reagují akcie Deutsche Bank, jež se aktuálně obchodují při 2,8% poklesu za 16 EUR.

11:45

Akcie Infineon Technologies AG rostou

Akcie Infineon Technologies AG rostou v reakci na slova jednoho z analytiků banky Baader Bank. Na německého výrobce polovodičů by podle něj měl mít pozitivní vliv dotační program pro elektromobily ve výši 1,2 mld. EUR, který spustí německá vláda v květnu. V rámci tohoto programu budou dotace poskytnuty, mimo jiné, na výstavbu nabíjecích stanic pro elektromobily, na níž by se z velké části měla podílet právě společnost Infineon Technologies. Titul aktuálně přidává 1,7 % na 12,65 EUR.

6:53

Čínská makrodata lehce pod očekávání

Za duben došlo k poklesu PMI za průmysl z 50,2 bodů na 50,1 bodů. Predikce očekávající růst na 50,3 bodů tak zůstaly nenaplněny. Akciový index Shanghai Composite reagoval mírným poklesem o 0,3 % na 2938 bodů. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.