Zpravodajství

Komentář

Centrální banky nadále hýbou trhy

Na včerejším zasedání amerického Fedu zaznělo mnoho komentářů o pozitivním výhledu ekonomického růstu a trhu práce. Zároveň centrální bankéři vyjádřili menší obavy ohledně pokračování růstu globální ekonomiky a také z turbulencí na finančních trzích. Zklamáním však bylo, že nedošlo ani k&nbs...

Celý komentář
14:36

Představenstvo ČEZ navrhne dividendu 40 CZK na akcii

Stejně jako v minulém roce navrhne představenstvo společnosti k výplatě hrubou dividendu ve výši 40 CZK na akcii. Pokud dojde na valné hromadě konané 3.6. ke schválení návrhu, bude mezi akcionáře rozděleno celkem 21,4 mld. CZK. I přes pozitivní zprávu o výši dividendy titul odepisuje na pražské burze 2 % na 450 CZK, zejména z důvodu dnes výrazně klesajících cen silové elektřiny.

13:08

Ford vykázal rekordní čistý zisk

Zámořská automobilka představila tržby ve výši 35,2 mld. USD oproti odhadům nastaveným na 35,7 mld. USD. Reportovaný zisk na akcii 68c hladce překonal predikce ve výši 48c. CEO společnosti Fields se nechal slyšet, že výsledek prvního čtvrtletí znamená výborný vstup do letošního roku a zároveň představuje historicky nejvyšší dosažený čistý zisk společnosti v 1Q. Část investorů se však obává faktu, že americký trh s automobily svými loňskými prodeji ve výši 17,5 mil. vozů dosáhl vrcholu. K dobrým číslům dopomohla dosažená 12,9% provozní marže, která poměrně výrazně převyšuje 8,7% marži General Motors či 7,2% marži v případě koncernu FCA. Akcie Ford v před-obchodní fázi přidávají 1,2 % na 13,8 USD.

12:27

Altria představila solidní výsledky

Jeden z největších světových producentů cigaret, společnost Altria Group, vykázal tržby bez spotřební daně za uplynulý kvartál ve výši 4,53 mld. USD oproti odhadům nastaveným na 4,42 mld. USD. Na úrovni zisku na akcii výsledek 72c rovněž překonal predikce nastavené na 68c. Levnější benzín a vyšší mzdy nízkopříjmových pracovníků vedly k příklonu k dražším cigaretám. Tržní podíl společnosti ve Spojených Státech se mírně zvýšil na 51,4 %. Titul v před-obchodní fázi reaguje 1,1% růstem na 62,2 USD.

11:21

Electrolux přidává 9 %

Švédský přední výrobce domácích spotřebičů vykázal tržby za 1Q ve výši 28,1 mld. SEK oproti odhadům 28,6 mld. SEK. Výrazného pozitivního překvapení byli investoři svědky na úrovni zisku na akcii, kde výsledek 3,03 SEK podstatně překonal predikce nastavené na 2,4 SEK. Společnosti se dařilo zejména na trhu Severní Ameriky, přičemž pro tento region byl rovněž ze strany managementu navýšen celoroční výhled.  CEO společnosti Samuelson zdůraznil pokračující produktové zaměření na vestavěné kuchyňské spotřebiče, prémiové pračky a sušičky. Titul na výsledky reaguje růstem o 9,4 % na 232,8 SEK.

10:01

Eurodolar nadále sílí

Nejobchodovanější měnový pár, podpořený příznivými čísly z německého trhu práce, dnes navazuje na růsty posledních dní. Počet nezaměstnaných za duben se v Německu snížil o 16 000 osob v porovnání s očekáváným růstem nezaměstnaných o 1 000. Obchodníci nyní vyhlížejí představení prvních konkrétnějších čísel týkajících se vývoje zámořského HDP za 1Q letošního roku v 14:30 SEČ. Eurodolar aktuálně přidává 0,3 % na 1,136 EUR/USD.

9:35

Deutsche Bank po výsledcích roste

Čistý zisk největší německé banky v rámci prvního čtvrtletí meziročně poklesl o 58 % na 236 mil. EUR, čímž překonal konsensem analytiků predikovanou ztrátu ve výši 484 mil. EUR. Na úrovni tržeb došlo k meziročnímu 22% poklesu na 8,07 mld. EUR oproti odhadovaným 7,66 mld. EUR. Hospodářské výsledky byly negativně ovlivněny tržními turbulencemi prvních dvou měsíců tohoto roku, způsobených obavami investorů o kondici globální ekonomiky, výraznými propady cen ropy a prostředím nízkých úrokových sazeb. Tržby z obchodování, což je klíčová aktivita banky, meziročně poklesly o 29 %. Management oznámil propuštění 9 000 zaměstnanců, odklon od rizikových aktiv a omezení výplaty dividend, to vše v zájmu obnovení důvěry investorů a profitability společnosti. Titul reaguje na zveřejněné výsledky 4% růstem na 17,38 EUR.

8:40

Airbus ztrácí 6 %

Přední francouzský výrobce letadel vykázal za 1Q tržby ve výši 12 mld. EUR v souladu s očekáváním. Na úrovni zisku EBIT výsledek 501 mil. EUR překonal predikce analytiků ve výši 473 mil. EUR. Reportovaný 23% meziroční pokles zisku za první čtvrtletí je částečně způsoben zpožděním dodávek tryskových letadel.  Zároveň nově objevené problémy s vojenským dopravním letadlem A400M mohou mít negativní dopad na budoucí tržby. Právě letoun A400M trápí představitele Airbusu dlouhodobě, kromě zpožděných dodávek došlo v loňském roce k nehodě jednoho kusu způsobené výpadkem napájení tří motorů současně. Titul reaguje poklesem o téměř 6 % na 55 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 28.4.2016

Evropské trhy zakončily včerejší poklidnou seanci za podprůměrných objemů obchodů mírným růstem, kdy německý DAX připsal 0,4 % na 10 300 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 uzavřel o 0,3 % výše na 3 130 bodech.

Celý komentář
7:51

Evropa mírně v červeném

Úvod dnešního obchodního dne se na starém kontinentu nese v duchu mírných poklesů. Německý DAX ztrácí 0,6 % na 10 235 bodů, přičemž stejnou relativní změnou si prochází i širší EURO STOXX 50, který se aktuálně nachází na 3 112 bodech. Evropské trhy tak navazují na nepříznivý vývoj v Asii, kde japonská centrální banka překvapivě nenavýšila program kvantitativního uvolňování, na což tamní index Nikkei 225 reagoval poklesem o 3,6 % na 16 666 bodů.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.