Zpravodajství

Komentář

Nervózní vyčkávání na Fed? Dnes ne!

Stejně jako včera tak i dnes na trzích panuje klidná nálada a nic na tom nemění ani očekávání výstupu z dvoudenního zasedání měnového výboru amerického Fedu. Důvodem je zřejmě skutečnost, že report nebude okořeněn rétorickým cvičením Janet Yellenové a investoři se o možných novinkách dozví p...

Celý komentář
14:26

Zámořské trhy otevírají poklesy

Americké akciové indexy zahajují středeční obchodní seanci poklesy. Index S&P 500 i DJIA odepisují 0,1 % na 2 087, respektive na 17 950 bodů. Technologický NASDAQ pak ztrácí 1,2 % na 4 399 bodů. Třetí významný zámořský index ztrácí především díky výrazným poklesům akcií společnosti Apple, která poprvé po 13 letech zaznamenala úbytek tržeb a Twitter, jejíž výnosy rovněž skončily pod tržními odhady.

13:49

Společnost Goodyear zveřejnila výsledky hospodaření

Dnes zveřejněné výsledky hospodaření společnosti Goodyear za 1Q 2016 zůstaly za tržními odhady. Největší americký výrobce pneumatik zaznamenal větší než očekávaný pokles výnosů. Ty v prvním čtvrtletí dosáhly výše 3,69 mld. USD (predikce byly nastaveny na 3,92 mld. USD). Jedná se tak o 8,3% propad oproti loňskému roku. Špatné výsledky jsou způsobeny především snížením tržeb v Americe, která pro společnost představuje klíčové odbytiště (pokles výnosů v tomto regionu činil 13 %). Čistý zisk na akcii pak dosáhl výše 68c, přičemž ve stejném období v loňském roce připadalo 82c na akcii. Titul před-obchodní fázi ztrácí téměř 7 % na 30,5 USD.

12:31

Comcast překonal očekávání

Společnost Comcast dnes zveřejnila výsledky hospodaření za první čtvrtletí, které překonaly očekávání analytiků. Americký kabelový gigant reportoval zisk na akcii ve výši 84c, což představuje 3,6% růst oproti stejnému období v loňském roce (odhady byly nastaveny na úrovni 79c na akcii). Tržby společnosti činily 18,8 mld. USD oproti predikovaným 18,6 mld. USD. Titul v před-obchodní fázi přidává 1,7 % na 62,1 USD.

12:04

Australský dolar pod tlakem

Australský dolar oslabuje poté, co australský index spotřebitelských cen za první kvartál vykázal hodnoty pod odhady analytiků. Nižší než očekávaná inflace vzbuzuje v investorech obavy o snižování úrokových sazeb australskou centrální bankou a AUD se tak ocitnul pod tlakem, díky čemuž oslabuje vůči všem významným světovým měnám. Měnový pár AUD/USD aktuálně ztrácí 1,9 % na 0,76 AUD/USD, proti společné evropské měně se pak australský dolar obchoduje při 2% poklesu za 0,67 AUD/EUR.

10:13

Ropa dnes táhne energetické tituly vzhůru

Obchodování na evropských burzách probíhá dnes za podprůměrných objemů v bočním trendu. Německý DAX aktuálně prochází spíše kosmetickým růstem o 0,2 % na 10 279 bodů, přičemž stejný relativní pohyb zažívá i široký EURO STOXX 600, který se aktuálně nachází na 347,8 bodech. Trhy tak vyčkávají na výsledek dnes končícího zasedání americké centrální banky Fed. Nejvíce se dnes daří titulům navázaným na ceny ropy. Naopak nedaří se sektoru financí, zejména pojišťovnám, které ovlivnil negativní výhled německé zajišťovny Munich Re.

9:19

EPH upouští od veřejné nabídky EP Infrastructure

Energetický a průmyslový holding se rozhodl nepokračovat v procesu prodeje podílu v EPIF formou IPO na pražské burze. Případný prodej tak zřejmě proběhne formou bilaterální transakce s globálními investory. Jedná se tak o negativní zprávu pro pražskou burzu, která dlouhodobě trpí poklesem objemu obchodů.

8:59

CME po zveřejnění výsledků ztrácí 3 %

Mediální skupina CME, vlastnící mimo jiné televizní stanici Nova, reportovala tržby 129 mil. USD v souladu s odhady. Zaznamenala však ztrátu 40,7 mil. USD, která poměrně výrazně převýšila predikovanou ztrátu ve výši 21,9 mil. USD. Pozitivním faktorem je růst volného cash flow, které se meziročně zvýšilo o 88 % na 46,2 mil. USD, ovšem za cenu snížení investic. Společnosti se daří pomalu zvyšovat podíl na 2 největších trzích, tedy v ČR a Rumunsku, což pomohlo navýšit tržby z prodeje reklamy meziročně o 4 %. Dle vyjádření managementu budou všechny přebytečné prostředky použity na snížení velmi vysokého zadlužení. Titul, na pražské burze obchodovaný jako CETV, aktuálně ztrácí 3 % na 65,3 CZK.

8:37

Adidas po výsledcích silně roste

Německý výrobce sportovních potřeb představil v rámci 1Q tržby ve výši 4,8 mld. EUR, čímž poměrně výrazně překonal predikce nastavené na 4,5 mld. EUR. Zároveň představitelé navýšili výhled pro letošní rok, zejména z důvodu vysokých prodejů před blížícím se fotbalovým šampionátem Euro 2016. Nově je očekáván růst čistého zisku o 15-18 % oproti dříve odhadovaným 10-12 %. Navýšení výhledu představuje výzvu pro budoucího CEO společnosti Rorsteda, který v srpnu nahradí ve funkci Herberta Hainera. Titul, jako nejvíce rostoucí akcie z indexu DAX, aktuálně přidává 6,6 % na 114,7 EUR.

8:08

Apple reportoval pokles tržeb

Zámořský výrobce prémiové elektroniky svými výsledky za druhý kvartál fiskálního roku výrazně zklamal. Poprvé po téměř 13 letech vykázal pokles tržeb, jejichž výše dosáhla 50,6 mld. USD, přičemž konsensuální odhad analytiků činil 52 mld. USD. Rovněž reportovaný zisk na akcii 1,9 USD zaostal za predikovanými 2 USD. Problémem je zejména snižující se poptávka po nových modelech telefonů iPhone, jejichž prodeje v uplynulém kvartále poklesly o 16 %. Důvodem je mimo jiné i zpomalující čínská ekonomika a nasycený trh, který se začíná podobat tomu s osobními počítači. Zejména pro rozvíjející se trhy byl v březnu představen levnější model iPhone SE. Objevuje se však obava, že by jeho prodeje mohly kanibalizovat dražší modely iPhone 6. Titul v po-obchodní fázi zareagoval výrazným téměř 8% poklesem na 96,1 USD.

Komentář

Ranní komentář k 27.4.2016

Včerejší obchodní seance na evropských akciových trzích probíhala v bočním trendu, přičemž německý DAX nakonec odepsal 0,3 % na 10 260 bodů a širší EURO STOXX 50 přidal 0,1 % na 3 121 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.