Zpravodajství

Komentář

Trhy v očekávání výstupů ze zítřejšího zasedání Fed

Dnešní vývoj hlavních akciových indexů je charakteristický poměrně nízkou volatilitou a relativním klidem. Důvodem je především vyčkávání investorů před zítřejším zasedání americké centrální banky Fed. Centrem zájmu bude především rétorika ohledně úrokových sazeb. Bank of America například očekáv...

Celý komentář
14:25

Zámořské trhy otevírají v zeleném

Oba hlavní akciové indexy ve Spojených státech v úvodu obchodování připisují mírné zisky, konkrétně široký S&P 500 roste o 0,4 % na 2 091 bodů, zatímco technologický Nasdaq přidává 0,1 % na 4 478 bodů. Nejlepší výkonností se těší sektor materiálů, energetiky a průmyslu. Růst akciových trhů je podpořen zpevňujícími cenami ropy, přičemž americký lehký typ WTI přidává 2 % na 43,5 USD/barel.

13:30

Eurodolar na růstové vlně

Nejobchodovanější měnový pár dnes po zveřejnění zámořských objednávek dlouhodobé spotřeby sílí. Po únorovém 3% propadu objednávky v březnu vzrostly o 0,8 % a zaostaly tak za odhadovaným posílením o 1,9 %. Eurodolar v reakci přidává 0,6 % na 1,133 EUR/USD.

13:10

Solidní výsledky Procter & Gamble

Výrobce spotřebního zboží představil hospodářské výsledky za 3Q fiskálního roku na horní hranici odhadů analytického konsensu. Zisk na akcii dosáhl 86c, čímž překonal predikce ve výši 82c. V souladu s očekáváním společnost reportovala tržby ve výši 15,8 mld. USD, což značí téměř 7% meziroční pokles. Snižující se prodeje pomáhají brzdit nákladové škrty a mírný nárůst cen. Zároveň dochází k zúžení širokého portfolia výrobků, přičemž P&G se soustředí primárně na silně rostoucí značky jako Gillette či Pampers. Negativní vliv má silný dolar a vysoce konkurenční prostředí, díky čemuž společnost ztrácí podíl na domácím trhu. Titul se v před-obchodní fázi nachází bez výraznějšího pohybu na úrovni 81,5 USD.

12:24

T-Mobile US představil výsledky nad očekávání

Třetí největší zámořský mobilní operátor v rámci 1Q vykázal tržby ve výši 8,6 mld. USD, čímž překonal odhady nastavené na 8,4 mld. USD. Na úrovni zisku EBITDA reportoval 2,7 mld. USD oproti predikcím 2,1 mld. USD. Společnost zaznamenala již sedmé čtvrtletí v řadě, kdy se jí podařilo získat více než 1 milion nových zákazníků. Dobré výsledky jsou důkazem úspěšné implementace strategie CEO Legera, zahrnující důraz na propagaci skrze sociální sítě a zavedení služby Binge On, díky níž mohou uživatelé sledovat videa bez dopadu na jejich datový limit. Titul v před-obchodní fázi přidává 2,7 % na 42,3 USD.

9:10

ThyssenKrupp ponorky Austrálii nedodá

Německý ocelářský a technologický podnik prohrál v soutěži o dodávku 12 ponorek pro australskou vládu. Zakázka v hodnotě 39 mld. USD byla přidělena francouzské společnosti DCNS Group, jejíž nabídka dle slov australského premiéra Turnbulla nejlépe odpovídala nastaveným požadavkům. Společnost ThyssenKrupp rozhodnutí respektuje a přeje oběma stranám úspěšnou realizaci zakázky. Dle slov představitelů má společnost solidní množství objednávek, díky kterým divize ponorek dokáže splnit předsevzaté cíle. Titul reaguje 2,3% poklesem na 20,35 EUR.

8:38

UPM přidává téměř 10 %

Finská papírenská společnost v rámci představených výsledků za 1Q výrazně předčila odhady na úrovni zisku EBITDA. Vykázaná hodnota 403 mil. EUR podstatně překonala očekávání nastavené na 363 mil. EUR. Vykázané tržby 2,45 mld. EUR naopak za predikcemi mírně zaostaly. Management ve svém výhledu očekává pokračující zlepšení profitability i v dalších kvartálech, zejména díky příznivě se vyvíjející se poptávce. Rovněž se pozitivně projevují i snahy o snížení nákladů. Titul aktuálně připisuje 9,7 % na 16,35 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 26.4.2016

Včerejší evropská obchodní seance navázala na mírné poklesy z konce minulého týdne, přičemž německý DAX odepsal 0,8 % na 10 294 bodů. Obdobnou výkonnost předvedl i širší EURO STOXX 50, který uzavřel na 3 118 bodech.

Celý komentář
8:00

O2 Czech Republic po výsledcích mírně roste

Telekomunikační společnost oznámila tržby ve výši 9,03 mld. CZK, čímž mírně zaostala za predikcemi 9,14 mld. CZK. Tržby byly ovlivněny nižšími výnosy z hlasových služeb a fixních datových služeb, zejména z důvodu silné konkurence v segmentu firemních zákazníků. Negativně působí rovněž regulace cen roamingu ze strany evropských orgánů. Naopak na úrovni zisku EBIT výsledek 2,5 mld. CZK překonal odhady nastavené na 2,35 mld. CZK. Pozitivní je v tomto ohledu zejména pokračující redukce nákladů. Titul aktuálně připisuje 0,2 % na 246 CZK.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.