Zpravodajství

Komentář

Trhy drží své zisky před zasedáním Fed a BoJ

Do dnešního dne akciové trhy v Evropě vstoupily mírnými poklesy, když navázaly na poklesy na asijských trzích. Zde klesalo všech 10 sektorů obsažených v indexu MSCI Asia Pacific, pravděpodobně v souvislosti s poklesem ceny ropy. Dalším důvodem zpomalení nedávného růstu trhů je také...

Celý komentář
14:34

Zámořské trhy otevírají mírnými poklesy

Všechny významné americké akciové indexy vstupují do dnešního obchodního dne mírnými poklesy. Index S&P 500 aktuálně ztrácí 0,5 % na 2 080 bodů, technologický NASDAQ 100 odepisuje 0,3 % na 4 457 a DJIA klesá o 0,7 % na 17 884 bodů. Nedaří se především energetickému sektoru z důvodu mírného poklesu cen ropy (americká lehká ropa WTI se aktuálně obchoduje při 0,6% poklesu za 43,4 USD/barel).

13:51

Akcie Electricite de France SA pod tlakem

Francouzská společnost Electricite de France SA, zabývající se výrobou a distribucí elektřiny, dnes oznámila plán na prodej nových akcií v hodnotě 4 mld. EUR a prohloubení škrtů v provozních výdajích největší evropské energetické společnosti. Titul na tyto informace zareagoval prudkým poklesem o 7,5 % na 11,3 EUR.

13:07

Japonský jen koriguje ztráty

Japonský jen koriguje ztráty ze závěru minulého týdne a dnešního dopoledne, kdy se měnový pár USD/JPY dostal na úroveň třítýdenních maxim. Japonská měna se v pátek ocitla pod tlakem poté, co Bank of Japan prohlásila, že nadále zamýšlí pokračovat v intervencích. JPY nyní tyto ztráty koriguje a měnový pár USD/JPY aktuálně ztrácí 0,6 % na 111,1 USD/JPY.

12:30

Akcie těžebních společností táhnou evropské trhy dolů

Evropské akciové indexy během dnešního obchodování klesají. Německý DAX aktuálně ztrácí 1 % na 10 270 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,9 % na 3 113 bodů. Nedaří se především těžebním společnostem, jako BHP Billiton či Anglo American Plc., jejichž akcie zaznamenávají ztráty z důvodu poklesu cen mědi. BHP Billiton dnes ztrácí 3,28 % na 20,3 AUD, akcie Anglo American se nyní obchdují při 6,4% poklesu za 685,5 GBp.

12:10

Akcie společnosti Philips klesají

Akcie nizozemského výrobce elektroniky klesají nejvíce za posledních osm měsíců po oznámení plánu na umístění akcií divize osvětlení na trh. Společnost Philips zřejmě IPO upřednostní před přímým prodejem divize, který rovněž zvažovala, a podle CEO Frans van Houtena by k němu mohlo dojít velmi brzy. Titul aktuálně ztrácí 5,1 % na 23,8 EUR.

9:02

Ocenění akcií GE Money Bank proběhne už v příštím týdnu

Tržní kapitalizace GE Money Bank by se měla pohybovat v rozpětí 35-43 mld. CZK, přičemž jedna akcie bude nejspíše oceněna na 68-85 CZK. K určení konkrétní výše dojde 5. května, přičemž prvním obchodním dnem bude nejspíše už pátek příštího týdne. GE Money Bank se po transakci přejmenuje na MONETA Money Bank. 

7:27

Evropské burzy zahajují obchodování na červené nule

Akciový index EURO STOXX 50 krátce po otevření burz odepisuje pouze necelé 2 body na 3140 bodů, což znamená zahájení na červené nule. Hůře se daří německému  indexu DAX, který odepisuje 0,4 % na 10 332 bodů. Negativní vývoj je dán zejména pokračujícím poklesem cen akcií automobilek (Daimler -1,5 % na 62,3 EUR; Volkswagen -2,6 % na 122,2 EUR). 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.