Zpravodajství

Komentář

Lehký výběr zisků

Na začátku dne se německý index DAX pohyboval v zelených číslech a na nejvyšší úrovni od začátku roku, ovšem poté zamířil do lehkého záporu. Někteří investoři možná vybírali zisky před konferencí guvernéra Evropské centrální banky, která proběhla ve 14:30. Sazby se měnit nebudou, ale vyhodno...

Celý komentář
13:58

Verizon negativně ovlivněn stávkou zaměstnanců

Největší zámořský poskytovatel bezdrátových komunikačních služeb představil výsledky za 1Q letošního roku. Očištěný zisk na akcii byl reportován ve výši 1,06 USD, což v podstatě potvrdilo dřívější odhady analytického konsensu. Tržby ve výši 32,2 mil. USD mírně zaostaly za predikcemi, které byly nastaveny na 32,5 mil. USD. Zdárně probíhají promoční akce s tablety, díky nimž dokázal Verizon získat 640 000 nových zákazníků. Investory však znepokojilo varování managementu společnosti ohledně patové situace mezi nimi a 39 000 stávkujícími zaměstnanci, která bude mít zatím nevyčíslený negativní dopad na ziskovost v 2Q. Titul v reakci ztrácí 2,6 % na 50,4 USD.

13:11

Eurodolar po Draghiho slovech sílí

Společná evropská měna se v návaznosti na probíhající tiskovou konferenci guvernéra ECB obchoduje za výrazné volatility. Draghi opět zdůraznil riziko poklesu spotřebitelských cen v následujících měsících. Dle jeho slov zůstanou úrokové sazby na nízkých úrovních ještě dlouhou dobu, přičemž program QE poběží nejméně do března 2017. Před jeho zrušením budou centrální bankéři chtít vidět rostoucí inflační tlaky. Eurodolar aktuálně připisuje 0,5 % na 1,138 EUR/USD.

12:53

Výsledky General Motors nad očekávání

Detroitský výrobce automobilů svými výsledky za 1Q investory pozitivně překvapil. Na úrovni zisku na akcii vykázal 1,26 USD, čímž poměrně výrazně překonal odhady nastavené na 99c. Rovněž reportované tržby 37,3 mld. USD překonaly predikce ve výši 35,6 mld. USD. Dle slov managementu společnost těží z rostoucí poptávky po luxusních vozech v Číně. Rovněž se GM daří ve Spojených Státech, zejména díky prodejům vozů typu SUV a nákladních automobilů. Titul v před-obchodní fázi přidává 3,5 % na 33,3 USD.

11:50

ECB ponechala úrokové sazby beze změny

Právě vyhlášený výsledek zasedání ECB investory nepřekvapil. Klíčové úrokové sazby zůstávají beze změny. Akciové trhy na report výrazněji nereagují a vyčkávají na tiskovou konferenci guvernéra Draghiho, která bude probíhat od 14:30.

9:40

Akcie Volkswagenu navazují na včerejší růsty

Německý producent automobilů se rozhodl vyčlenit nejméně 10 mld. USD na nároky pocházející z civilních žalob vlastníků dieselových automobilů postižených aférou Dieselgate. Došlo tak k uklidnění investorů, neboť zmíněný obnos by měl pokrýt většinu dopadu kauzy na zámořském trhu. Zástupci společnosti stále vyjednávají s americkým regulátorem na přijatelném řešení. Rýsuje se dohoda na kompenzaci ve výši 5 000 USD za jednotlivý automobil, což je výrazně více než původně avizovaných 1 000 USD za postižený vůz. Titul za zvýšených objemů obchodování připisuje 5,2 % na 127,1 EUR.

7:45

Evropské akcie před zasedáním ECB mírně rostou

Akciové burzy starého kontinentu dnes ráno otevírají mírnými zisky, kdy německý DAX přidává 0,3 % na 10 448 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 roste o 0,1 % na 3 147 bodů. ECB na dnešním zasedání pravděpodobně ponechá nastavení úrokových sazeb beze změny. Guvernér Mario Draghi v rámci své tiskové konference zřejmě detailněji přiblíží způsob implementace v březnu představených opatření.

Komentář

Ranní komentář k 21.4.2016

Evropské akciové trhy i včera pokračovaly v nastaveném býčím trendu, kdy německý DAX připsal 0,7 % na 10 421 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 uzavřel za 1% růstu na 3 143 bodech.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.