Zpravodajství

Komentář

Výsledková sezóna pomáhá akciovým indexům zpět na letošní maxima

Po vydařeném začátku výsledkové sezóny se americkým trhům podařilo uzavřít včerejší obchodní seanci se slušnými zisky. Index S&P 500 zavřel poprvé od začátku prosince nad 2.100 body a index Dow Jones Industrial Average se dostal nad důležitou úroveň 18.000 bodů. Trhům kromě výsledkové sezóny ...

Celý komentář
13:29

Akcie Volkswagenu prudce rostou

Akcie německé společnosti Volkswagen dnes rostou v reakci na vyjádření managementu společnosti, ve kterém byla odmítnuta nutnost soudního slyšení v USA kvůli aféře Dieselgate. Podle vedení automobilového výrobce by měla postačit oprava vozů s nevyhovujícími emisemi. Titul aktuálně přidává 7,5 % na 121,8 EUR.

12:22

Společnost Abbott Laboratories zveřejnila hospodářské výsledky za první kvartál

Americká firma Abbott Laboratories podnikající v oboru zdravotní péče vydala výsledky hospodaření za první čtvrtletí, které mírně překonaly očekávání. Společnost reportovala zisk na akcii ve výši 41 centů (odhady analytiků hovořily o 39 centech na akcii). Výnosy společnosti pak činily 4,89 mld. USD, oproti odhadovaným 4,78 mld. USD. Titul v předobchodní fázi reaguje růstem o 3,8 % na 45,5 USD.

10:12

Těžební společnosti snižují odhady produkce železné rudy

Největší těžební společnost na světě BHP Billiton snížila výhledy na produkci železné rudy ve svých australských dolech o 4 % z důvodu špatného počasí a oprav železniční sítě v Austrálii. Připojila se tak k britskému těžaři Rio Tinto, který snížil odhady vytěžené rudy ze stejných důvodů již včera. Tento plánovaný pokles produkce má, společně s dobrými čínskými makrodaty pozitivní vliv na ceny železné rudy. Akcie Rio Tinto tak aktuálně přidávají 3,7 % na 2 418 GBp, BHP Billiton pak roste o 3,4 % na 20,3 AUD.

8:36

Prodeje společnosti Heineken překonaly očekávání

Akcie holandské společnosti Heineken pozitivně reagují na dnes zveřejněné informace o růstu objemů dodávek piva, které více než dvojnásobně překonaly očekávání analytiků. Třetímu největšímu výrobci piva na světě se daří především v Asii, kde společnost zaznamenala zvýšení prodejů o 23 %. Vyšší poptávku v Asii primárně způsobily oslavy vietnamského a čínského nového roku. Titul aktuálně připisuje 1,6 % na 84,5 EUR. 

8:01

Evropské akciové trhy otevírají mírnými poklesy

Všechny sledované evropské akciové indexy vstupují do dnešní obchodní seance mírnými poklesy. Německy DAX aktuálně ztrácí 0,1 % na 10 337 bodů, EURO STOXX 50 odepisuje 0,3 % na 3 101 bodů a EURO STOXX 600 zaznamenává 0,2 % pokles na 348 bodů. Indexy táhne dolů především sektor energií, který je zasažen dnešními snižujícími se cenami ropy. Americká lehká ropa WTI dnes zatím klesá o 2,8 % na 39,9 USD za barel, ropa Brent se pak obchoduje za 42,9 USD/barel při 2,6% poklesu.

Komentář

Raní komentář k 20.4.2016

Včerejší obchodní seance na akciových trzích v Evropě se nesla v duchu poměrně výrazného růstu. Německý Index DAX zakončil obchodování na úrovni 10 349 bodů, což představuje posílení o téměř 2,3 %. Celoevropský EURO STOXX 50 pak vykázal růst o 1,6 % na 3 113 bodů. Tento v...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.