Zpravodajství

Komentář

Smíšené pocity na evropských trzích

Před začátkem dnešního obchodování se očekávalo výrazněji negativnější otevření evropských burz v reakci na nedělní zasedání zemí OPEC a dalších významných těžařů ropy. Zástupci těchto regionů se totiž nedokázali dohodnout na zastropování těžby na úrovni ze začátku letošního roku. Americká l...

Celý komentář
14:58

Firma Hasbro zveřejnila výsledky za 1Q

Akcie americké společnosti Hasbro rostou po zveřejnění výsledků hospodaření za první čtvrtletí. Druhý největší zámořský výrobce hraček vykázal zisk na akcii ve výši 38 centů a překonal tak odhady analytiků, které byly stanoveny na 24 centů na akcii. Oproti prvnímu kvartálu roku 2015 pak vzrostl čistý zisk o více než 80 %. Dobré hospodářské výsledky společnosti výrazně podpořila především rostoucí poptávka po akčních figurkách „Star Wars“ a panenkách „Disney Princess“. Akcie Hasbro dnes přidávají 4,7 % na 86,3 USD.

14:19

Morgan Stanley překonala očekávání

Zámořská banka Morgan Stanley dnes zveřejnila hospodářské výsledky za první čtvrtletí, které překonaly očekávání. Připojila se tak k dalším velkým americkým finančním institucím, které za první kvartál překonaly odhady analytiků, především díky snižování nákladů. Čistý zisk společnosti za první čtvrtletí klesl oproti stejnému období v loňském roce o 53 % na 1,13 mld. USD, což představuje zisk na akcii ve výši 55 centů (odhadovaný zisk na akcii činil 47 centů). Titul reaguje růstem o 0,8 % na 26 USD.

14:13

CK Hutchison Holdings neuspěl s nabídkou na převzetí O2 U.K.

Akcie španělské společnosti Telefonica dnes zaznamenaly pokles způsobený neúspěšnou nabídkou na převzetí její britské dceřiné společnosti O2 U.K. ze strany CK Hutchison Holdings. Obchod za 14,5 mld. dolarů byl vetován Evropskou komisí a britským antimonopolním úřadem. Akcie španělského mobilního operátora aktuálně ztrácí 3,2 % na 9,3 EUR.

13:52

Letecké společnosti podpořeny nižšími cenami ropy

Letecké společnosti profitují z dnešního poklesu cen ropy, který způsobilo neúspěšné jednání členů organizace OPEC o zmrazení produkce. Nejvíce dnes posilují akcie britských společností FlyBe (o 1,8 % na 58 GBp) a EasyJet (o 2,35 % na 1481 GBp). Akcie známého nízkonákladového leteckého přepravce EasyJet jsou pak rovněž pozitivně ovlivněny i spekulacemi o blížící se nabídce na převzetí letecké společnosti Monarch ze strany EasyJet.

13:16

Na akcie společnosti TUI bylo zvýšeno investiční doporučení

Na akcie německé společnosti TUI, podnikající v oblasti turismu a cestovního ruchu, bylo zvýšeno investiční doporučení. Německá banka Berenberg zvýšila toto doporučení na "koupit" z předchozího "držet". Titul na nové informace zareagoval 4,1% růstem na 13,6 EUR.

12:45

Komoditní měny oslabují, japonský jen přidává

Kanadský i australský dolar oslabují poté, co se země vyvážející ropu nedokázaly dohodnout na zmrazení produkce během jednání, které se uskutečnilo o tomto víkendu v katarském Daúhá. Měnový pár USD/CAD dnes přidává 0,5 % na 1,29 USD/CAD. Australská měna pak vůči americkému dolaru aktuálně oslabuje o 0,2 % na 0,77 AUD/USD. Na této situaci naopak profituje japonský jen, který je investory považován za bezpečný přístav. Měnový pár USD/JPY ztrácí 0,2 % na 122,23 USD/JPY.

9:29

Apple údajně čelí poklesu zájmu o iPhone 6S

Dle japonských médií musel Apple přikročit ke snížení objednávek nových dílů pro iPhone 6S a iPhone 6S Plus z důvodu nižší než dříve očekávané poptávky po těchto smartphonech. Zda se tyto informace zakládají na pravdě či nikoliv, se investoři dozvědí už příští pondělí, kdy management zveřejní výsledky hospodaření za 1Q letošního roku. 

8:10

Schůzka v Daúhá nic nového nepřinesla

Nedělní jednání v Daúhá se protáhlo o deset hodin nad plánovaný harmonogram, nicméně ani tak se nepodařilo dospět k dohodě. Saúdská Arábie totiž stále podmiňuje zastropování své produkce tím, že k tomu přikročí i ostatní významní těžaři, Írán nevyjímaje. Ten to však dlouhodobě odmítá. Cena ropy typu Brent na odmítavé stanovisko reagovala poklesem o téměř 7 %, aktuálně -4 % na 41,4 USD/barel. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.