Zpravodajství

14:43

Zámořské trhy otevírají mírnými poklesy

Americké akciové indexy zahájily páteční obchodování poklesy. Index S&P 500 aktuálně ztrácí 0,1 % na 2 081 bodů, stejnou výkonnost vykazuje i technologický NASDAQ, který se nyní nachází na 4 549 bodech. Negativně na zámořské trhy působí dnes reportovaná makrodata. Americká průmyslová produkce se meziměsíčně snížila o 0,6 %, indikátor spotřebitelské důvěry pak dosáhl hodnoty 89,7 bodů, přičemž odhad byl na úrovni 92 bodů.

14:04

Meziměsíční průmyslová produkce v USA poklesla

Průmyslová produkce v USA klesla meziměsíčně o 0,6 %. Vykázala tak o něco horší výsledky, než byly očekávány konsensem analytiků, který odhadoval pokles pouze o 0,1 %. Jedná se tak již o šestý pokles tohoto ukazatele za posledních sedm měsíců. Americký průmyslový sektor trpěl v poslední době především díky silnému dolaru, zpomalujícímu tempu růstu globální ekonomiky a nízkým cenám ropy, které snížily kapitálové investice v energetickém sektoru. Zámořské akciové indexy na nová data zatím příliš nereagují.

12:53

Citigroup překonala očekávání

Americká banka Citigroup zveřejnila výsledky hospodaření za první čtvrtletí, které překonaly očekávání trhu.  Společnost reportovala provozní výnosy ve výši 17,6 mld. USD oproti předpokládaným 17,5 mld. USD. Lepší výsledek vykázal i zisk připadající na akcii, který činí 1,1 USD, přičemž  tržní odhady se pohybovaly na úrovni 1,03 USD. Titul v předobchodní fázi reaguje růstem o 2,2 % na 46 USD.

11:54

Australskému dolaru se daří

Pozitivní makrodata z Číny, solidní výsledky pracovního trhu v Austrálii a vyvrácení obav o dobrou kondici australských komerčních bank ze strany tamní centrální banky podporují australský dolar, který tak posiluje již pátý den v řadě. Měnový pár AUD/USD dnes roste o 0,3 % na 0,7724 AUD/USD.

9:16

Pravděpodobnost převzetí SABMiller ze strany Anheuser-Busch InBev se zvyšuje

Akcie společnosti Anheuser-Busch InBev rostou poté, co největší pivovarnický koncern světa přislíbil vytvoření fondu na podporu pivovarnického průmyslu a pracovních míst v Jihoafrické republice. Fond by měl spravovat prostředky ve výši 69 mil. USD a jeho cílem bude poskytování finanční pomoci novým jihoafrickým farmám pěstujícím základní suroviny pro výrobu piva. Společnost se rovněž při jednání se zástupci tamní vlády vyslovila pro zachování pracovní míst na současných úrovních po dobu následujících pěti let. Koncern, do nějž spadá například i americký Budweiser, si od tohoto kroku slibuje schválení jeho nabídky na převzetí SABMiller. Titul dnes přidává 2,5 % na 112,9 EUR.

8:45

Carrefour zveřejnil výsledky za 1Q

Největší francouzský maloobchodní řetězec svými výsledky hospodaření za první čtvrtletí mírně překonal tržní očekávání. Na úrovni tržeb společnost reportovala 20,1 mld. EUR, přičemž odhady byly stanoveny na 20 mld. EUR. Výrazné navýšení odbytu zaznamenal Carrefour především v Brazílii, kde tržby za první kvartál vzrostly téměř o 10 % ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce. Titul na tyto informace reaguje růstem o 4 % na 26,2 EUR.

Komentář

Raní komentář k 15.4.2016

Technická korekce, kterou si evropské akciové indexy prošly začátkem tohoto měsíce, neměla příliš dlouhého trvání. Trh již překonal úrovně, na nichž se nacházel začátkem dubna. Německý DAX během včerejší obchodní seance přidal 0,7 % a přibližuje se k hranici 10 100 bodů. Celoevropský ak...

Celý komentář
6:59

Prodeje automobilů v Evropské unii rostou 31. měsíc v řadě

Ve srovnání s loňským březnem vzrostl počet registrací nových osobních vozů v EU o 6 % na úroveň 1,7 milionu, což se blíží hodnotám dosaženým v předkrizovém roce 2007. Nejvyšší nárůsty byly zaznamenány na italském trhu (+17,4 %) a ve Francii (+7,5 %), zatímco registrace ve Španělsku a Německu zůstaly prakticky na loňských úrovních. V tuzemsku bylo v březnu registrováno 22 800 nových vozů, což představuje téměř 8% y/y nárůst. Koncern Volkswagen, zasažený aférou Dieselgate, snížil v rámci EU svůj tržní podíl na 23,4 %, což představuje nejnižší úroveň od roku 2011.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.