Zpravodajství

Komentář

Jaro přineslo na trhy zelenou barvu

Dnešní obchodování se v Evropě nese v pozitivním duchu, a to i přes už tak robustní více než 2% růsty, které jsme zde měli možnost vidět včera. Německý index DAX již v závěru včerejšího obchodování překonal psychologickou hladinu 10.000 bodů. Dnes pokračuje v růstu a atakuje hladin...

Celý komentář
13:16

Protiinflační rizika v USA rostou

Během prosince došlo v USA k růstu spotřebitelské inflace pouze o 0,1 % m/m, přičemž tržní odhady počítaly s posílením o 0,2 % m/m. Slabší růst cenové hladiny jen potvrzuje správnost změny v přístupu Fed, který nebude zvyšovat úrokové sazby tak rychlým tempem, jak ještě na konci loňského roku avizoval. 

10:01

Blíží se konec nároku na letošní dividendu O2

Jen do tohoto pátku se budou na BCPP obchodovat akcie společnosti O2 s nárokem na dividendu ve výši 16 CZK. Fyzická výplata je naplánována na 19. května. 

6:43

S&P 500 na novém letošním maximu

Během včerejšího obchodování posílil americký akciový index S&P 500 o 1 % a zavřel tak na 2083 bodech. Jde o nojvyšší úroveň, jakou jsme měli v letošním roce možnost pozorovat. K historickým rekordům schází tomuto indexu již pouze 2,4 %. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.