Zpravodajství

14:01

Americké akcie na letošních maximech

Růstový sentiment se z evropského kontinentu přenáší i na zámořské burzovní parkety. Sledovaný index S&P 500 se aktuálním 0,6% růstem dostává na letošní maxima, konkrétně na hodnotu 2074 bodů. Nejlépe si vede sektor financí, následovaný informačními technologiemi a spotřebním zbožím, naopak nejhůře se vyvíjí sektor utilit, který souhrnně ztrácí 0,6 %. 

12:48

Růst dolaru brzdí vyhlášená makrodata

Americký dolar dnes sílí prakticky vůči všem hlavním měnám s výjimkou britské libry, která si hájí své pozice bez výraznějšího pohybu. Před několika minutami zveřejněná makrodata však vzala dolaru vítr z plachet. V zámoří byl reportován pokles maloobchodních tržeb za březen o 0,3 %, přičemž trh predikoval jejich 0,1% růst. Aktuálně se eurodolar obchoduje za 0,5% poklesu na úrovni 1,131 EUR/USD.

11:48

JPMorgan reportovala výsledky nad očekávání

Největší zámořská banka podle objemu aktiv, JPMorgan Chase, svými představenými výsledky překonala konsensuální odhady. Pozitivně se projevily nákladové škrty a nižší než očekávaný pokles tržeb z obchodování. Reportovaný zisk na akcii ve výši 1,41 USD překonal predikce nastavené na úroveň 1,25 USD. Jedná se tak o pozitivní vstup do startující výsledkové sezóny po tom, co velké zámořské banky varovaly ohledně poklesu ziskovosti z obchodování a emisí cenných papírů z důvodu tržních turbulencí v prvních měsících letošního roku. Po dnešním reportu lze očekávat zvýšení dividendy či posílení zpětného odkupu vlastních akcií. Titul v před-obchodní fázi přidává 2,6 % na 60,8 USD.

11:23

Tesco po představení negativního výhledu klesá

Britský maloobchodní řetězec představil výsledky za uplynulý fiskální rok. Na úrovni tržeb reportoval 54,4 mld. GBP, čímž mírně zaostal za odhady ve výši 55,5 mld. GBP. Zisk na akcii dosáhl hodnoty 5 GBp a překonal tak predikce nastavené na 4,9 GBp. CEO společnosti Lewis se nechal slyšet, že dosažení konsensem analytiků odhadovaných hodnot provozního zisku ve výši 1,25 mld. GBP by bylo významným úspěchem. Dopad na profitabilitu bude mít snížení prodejních cen a náklady spojené se změnami produktové řady čerstvých potravin. Titul na londýnské burze ztrácí 5,5 % na 185,5 GBp.

10:05

Komerční banka dnes naposledy s nárokem na dividendu

Akcie třetí největší tuzemské banky se dnes naposledy obchodují s nárokem na dividendu. Výplata podílu na zisku proběhne 23.5 ve výši 310 CZK na akcii, což značí 6,2% dividendový výnos. Titul aktuálně na pražské burze přidává 0,9 % na 5 065 CZK.

9:27

Italské banky korigují včerejší poklesy

Italský ministr financí Pier Carlo Padoan dnes vyjádřil svůj pohled na připravovaný záchranný fond pro banky sužované velkým množstvím špatných úvěrů. Dle jeho slov je pravděpodobnost jeho případné blokace ze strany evropských autorit minimální. Italské banky na jeho vyjádření reagují pozitivně, kdy UniCredit připisuje 6,5 % na 3,17 EUR, zatímco Intesa Sanpaolo přidává 6,2 % na 2,38 EUR.

8:41

Rio Tinto přidává 6 %

Těžařské společnosti dnes silně rostou v návaznosti na zveřejnění přížnivých čínských makrodat mezinárodního obchodu. Vzpruhu přináší i ceny železné rudy, které od svých prosincových minim posílily o téměř 50 %. Obavy ze slábnoucího růstu čínské ekonomiky však přetrvávají. Zároveň roste tamní objem recyklovaných materiálů, což je v době přebytku nabídky pro těžaře obecně negativním trendem. Akcie londýnského těžaře Rio Tinto aktuálně přidávají 6 % na 2210 GBp.

Komentář

Ranní komentář k 13.4.2016

Včerejší evropská obchodní seance se nesla ve znamení mírných růstů, kdy německý DAX posílil o 0,8 % na 9 761 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 připsal 0,6 % na 2 942 bodů. Pozitivní sentiment se přenesl i do zámoří, kde konkrétně jeden z nejsledovanějších indexů S&P 500 uzavíral za téměř 1% ...

Celý komentář
7:48

Evropské akcie rostou čtvrtý den v řadě

Akciové trhy starého kontinentu dnes příznivě reagují na pozitivní makrodata přicházející z Číny, kde hodnoty importu i exportu výrazně překonaly predikované úrovně. Jedná se tak o znamení stabilizace největší asijské ekonomiky. Německý DAX aktuálně přidává 1,9 % na 9 945 bodů, zatímco více diversifikovaný EURO STOXX 50 připisuje 1,8 % na 2 994 bodů. Největším tahounem je těžařský sektor, který zažívá téměř 4% růsty.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.